Zobacz temat - [R75] Pompka paliwa nie wyłącza sie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompka paliwa nie wyłącza sie

sebaxll - Sro Paź 28, 2015 17:31
Temat postu: [R75] Pompka paliwa nie wyłącza sie
Hejka.
Ostatnimy czasy wymieniłem pompe paliwa ta koło akumulatora. I ostatnio zrobiło się mi tak że pompka po zgaszeniu samochodu i wyciągnięciu kluczyka pracowala tak ze wyladowala akumulator bo nie zauważyłem tego bo niby jak. I od tego momentu przysluchuje się co się dzieje pod maską ale zrobilo się tez tak ze jak przekrece zapłon to ona pracuje cały czas bzyczy a było wcześniej tak ze dopompowala sobie odpowiednią dawkę paliwa i przestała pracować. A teraz aby włączyć zaplon to ona pracuje.
Co poszło?? Przekaźnik jakiś?? Gdzie szukać??
Pozdrawiam

SeniorA - Sro Paź 28, 2015 19:58

Obie pompy paliwa uruchamiane są przekaźnikiem na polecenie z ECM ( masą ), na chwilę (około 20 sek ) do uzyskania odpowiedniego ciśnienia po włączeniu zapłonu.Do ciągłej pracy- po uruchomieniu silnika . Przekaźnik jest w skrzynce bezpiecznikowej w kabinie.Sprawdź czy pompa w zbiorniku też wtedy pracuje.W filtrze jest jeszcze czujnik ciśnienia paliwa dla ECM. Może przekaźnik dostaje cały czas masę z ECM ( np. przetarty przewód zwiera do masy ), może przekaźnik do wymiany, albo ECM nie dostaje info , że jest osiągnięte odpowiednie ciśnienie.