Zobacz temat - [R75] Webasto instrukcja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Webasto instrukcja

Ibram - Sro Lis 25, 2015 21:14
Temat postu: [R75] Webasto instrukcja
Witam
Nie proszę o pomoc w usunięciu usterki tylko potrzebuję dla mojego elektryka instrukcji do fabrycznego webasto. Jak będzie miał ją to usunie usterkę.

longer86 - Sro Lis 25, 2015 21:24

ale jakiej instrukcji?
czego to ma dotyczyć?

wellman - Sro Lis 25, 2015 21:47

Ibram, dość enigmatycznie się wyraziłeś. Wygląda to tak, jakbyś utworzył nowy temat zamiast dodać odpowiedź w jakiejś istniejącej dyskusji. :P

Niemniej domyślam się, że chodzi Ci o to:

https://www.roverki.eu/zr...5-cdt-cdti.html

lub o to

https://www.roverki.eu/zr...bic-samemu.html

Schematy z pierwszego linku wykorzystałem przy podłączeniu u siebie i mniej/więcej działa, więc mogę polecić. ;-)

Co prawda nie jest to instalacja "fabryczna", fabryczną masz w RAVE, ale raczej niewiele Ci to da poza ogólnym konceptem, który jest bardzo fajnie wyjaśniony przez Mariana_K. Początkowo też chciałem dołożyć sterownik fabryczny, ale gdy zobaczyłem ceny i porównałem z opcją "niefabryczną"... po prostu się nie opłaca.

Ibram - Nie Lis 29, 2015 20:58

Sprawa jest taka. W moim aucie webasto załącza się za każdym razem gdy użyję pilota, obojętnie czy otwieram czy zamykam drzwi. Nie ma wpływu na to także temperatura zewnętrzna (nawet w lato przy upałach) a powinna mieć (poniżej 5st.). A największym problemem jest, ze czasami powoduje to rozładowanie akumulatora. Trzeba webasto wyregulować.
sash997 - Nie Lis 29, 2015 21:39

nie trzeba wyregulować tylko naprawić bo jest popsute (albo coś nie tak z BCU lub tam jakimś innym modułem odpowiedzialnym za odbieranie informacji od pilota i przesyłanie ich dalej) jeśli poza tym piec odpala normalnie to możesz wypiąć przewód biały z czerwonym paskiem z 6pinowej kostki na piecu i napewno nie będzie się włączał od używania pilota
prebenny - Nie Lis 29, 2015 21:52

sash997 to to bardziej na zwarcie bym powiedział wygląda, bo przecież to nie BCU steruje webasto.
sash997 - Nie Lis 29, 2015 22:10

prebenny pamiętaj że sterownik w piecu pochodzi z bmw a tam jest sterowane tylko przez k-bus a nie analogowo tak jak w R75, często w tym sterowniku psuje sie scalak od komunikacji który zazwyczaj robi zamieszanie w całym aucie tzn np któreś światła nie świecą jak powinny,same opuszczają sie szyby i w drugą strone też to działa że piec reaguje na nieodpowiednie informacje w k-bus czyli np odpala po otworzeniu drzwi (częsta przypadłość w E46 i E39) R75 ma tą przewage że k-bus do pieca mu nie potrzebny więc można go odciąć jeśli piec działa normalnie oprócz tego defektu