Zobacz temat - [R416] Wysprzęglik / pompa sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wysprzęglik / pompa sprzęgła

Bartek2586 - Pią Wrz 18, 2015 23:29
Temat postu: [R416] Wysprzęglik / pompa sprzęgła
Witam.
Jestem świeżo po wymianie wysprzęglika razem z mocowaniem. Zauważylem, że pedał sprzęgła chodzi dziwnie lekko jakby zaraz znowu miał wpaść w podłogę. Odpowietrzałem zgodnie z instrukcją zznalezioną na forum. Moje pytanie brzmi czy wysprzęglik powinien tak chodzic jak na załączonym filmie bo wygląda to tak jakby mocowanie mialo się zaraz złamać? Czy tak powinno być i łapa sprzęgła zazwyczaj chodzi tak ciężko czy jest to oznaka kończącego się łożyska, oleju w skrzyni etc. Dodam że biegi wchodzą lekko i bez żadnych zgrzytów.

https://youtu.be/HLGynzyzhXg

sTERYD - Sob Wrz 19, 2015 09:49

łapa sprzęgła powinna w pewnym zakresie chodzić całkiem luźno, a pchając sprzęgło na pewno już nie da się ręką pchnąć. Jeśli chodzi o mocowanie, to powinno być sztywno.

Nie wiem co jest na filmiku, bo jest prywatny i nie mogę go zobaczyć.

Bartek2586 - Sob Wrz 19, 2015 13:20

Już odblokowałem film
sTERYD - Nie Wrz 20, 2015 12:07

to jest plastik?
coś krótki skok ma ten wysprzęglik.

mastersik - Pon Wrz 21, 2015 08:02

Mi to wygląda na jeszcze zapowietrzony układ. Miałem podobnie i po odpowiednim odpowietrzeniu skok na łapie sprzęgła znacznie się powiększył.
Bartek2586 - Czw Wrz 24, 2015 00:19

To nie plastik tylko blacha w podkładzie antykorozyjnym. Czyli rozumiem że nie powinno nią tak miotać? O czym to może świadczyć? Co do odpowietrzania spróbuję jeszcze raz odpowietrzyć i dam znać.