Zobacz temat - [R75] Wybór amortyzatorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wybór amortyzatorów

stelman - Sro Wrz 23, 2015 14:57
Temat postu: [R75] Wybór amortyzatorów
Witam!
Jestem na forum już od jakiegoś czasu lecz bardziej jako obserwator i czytelnik. Dużo mi pomogło to forum także witam wszystkich.

Przejdę do meritum. Otóż myślę jakie dobrać amortyzatory. Jedni piszą sachs inni kyb inni na odwrót. Opinii mnóstwo jednakże zastanawiam nad takimi:

http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62

Uzyskałem informacje od sprzedawcy że są to amortyzatory produkowane w byłej fabryce Delphi. Są ponoć takie same jak oryginały. Czy ktoś ma takie amortyzatory i może się podzielić wrażeniami lub ktoś wie coś więcej na ich temat?

Dawidovs - Sro Wrz 23, 2015 15:18

Ja mam takie i jestem bardzo zadowolony, tak jak na oryginale
wellman - Sro Wrz 23, 2015 16:04

Też polecam! Brałem z S-parts amortyzatory na tył z tej samej serii i są o lata świetlne lepsze od KYB, które wcześniej próbowałem.
stelman - Sro Wrz 23, 2015 20:17

To dziękuje bardzo za odpowiedzi. Ale nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Jakie najlepiej sprężyny do nich dobrać? Sprzedawca niestety nie ma oryginałów, a zależy mi dosyć mocno na komforcie i też nie chcę, aby Roverek był zbyt nisko zawieszony bo aktualnie mam mega siadnięte zawieszenie mimo że Rovery z reguły są dość niskie. :P
wellman - Sro Wrz 23, 2015 20:23

Mam z przodu KYB obecnie, jak zimą jedna pękła, tylko te na szybko był dostępne, ale przyznaję, że trochę komfort na tym ucierpiał, więc tutaj "nie polecam". :-)

Natomiast z forumowych opinii chyba najlepiej wypadają te szwedzkie Lesjofors i te mam zamiar założyć, gdy się nadarzy okazja.

stelman - Sro Wrz 23, 2015 20:30

Aha to właśnie chyba te miał sprzedawca w swojej ofercie. No nic myślę że zimę jeszcze tak przejeżdżę a na wczesną wiosnę będę wymieniał komplet. Napisze wtedy jak wrażenia.