Zobacz temat - [R75] Zamarzanie drzwi oraz otwieranie kloszy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zamarzanie drzwi oraz otwieranie kloszy

komar251 - Czw Lis 26, 2015 23:42
Temat postu: [R75] Zamarzanie drzwi oraz otwieranie kloszy
Dzień dobry. Mam dwa pytania.
1. W zimę gdy przychodzi conajmniej -5 stopni to rano mam problem najpierw żeby drzwi otworzyć. Ciągnę klamkę i nic. Gdy w końcu drzwi się otworzą to już się nie da zamknąć. Można wtedy trzaskać do woli nic to nie da. Czasami pomagało równoczesne naciskanie klamki i zamykanie drzwi. Ostatnio kolega wymyśl patent który działa u niego w Focus. W wykroju do tego "U" co bolec od drzwi w to wchodzi nakleił taśmę izolacyjną. Niestety nie uchroniło to mojego Roverka przed zamarznięciem. Ktoś kojarzy jakieś rozwiązania? Jeżdzenie do pracy o 7 rano trzymając drzwi jedną ręką to smutna sprawa. Nawet nie próbuję otwierać innych drzwi ,bo również przyłapuje je mróz.

2. Jak domowymi sposobami (tj. bez opalarki) otworzyć klosz ? Jak go potem zakleić .

wellman - Pią Lis 27, 2015 00:03

1. komar251, rozwiązanie na zamarzające zamki jest bardzo proste - na większości stacji benzynowych powinni mieć rozmrażacz do zamków. :-)

Gdy zeszłej zimy miałem problem identyczny z Twoim kupiłem taki specyfik, obficie spryskałem zamki i minęło... tak po prostu. :-) Wczoraj, w ramach przygotowania do zimy, ponowiłem zabieg, żeby mnie podobna sytuacja nie zaskoczyła.

Co ciekawe, ten specyfik ma w sobie też jakiś składnik smarujący, bo zamek w tylnych drzwiach, który wymagał czasem mocniejszego szarpnięcia, od wczoraj nagle działa bez zarzutu. Chyba, że to zbieg okoliczności. :P

2. Domowy sposób... ludzie bawią się we wkładanie lamp do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni C. Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednie podłoże, żeby lampa nie dotykała bezpośrednio żadnych metalowych elementów.

Osobiście, gdy ostatnio rozklejałem moje nowe lampki do przeróbki soczewek, posiłkowałem się opalarką i poszło bardzo sprawnie. Taki sprzęt drogi nie jest, a może się przydać przy wielu okazjach, więc może warto zainwestować. ;-)

Jak to później złożyć? Tak samo jak rozklejałeś. :-) Zakładasz klosz, dociskasz i podgrzewasz. :-)

longer86 - Pią Lis 27, 2015 00:05

ad.1 wypsikać zamki np wd40 wypierającym wodę, a później dobrze nasmarować mechanizmy, czasem jak nie możesz zatrzasnąć drzwi, spróbuj z zewnątrz przy zamykaniu delikatnie pociągnąć za klamkę zewnętrzną mi pomagało, odpukać nasmarowanie zamków zakończyło problem.

ad.2 opalarka to już domowy sposób, tak czy tak lampę trzeba wykręcić a wcześniej ściągnąć zderzak.

Jak nie masz opalarki to możesz spróbować włożyć do piekarnika tylko musisz uważać na 2 rzeczy, lampa będzie cała gorąca i na wyzywającą kobietę ;)

pineska - Pią Lis 27, 2015 09:38

Odnośnie pierwszego pytania, również każdej zimy mam ten problem, ale teraz się przygotowałem psikając do wnętrza zamków i mechanizmów klamek silikon w sprayu, dodatkowo wysmarowałem nim uszczelki;-)
Ostatnio jak było w okolicach -4 w nocy, wszystkie drzwi otwierały się i zamykały bez najmniejszego problemu więc ta metoda raczej działa ;-)
Pozdrawiam

prebenny - Pią Lis 27, 2015 10:09

Dla uściślenia 'w zamki' mówicie pod klamkę?
wellman - Pią Lis 27, 2015 10:16

prebenny, raczej nie... chyba, że klamka Ci przymarza do drzwi. :P

Mamy (a przynajmniej ja mam) na myśli sam zamek, czyli otwierasz drzwi i końcówkę atomizera wkładasz w otwór, w którym zamek "łapie" ten uchwyt przymocowany do karoserii.

Żeby mieć pewność - na zdjęciu to to w czerwonym kółku. :P

prebenny - Pią Lis 27, 2015 10:27

No w sumie to logiczne.

Ja w zeszłą zimę pod klamkę WD lałem tyle, że drzwi już nie mogłem wtedy otworzyć więc :P

wellman - Pią Lis 27, 2015 10:36

To już nieźle musiało Ci zmrozić. :-) Zdarzyło mi się, żeby drzwi po otwarciu nie dawały się zamknąć, ale otworzyć mogłem zawsze.

Natomiast mój szwagier w służbowym VW Caddy co roku wnerwia się, bo nie może drzwi otworzyć i podobno żadne sposoby na to nie działają (chyba, że on też pod klamkę silokon lał :P ). Wtedy wchodzi albo od pasażera (jeśli się otworzą) albo przez bagażnik (tam to łatwo). Odpala silnik, wychodzi, wraca za pół godziny, w środku ciepło, zamki też już rozmrożone...

