Zobacz temat - [MG ZT 190] Wyciek przy termostacie - jechać?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT 190] Wyciek przy termostacie - jechać?

Micros - Pią Paź 02, 2015 14:35
Temat postu: [MG ZT 190] Wyciek przy termostacie - jechać?
Krótki temat: wyciek przy termostacie (obudowa lub przewód plastikowy), ubytek 0,5l na tydzień jazdy po mieście. Muszę pojechać jutro w trasę 200km w jedną stronę, a dzisiaj zdiagnozowałem (po drugiej dolewce). Jakie są wasze doświadczenia? Pękło komuś bardziej i ubytek się zwiększył?

W sumie mogę wyświetlać sobie na bieżąco temperaturę z menu diagnostycznego na komputerze o ile to rozszczelnienie grozi tylko dolewaniem płynu w małej ilości. Czy u kogoś skończyło się lawetą i lepiej zmienić plany?

Wymiana zaplanowana na wtorek.

AdaskoC - Sob Paź 03, 2015 09:45

Micros, no ogólnie niesprawnym autem w trasę się nie rusza :)

Zależy gdzie jest pęknięcie, dokładniej. Czasami można tak jeździć i kontrolować stan, a czasami się rozszczelnia, zobaczysz kłęby pary i ooo...

adam_26 - Sob Paź 03, 2015 10:15

Ja też miałem małe ubytki raz gdy wracałem 200km do Rzeszowa pękła mi rurka termostatu akurat jak już wjeżdzałem na parking z pod auta siwa para się wydobywała. Wróciłem po pracy pod autem była kałuża a między głowicami lustro wodne. Jak później jechałem do mechanika 15 km to 4 razy po drodze wodę dolewałem. Ja bym na twoim miejscu nie pojechał może to w każdej chwili się zj&@ć.
Micros - Sob Paź 03, 2015 10:23

MGk zostaje w Łodzi, szkoda głowic :)