Zobacz temat - [416si]wymiana silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416si]wymiana silnika

fractura - Sro Gru 02, 2015 11:13
Temat postu: [416si]wymiana silnika
Witam serdecznie wszystkich
moja sprawa wygląda następująco
W rover ku 416 si padł mi silnik kupiłem rovera 400 na przekladke silnika tez silnik 16 16v
Tylko ze w 416 mam sprzeglo hydrauliczne a w 400 mechaniczne linka w tej sprawie chciałem spytać czy musze przekładać kolo zamachowe sprzeglo i wgl silnika chce przełożyć z całym osprzętem wtryskarki kolektor em mogli byście podpowiedzieć co musze pozmieniać ? Dzięki za odpowiedzi i pomoc serdecznie pozdrawiam : !

sTERYD - Sro Gru 02, 2015 16:06

Użyj szukajki :evil:

Zostaw swoje wtryski i swoje koło zamachowe.

fractura napisał/a:
w 416 mam sprzeglo hydrauliczne a w 400 mechaniczne linka

W 400 też jest sprzęgło hydrauliczne.

fractura - Sro Gru 02, 2015 20:55

Czyli z tego co rozumiem to przekładam sam goły silnik zostawiam aby swoje kolo zamachowe i wtryski i wszystko powinno być okej ?
MultecFSO - Sro Gru 02, 2015 22:59

Wtrysków nie musisz przekładać. Koło zamachowe też zapewne jest to samo, bo inne było dopiero dla skrzyni IB5 (mowa o kole pod sprzęgło 200mm). W zasadzie to jak wyjmiesz silnik to ocenisz co jest takie samo, a co nie, ale raczej przełożysz go w całosci. Zdejmij tylko docisk sprzęgła i sprawdź która tarcza lepsza. ;)
fractura - Czw Gru 03, 2015 02:05

Dobrze dobrze bo coś czytałem że koło zamachowe ma coś wspólnego z mimo i alarmem wiec teraz nie wiem a nie chciał bym włożyć silnika i zaraz go znów wykręcić i przekładać : p tym bardziej ze warunki ciężkie się robią a nie mam garażu i wszystko się odbędzie na dworze
slax - Czw Gru 03, 2015 12:07

Nie z immo tylko z CPWK, ja bym przełożył koła dla świętego spokoju, miałem dwa identyczne k series z tego samego rocznika i kola były inne :D