Zobacz temat - [MG ZR 160] Zerwany pasek rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Zerwany pasek rozrządu

Majki_89 - Sob Paź 10, 2015 16:55
Temat postu: [MG ZR 160] Zerwany pasek rozrządu
Witam ,niestety czarny scenariusz zerwał mi się pasek gdzieś przy prędkości 30-40 km/h pytanie czy warto wymienić rozrząd i zobaczyć czy będzie chodził czy już tam nie warto nic robić i czeka mnie wymiana silnika ?

powie ktoś czy rozbierać silnik od razu czy założyć pasek i zobaczyć czy zakręci i co się będzie dziać ?

NoPE - Nie Paź 11, 2015 11:45

pogorszysz tylko sytuację. rozbierz silnik.
Majki_89 - Nie Paź 11, 2015 12:20

Piszcie co zrobić bo u mnie w mieście nie mam dobrego obcykanego mechanika tej marki i raczej bym się posłuchał was tak to już bym się za to zabrał w od poniedziałku , jeżeli straty nie są duże jest to do zrobienia to co warto jeszcze tam zrobić przy okazji co wymienić ?
MultecFSO - Nie Paź 11, 2015 22:38

Ja nie zajmuję się mechaniką zawodowo, ale ten silnik znam jak własną kieszeń. Dwa VVC w 125p/Poldku jeżdżą dzięki mnie, a trzeci niedługo będę składał.
Odezwij się na priv to się umówimy i podjadę w wolnej chwili obadać co tam się stało. Przy dobrych wiatrach tylko zawory. ;)

NoPE - Pon Paź 12, 2015 23:05

Majki_89, masz farta! Autko trafi w dobre ręce. :-)
Majki_89 - Czw Paź 15, 2015 22:21

Macie jakiś prosty poradnik jak ustawić rozrząd ? nie mogę znaleźć na forum łopatologicznej instrukcji
MultecFSO - Pią Paź 16, 2015 17:57

Jutro postaram się podjechać to pomogę Ci ustawić, od razu możemy zmierzyć kompresję żeby zobaczyć czy któryś zawór nie dostał w ryj.
Majki_89 - Pią Paź 16, 2015 18:18

Właśnie byłem u jedno mechanika i mówił że nie ma sensu zakładać rozrządu można zmierzyć kompresje ale nie mam takiego sprzętu nawet
BigBoyPL - Nie Paź 18, 2015 13:18

Nie masz teraz paska to jak chcesz zmierzyć kompresję skoro jakiś zawór może być ustawiony na otwarty ?
MultecFSO - Nie Paź 18, 2015 23:37

Chyba oczywiste że najpierw pasek zostałby założony. Ale głowica już zdjęta. :)
Majki_89 - Sro Lis 04, 2015 10:54

Tak założyliśmy pasek i się sprawdziło ale nie było ok , głowica zdjęta na nasze oko 4 zawory out hehe , podsumowując nie taki wilk straszny wydawało się że to jest skomplikowane a wcale nie ma tragedii wywalenie wszystkiego zajęło jakieś 5-6h :D , zabawa będzie dopiero przy składaniu :P

[ Dodano: Sro Lis 04, 2015 10:54 ]
Auto złożone pali ale chodziło 20 min ok i nagle zaczęło dostawać czkawki i się dusić i gasnąć zagadka , wiecie może co to jest za konektor lata sobie swobodnie z tyłu bloku pod kolektorem ssacym nigdzie nie zlokalizowałem gdzie mógł by mieć podłączanie ??