Zobacz temat - [R75] Brak kierunkowskazów,ogrzewania tylnej szyby,centralny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak kierunkowskazów,ogrzewania tylnej szyby,centralny

tomi24lbn - Sob Lis 21, 2015 07:46
Temat postu: [R75] Brak kierunkowskazów,ogrzewania tylnej szyby,centralny
Witam wiem że temat był kilka razy i zawsze dotyczył zalania auta i odłączenia (webasto ja go nie mam) . Miałem zalaną stronę pasażera przez odpływ z szybra(dachu) zostało to naprawione wszystkie inne odpływy drożne a grodź sucha .Wykładzina z auta została zdemontowana a auto suszy się już drugi dzień i brak efektów .Punkty masowe wyczyszczone pro forma po obu stronach auta,moduły BCU,LSM ,skrzynka bezpieczników, wszystko sprawdzone suche brak śladów zalania.
Nie działają kontrolki kierunkowskazów.ogrzewanie tylnej szyby,centralny zamek a klima wyświetla ER. Gdzie jeszcze szukać usterki??? czy BCU zakończyło żywot??

adam_26 - Sob Lis 21, 2015 09:32

Spróbuj odpiąć acu na kilka godzin oraz odpiąć i wpiąć LSM
MD - Sob Lis 21, 2015 10:31

tomi24lbn, miałem prawie to samo, tylko klima działała, natomiast wariował jeszcze immobiliser i nie dopuszczał ECU.

U mnie zgniła po zalaniu wtyczka od centralki i siała błędami. Pod tym kątem instalację sprawdzałeś? Ewentualnie tak jak mówią koledzy, odepnij LSM zobacz, czy cyrki znikną (jedna osłonka, 3 śruby X, prosta robota).

tomi24lbn - Sob Lis 21, 2015 15:12

Problem z kierunkami,ogrzewaniem szyby i ER na klimie rozwiązany ,powodem problemów okazała się najmniejsza wtyczka przy BCU nie kontaktowała.Nadal pozostał problem i centralnym nie zamyka z pilota,to znaczy mam przedłużoną antenę do grota kluczyka ,jak włożę kluczyk do zamka i naciskam przyciski to zamyka i otwiera bez problemu :o . W czym problem ?? ? pilot,czy odbiornik??
MD - Sob Lis 21, 2015 16:18

tomi24lbn, a próbowałeś wymienić baterię w pilocie?
tomi24lbn - Sob Lis 21, 2015 17:59

wymiana baterii to pierwsza rzecz która zrobiłem
adam_26 - Sob Lis 21, 2015 21:26

A robiłeś synchronizacje pilota?? https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=526296#526296
i jeszcze ten temat https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68691&view=next

tomi24lbn - Pon Lis 23, 2015 18:40

Synchronizację robiłem. Pilot otwiera/zamyka zamki tylko po dotknięciu grotem do auta :twisted: . W sobotę wymienię odbiornik i zobaczymy co bedzie