Zobacz temat - [R75] Pytanie o sprzęgło.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pytanie o sprzęgło.

MokraWoda - Sob Paź 03, 2015 09:36
Temat postu: [R75] Pytanie o sprzęgło.
Witam. Mam zamiar odkupić rovera 75 od szwagra, jakiś czas temu nim jeździłem i zauważyłem, że sprzęgło bierze od samej podłogi. Tak ma być? Lub dlaczego tak się dzieje?
0L0 - Sob Paź 03, 2015 11:08

Ten typ tak ma.
prebenny - Sob Paź 03, 2015 17:10

Jak sprzęgło bierze 'od dołu' to oznaka, że się kończy.
borsuk88 - Sob Paź 03, 2015 17:18

Ja mam pompkę tazu sprzęgło wymieniane ponad 3 lata temu razem z dwumasa , a sprzęgło bierze od prawie od góry. Wrzucę bieg i zaczynam puszczać sprzęgło to od połowy zaczyna ruszać
czort - Sob Paź 03, 2015 19:32

borsuk88 napisał/a:
Ja mam pompkę tazu, Wrzucę bieg i zaczynam puszczać sprzęgło to od połowy zaczyna ruszać

To tak jak u mnie, wydaje mi się, że tak jest ok-prawidłowo

thorgalxxx - Sob Paź 03, 2015 20:38

Ja również mam wymienione kompletne sprzęgło, wysprzęglik oraz pompkę tazu i bierze na dole. Odpowietrzane parę razy i bez zmian. Również jestem ciekawy jak to wygląda u innych bo wolałbym jakby brał od połowy.
ARTUR1983 - Nie Paź 04, 2015 13:14

A ja mam inny problem dzisiaj nie dałem na włączonym silniku ani wrzucić biegu ani go wyciągnąć po wrzuceniu by zmienić na inny.

Co to może być ? Zapowietrzenie?

MokraWoda - Nie Paź 04, 2015 17:45

Dorwałem już tego rovera, i mam jeszcze jedno pytanie. Szwagier mi powiedział, że do wymiany wysprzęglik. Ale wolę się jeszcze upewnić tu :razz: Biegi podczas jazdy czasami ciężej wchodzą, szczególnie 1 i 2. Rzadko ale się zdarza, że nie chcą wejść wcale ale ponowne wciśnięcie sprzęgła wystarcza. Czy to aby na pewno wysprzęglik?
j0zek - Nie Paź 04, 2015 18:26

A słyszysz jakieś inne dźwięki podczas wciśnięcia sprzęgła ?
MokraWoda - Nie Paź 04, 2015 18:55

Nic nie słychać podczas wciskania.
prebenny - Nie Paź 04, 2015 19:01

MokraWoda sprawdź poziom płynu w pompce sprzęgła.
MokraWoda - Nie Paź 04, 2015 19:55

Jutro zerknę. A czy wysprzęglik mógłby właśnie powodować to, że sprzęgło bierze praktycznie od samej podłogi?

A i takie dosyć głupie pytanie, ale wysprzęglik nigdy nie wiadomo kiedy całkiem zakończy współpracę? :p Trochę mam obawy bo od jutra muszę dojeżdżać do pracy ~100km w obie strony, i wolałbym nie stanąć gdzieś po drodze.

prebenny - Nie Paź 04, 2015 20:04

MokraWoda wydaje mi się, że nie.

Powodem może być niski stan płynu w zbiorniczku (za niskie ciśnienie w układzie przez co trzeba głębiej wcisnąć pedał) ale bardziej prawdopodobne, że po prostu jest już zjechana tarcza sprzęgła.

