Zobacz temat - [214si] Rozrusznik pytanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214si] Rozrusznik pytanie

ruszti - Pon Paź 26, 2015 15:11
Temat postu: [214si] Rozrusznik pytanie
Mam pytanie odnośnie tego przewodu z plecionki miedzianej co idzie od elektromagnesu do rozrusznika, bo niestety urwał się i moje pytanie brzmi czy to jest element do naprawienia ? czy odrazu lepiej inny rozrusznik zakładać ? Wole zapytać zanim będę go ściągał z auta :)

W załączniku zdjęcie tego przewodu : ZDJĘCIE

sTERYD - Pon Paź 26, 2015 19:14

jest do naprawienia. Przylutować tego nie sposób, ale zawsze można zgrzać spowrotem. Można dla ułatwienia zastąpić drutem, lub blachą miedzianą o odpowiednim przekroju.
ruszti - Pon Paź 26, 2015 19:56

sTERYD napisał/a:
jest do naprawienia. Przylutować tego nie sposób, ale zawsze można zgrzać spowrotem. Można dla ułatwienia zastąpić drutem, lub blachą miedzianą o odpowiednim przekroju.


sTERYD, A ten przewód jest całością z szczotkotrzymaczem ? jeśli tak to zamawiam i będzie po problemie :)

sTERYD - Wto Paź 27, 2015 21:55

Nie. On jest zgrzany do stojana.
robsson78 - Sob Paź 31, 2015 21:08

Zgrzać go nie jest tak łatwo, sam tego nie zrobisz. Daruj sobie jakiekolwiek próby lutowania. Jest to połączenie miedzi z aluminium (korozja elektrochemiczna) a żeby to połączyć trzeba mieć odpowiednią zgrzewarkę.
U mnie w mieście (ponad 100 tyś. mieszkańców) najlepszy zakład zajmujący się regeneracją rozruszników nie posiadał takiej zgrzewareczki.

Ale spokojnie jest na to sposób który w 100 % rozwiązuje problem z tym połączeniem.
Miedziany splot był połączony z aluminiowym nazwijmy go płaskownikiem w stojanie, wyciągasz kawałek tego płaskownika i bez żadnego łączenia przykręcasz go pod nakrętkę elektromagnesu. Taki patent zastosował u mnie pewien Pan elektryk (stara szkoła) moim zdaniem najlepszy w mieście i podsumował "nie ma połączenia, nie ma problemu"
Działa już kilka lat.

ruszti - Sob Paź 31, 2015 23:09

Aj no już zamówiłem inny rozrusznik, ale dzięki za pomysł może kiedyś się przyda :P
robsson78 - Nie Lis 01, 2015 17:19

Szkoda bo ten stary można łatwo naprawić.
Jeśli ten co zamówiłeś to Magneti Marelli to mój opis pewnie się jeszcze kiedyś przyda :wink: