Zobacz temat - [R75] Wypadająca osłona przeciwsłoneczna.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wypadająca osłona przeciwsłoneczna.

pineska - Wto Gru 01, 2015 20:46
Temat postu: [R75] Wypadająca osłona przeciwsłoneczna.
Witam!
Mam problem - wypada mi osłona przeciwsłoneczna od strony kierowcy, tj. kiedy uchylam ja na boczną szybę. Przyczyną jest pęknięty kołnierz w mocowaniu. Spróbowałbym go skleić lub założyć na niego opaskę zaciskową (o ile później wejdzie mi później w otwór w podsufitce) jednak nie potrafię rozpiąć tego dziwnego konektorka od przewodów oświetlenia lusterka kosmetycznego. Czy ktoś wie jak to rozłączyć?
Chciałbym ze swojej strony naprawić jednak tę osłonę a nie jak u pasażera na stałe na klej zrobić :-p

BetJar - Wto Gru 01, 2015 21:02

pineska napisał/a:
wypada mi osłona przeciwsłoneczna od strony kierowcy, tj. kiedy uchylam ja na boczną szybę.

He,he, masz ten sam prolem co ja, też mnie wq :evil: ...a, jak mi spadnie i dynda na kabelkach.
Nie rozbierałem tego jeszcze, boję się ruszać plastiki jak jest zimno, może jutro przy okazji montażu termostatu
jak zagrzeję budę, rzucę okiem i coś wykminię.
Pierwsza myśl jaka mi się nasuwa to przewiercić tą "rureczkę" i zabezpieczyć małą zawleczką lub nawet szpilką.

pineska - Czw Gru 03, 2015 21:37

Cytat:
Pierwsza myśl jaka mi się nasuwa to przewiercić tą "rureczkę" i zabezpieczyć małą zawleczką lub nawet szpilką.

to odpada gdyż wewnątrz jest przewód zasilający do oświetlania lusterka kosmetycznego. Ja będę chciał naprawić mocowanie, jak się nie uda to spróbuje przykleić coś w rodzaju kołnierza...ale to wszystko dopiero gdy uda mi się rozpiąć tę złączkę :-p

BetJar - Pią Gru 04, 2015 00:08

Wiem że tam są przewody, wiertełko 0,8 mm chyba się zmieści, nie rozbierałem tego jeszcze ze wzlędu na pogodę.

[ Dodano: 4 Grudzień 2015, 00:08 ]
pineska napisał/a:
to spróbuje przykleić coś w rodzaju kołnierza...

Też dobry pomysł.

AdaskoC - Pią Gru 04, 2015 07:40

pineska, BetJar... Nie prościej poszukać takiej sprawnej osłony:-)?
BetJar - Pią Gru 04, 2015 08:22

AdaskoC, właśnie nie prościej, dwie już odesłałem. Jedna brudna, wypalcowana i przypalona papierosem;
a druga nie sprawna, nie dało się wymienić żaróweczek bo jakiś debil wkleił „szkiełka” na kropelkę.
­ 

AdaskoC - Pią Gru 04, 2015 09:06

a jaki kolor?
longer86 - Pią Gru 04, 2015 09:49

BetJar, a może zwykła osłonka termokurczliwa na końcu zagrzana i nie bezie wypadać?
pineska - Czw Gru 10, 2015 12:19

AdaskoC napisał/a:
pineska, BetJar... Nie prościej poszukać takiej sprawnej osłony:-)?


Ale jaką mam gwarancję że ta która kupię również nie pęknie i nie będzie wypadać? Chce zrobić to trwale, żeby mi jeszcze długo posłużyło ;-)

AdaskoC - Czw Gru 10, 2015 13:50

A no pewności nie masz. Ale nie wiem czemu Wam pękają, kilka 75 juz mialem i nadal mam, nigdy nie mialem problemu z wypadaniem osłony :-)
pineska - Pią Gru 18, 2015 12:53

Dziś miałem trochę czasu i zrobiłem tą osłonę. Jako kołnierz wykorzystałem nakrętkę, którą wcześniej lekko poszerzyłem pilnikiem ;-)
Poniżej oprócz zdjęć efektu prac przedstawiam również jak otworzyć ten konektorek łączący osłonę z kablem zasilającym (jakby komuś się przydało).

Oto dlaczego u mnie wypadała osłona:


A tak rozpinamy łącznik i wyciągamy kabelki żeby nałożyć kołnierz:


Oto efekt prac:



Dodatkowo nakrętkę wysmarowałem kropelką. Wszystko trzyma się bardzo mocno i podejrzewam że już nie będzie sprawiać problemu ;-)