Zobacz temat - [Rover 25/Street/ZR] - kupno = pytania laika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 25/Street/ZR] - kupno = pytania laika

DJVahn - Pon Wrz 14, 2015 10:50
Temat postu: [Rover 25/Street/ZR] - kupno = pytania laika
Witam. Przeglądając już od dawna serwisy aukcyjne napatoczyłem sie na Roverka 25/MG ZR oraz Streetwise (2002-2005r)

Przyciągnęła mnie do niego fajna cena z fajnym wyposażeniem. No i nieźle też się prezentuje. I 25 i ZR i Streetwise.

Poluje na silnik Diesla.

Mam sporo pytań bo dla mnie Rover to jedna wielka tajemnica.
Więc:
Skąd ta niska cena? z czego ona wynika? Z małego zainteresowania, z drogiej eksploatacji, części, awaryjności?

W sumie to zadałem wszystkie pytania w jednym. Jak wygląda własnie ta eksploatacja, części i awaryjność?

Jakie są koszta, co najczęściej pada, na co zwracać uwagę?

Przy oględzinach co w pierwszej kolejności sprawdzać?

Czego unikać?

Jak sprawuje się ten dieselek? Wiem ze jest bez dwumasa i pompo-wtrysków.

Jakie różnice są między 25 a ZR a Streetem? Tylko budą?

25/ZR po lifcie czy przed? czego się spodziewać od obu wersji?

menov - Pon Wrz 14, 2015 11:46

Na pewno warto zwrócić uwagę na uszczelkę (HGF) bo jak to roverki, lubią się posypać. Zajrzyj sobie pod korek oleju, czy jest tzw efekt "majonezu", do tego obfite białe kopcenie, olej w zbiorniku wyrównawczym to jak dla mnie podstawa. Sam się kiedyś zastanawiałem dlaczego roverki stoją taniej niż inne samochody ale teraz już wszystko rozumiem i tak jest ze wszystkim na rynku, znana marka kosztuje więcej niż ta mniej znana co nie zawsze przekłada się na (marka = jakość) tak samo jest z roverkami, emdżikami. Po zakupie zakochałem się w tej marce - prowadzenie, kultura pracy, komfort, przyśpieszenie, nie dostanę tego wszystkiego w audi a4 po czipie za 13 tysięcy. Jeśli dobrze trafisz, na zadbany egzemplarz to mogę Ci zagwarantować, że będziesz bardzo zadowolony.
bociannielot - Pon Wrz 14, 2015 11:52

menov, kurza twarz, motyla stopa, gdzie uszczelka w dieslu, że ty masz HGF serię nie znaczy że każdy model rovera miał tą przypadłość. DIESEL IS HGF FREE !!
menov - Pon Wrz 14, 2015 11:58

AHA bo to DIESEL :O to przepraszam bardzo, przeglądałem tematy na telefonie. To żeby offtopu nie było:

Awaryjność jak w każdym aucie, jak dbasz tak masz - a jeśli się coś posypie części są dostępne, zawsze możesz coś ściągnąć zza granicy.

DJVahn - Sro Wrz 16, 2015 18:45

Roverki za 3-4tysie to raczej omijac?

Więc Dieselek nie do zarżnięcia?

Jak z blacharką?

Vigoslaw - Sro Wrz 16, 2015 19:12

DJVahn,

Ogólnie stara żeliwna konstrukcja z lat 90 - tych, z lekkim dodatkiem elektroniki. ;-)
Diesel po 2004 roku ma poprawioną pompę wtryskową, więc jest lepiej.
Co do blachy, to na pewno do sprawdzenia tylna klapa, lubi korodować w okolicy zamka i listwy nad rejestracją.
Poza tym nadkola i progi w starszych modelach

Pozdrawiam,

V.