MokraWoda - Nie Paź 04, 2015 21:07

A jeszcze co do wysprzęglika, to ten byłby dobry?
http://allegro.pl/wysprze...ml#userFieldTab z tego co wyczytałem powinien być ok?

prebenny - Nie Paź 04, 2015 21:10

Byłby dobry chociaż na Twoim miejscu zainteresowałbym się tymi http://www.tazuparts.com/pl/produkty-sklep/ (ok 350 zł). Dopiero od maja/czerwca TAZU wprowadziło do sprzedaży metalowy wysprzęglik (oryginalnie jest plastik fantastik). Biorąc pod uwagę, że wszyscy polecają ich pompkę ja zaryzykowałem i od lipca na takim jeżdżę (póki co odpukać bez problemów).
MokraWoda - Nie Paź 04, 2015 21:28

Chyba się skusze na ten TAZU. Różnica w cenie nie duża więc może i warto. Teraz tylko się obawiam czy ten co jest wytrzyma te dwa dni dojazdów. :neutral:
sknerko - Nie Paź 04, 2015 22:02

jak kopniesz w sprzęgło to daje rade zmieniać biegi normalnie? jeśli tak to raczej pompka umiera a jeśli nie to wysprzęglik, ja tak miałem
MokraWoda - Pon Paź 05, 2015 11:17

Jednak po wcisnieciu sprzegla cos slychac. Nie wiem dokladnie jak to opisac ale podobny dzwiek do jakiegos silniczka elektrycznego czy cos w tym stylu. Biegi wchodza lekko, dywanik wczesniej sie zawinal :p
j0zek - Pon Paź 05, 2015 11:23

MokraWoda napisał/a:
Jednak po wcisnieciu sprzegla cos slychac. Nie wiem dokladnie jak to opisac ale podobny dzwiek do jakiegos silniczka elektrycznego czy cos w tym stylu. Biegi wchodza lekko, dywanik wczesniej sie zawinal :p


Wysprzęglik 100%
Z biegiem przebiegu będzie coraz bardziej wyraźny, aż któregoś dnia przestanie współpracować.
Kup z firmy TAZU.

MokraWoda - Pon Paź 05, 2015 19:04

To trzeba się brać jak najszybciej za wymianę. Przed chwilą już było ciężko z 1 biegiem przy ruszaniu, podczas jazdy jest w miarę ok.

Myślicie że dam jeszcze jutro zrobić te 100km na tym? :D

czort - Pon Paź 05, 2015 19:41

MokraWoda napisał/a:

Myślicie że dam jeszcze jutro zrobić te 100km na tym? :D

Może i z 1000km, a może i już tylko 100m, wszystko zależy od wszystkiego, zobacz czy masz płyn w zbiorniczku,
ów zbiorniczek ujrzysz po odkręceniu tej płyty, półki pod nogami, dwie śróbki, dwa zatrzaski, później najlepiej odkręcić włącznik świateł i tamtendy włożysz rękę by odkręcić nakrętkę na pompce, palcem sprawdzisz stan płynu, po uprzednim wyjęciu gumowej wkładki. dolej płynu strzykawką na wężyku, DOT4.
Może jeszcze przedłużysz życie...
Chyba że to pompka przepuszcza na tłoczku i sprzęgło bierzy przy samej podłodze,

a pedał jest miękki??
Ja tak miałem, dolewam co prawda co jakiś czas płynu, bo wysprzęglik puszcza, ale
w pewnym momencie pompka też pusciła, wymieniłem pomkę na metalową, i jest ok wysprzęgla dobrze, ale tylko płyn znika przez wysprzęglik, który już czeka na wymianę

MokraWoda - Pią Paź 09, 2015 09:55

Pedał ani twardy ani miękki. Moim zdaniem normalny :razz: Teraz jak przestawiałem samochód to biegi już wchodziły normalnie. Tak czy inaczej w środę wysprzęglik idzie do wymiany na ten TAZU, ale jeszcze jutro muszę dojechać do pracy i z powrotem (na szczęście większość trasy to obwodnica :razz: ) Płyn też z rana sprawdzę, aby tylko wrócić jutro :razz:

[ Dodano: Pią Paź 09, 2015 09:55 ]
Mam pytanie odnosnie pompki sprzegla tazu. Czy dolaczony do niej przewod miedziany jest wystarczajaco dlugi zeby wszystko dobrze podlaczyc?

prebenny - Pią Paź 09, 2015 10:14

MokraWoda jest wystarczająco długi tylko trzeba go odpowiednio poprowadzić.