...chociaż, nie wiem czy to od ciepła, czy wibracji. Ten model przy odpalaniu się sam ze śniegu otrzepuje. :P

prebenny - Pią Lis 27, 2015 10:39

wellman to była taka sytuacja ;)

Tylko trochę mi się spieszyło więc cypelek w dół i drzwi się zamkęły tylko dopóki się nie ociepliło nie szło już ich otworzyć.

estern - Pią Lis 27, 2015 11:14

Mam co roku dokładnie ten sam problem otworzyć jakoś daje się, klamka przymarza, po szarpnięciu puszcza ale chodzi tak lekko jakby w środku mechanizm zamarzł wtedy otwieram klamką od wewnątrz natomiast już się nie dają zamknąć i czekam aż odpuszczą, w takim przypadku jak to zabezpieczyć cały boczek trzeba ściągnąć i wszystko wypryskać czy jeśli tak się dzieje z klamką to przymarza któreś z miejsc które trzeba wypryskać ?

Rok temu to sobie tak namieszałem że od szarpania się rozwalił ten plastikowy element w mocowaniu cięgna klamki zewnętrznej :D na szczęście dało się ogarnąć choć łatwo nie było

wellman - Pią Lis 27, 2015 11:20

estern, nie musisz nic zdejmować. Wystarczy rozmrażaczem do zamków lub - jak koledzy pisali wd-40 - dokładnie spryskać to miejsce, które wskazałem wyżej na zdjęciu. Bez zdejmowania boczków, bez demontowania czegokolwiek. :-) Łatwo, szybko i przyjemnie. :-)
estern - Pią Lis 27, 2015 12:54

Super do dzisiaj lecę po odmrażacz :D
Alex_Tom - Pią Lis 27, 2015 16:21

Ja jak zeszłej zimy (co prawda nie w R75) lałem do wkładu (gdzie kluczyk się wkłada) WD-40 to psikałem tak aż się przelało i pociekło mi po drzwiach. Nieumyślnie zostawiłem tak i potem okazało się, że została taka smuga od zamka aż do progu. Coś takiego jak na masce się dzieje od płynu do spryskiwaczy. Taka mgła na lakierze jakby.
Tak piszę :mrgreen: po prostu wycierajcie jak pobrudzicie :)

adam_26 - Pią Lis 27, 2015 16:39

mi to klamki zewnętrzne łapią do karoserii ale na razie jak szarpnę to puszcza, ostatnio zajechałem do pracy i nie mogłem zamknąć z pilota no to cypelki powciskałem po 15 już na szczęście puściło i działało :D zauważyłem że rano jak jest przymarznięte to kluczyk nie chce wejść do końca w zamek drzwi a to jest już niebezpieczne w razie W :mrgreen: do wkładki też można psiknąć WD albo silikonem :?: W tym tygodniu kupiłem sobie odmrażacz do szyb więc pora jeszcze kupić do zamków :mrgreen:
wellman - Pią Lis 27, 2015 16:49

adam_26, do wkładki też można, tylko z wyczuciem, co by się nie zalać jak Alex_Tom wspomniał. :P

Klamka przymarza Ci do karoserii? Masz pod klamkami te takie gumki...

tą: http://www.rimmerbros.co....e/CXE100180.jpg

i tą: http://www.rimmerbros.co....e/CXE100410.jpg

?

adam_26 - Pią Lis 27, 2015 16:58

mam coś takiego właśnie :grin:
wellman - Pią Lis 27, 2015 17:05

adam_26, to weź to potraktuj delikatnie jakimś silikonem do uszczelek i przy okazji uszczelki w drzwiach też. Może wtedy nie będzie przymarzać. :-)
adam_26 - Pią Lis 27, 2015 17:16

na weekendzie powalczę z tym zastanawiam się nad kupnem ekranu na takiego przednią szybę ale nie wiem czy warto może ktoś się wypowie :-) ??
wellman - Pią Lis 27, 2015 17:24

Masz na myśli te takie srebrne cuda, co się zakłada na przednią szybę? Używałem tego, kupa roboty, żeby samemu założyć (szczególnie, gdy wiatr łeb urywa, a Ty już marzysz, żeby wejść do domu), a efekt mizerny i tak potrafiła szyba przymarznąć. Już lepiej było jeździć z odmrażaczem do szyb w bagażniku i dbać, żeby auto stało przodem do wschodu. :P

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem pilota zdalnie włączającego webasto. Wystarczy zostawić dnia poprzedniego ustawiony nadmuch na przednią szybę i nazajutrz, jakiś kwadrans przed wyjściem wcisnąć guziczek. :D

prebenny - Pią Lis 27, 2015 17:48

wellman ja się akurat nie zgodzę. Te osłony wystarczy z 1 strony drzwiami przyczasnąć i z 2 można elegancko przejść i też drzwiami przytrzasnąć i nigdy mi się nie zdarzyło żebym pod folią mial zamarznięte (co najwyżej jak na mokrą szybę kładłem to lekko przymarzało i na szybie miałem 'kratkę' odciśniętą).

Co do szpreju - fajnie działa, chwila moment i lodu nie ma. Problemy zaczynają się jak już masz trochę grubszą warstwę albo jest mocno zmrożona - wtedy wymięka.

AdaskoC - Pią Lis 27, 2015 19:01

prebenny napisał/a:
Co do szpreju - fajnie działa, chwila moment i lodu nie ma. Problemy zaczynają się jak już masz trochę grubszą warstwę albo jest mocno zmrożona - wtedy wymięka.


Jak cudownie że mam podgrzewaną szybę czołową w Landku :)


Co do zamków w 75 to na wiosne wszystkie solidnie przesmarowałem i jest spokój :)

sknerko - Pią Lis 27, 2015 19:23

Ja też używam ekranu i potwierdzam słowa prebennego roboty nie ma za dużo a czysta szyba jest.