Zobacz temat - [r75] pompa w baku VDO K124 - gdzie taka dostać?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] pompa w baku VDO K124 - gdzie taka dostać?

dawidd - Nie Gru 06, 2015 14:22
Temat postu: [r75] pompa w baku VDO K124 - gdzie taka dostać?
Witam,
Padła mi własnie pompa w baku. Po wybebeszeniu jej, okazało sie ze wytarty jest komutator, a jego wymiana jest raczej niemożliwa, chyba ze z całym wirnikiem. Zacząłem szukać i poza pompami no name nic ciekawego nie znalazłem. Ma ktoś może namiary na oryginalna pompę, albo na jakiś firmowy dobry zamiennik?

sTERYD - Nie Gru 06, 2015 18:26

Dzwoniłeś do Mariana? on miał jakieś od BMW swego czasu...
dawidd - Nie Gru 06, 2015 18:43

kto to?
longer86 - Pon Gru 07, 2015 00:10

dawidd, podpowiem Ci coś... śmigam na używanej identycznej jak roverowska.
Pochodzi z
audi a4 b5 1.9tdi.

Tu masz przykład, ponoć oryginał
http://allegro.pl/pompa-p...5838623928.html

używki od 50 zł

dawidd - Pon Gru 07, 2015 07:50

dzięki longer86, za konkret. A orientuje się ktoś jakie ciśnienie ma ta pompka w baku?
BetJar - Pon Gru 07, 2015 08:32

longer86, a jesteś pwien że wstawiłeś właściwy link, kolega pytał o pompę w baku a nie o tą pod maską.

dawidd napisał/a:
Padła mi własnie pompa w baku.

dawidd napisał/a:
ta pompka w baku?

Chyba że dawidd się pomylił.

W baku jest taka: http://allegro.pl/pompa-p...5777043464.html przykładowo.

dawidd - Pon Gru 07, 2015 09:36

chodzi o pompę w baku, ale sam wkład, całość w sklepie to grubo ponad 1 tys pln
longer86 - Pon Gru 07, 2015 10:10

Dokladnie tak jak dawidd pisze, na co caly kosz, jak odrobina zabaw i można wymienić sam wklad. Malo przyjemna robota i wężyki ciasno siedzą, ale warto jeśli można zaoszczędzić z 7 stówek.

dawidd, mala uwaga, dawno to dość robiłem i nie pamiętam dokladnie ale cos mi świta ze musiałem cos kombinować filterkiem, który jest montowany na dole pompki przy dnie baku. Tylko nie pamięta co. Ale to byl drobiazg

Harry - Pon Gru 07, 2015 10:10

wyciągnij pompkę i dopasujesz od innego auta od grupy VAG pasuja. na pewno do PB, ale do diesla nie wiem dokładnie
longer86 - Pon Gru 07, 2015 10:12

dawidd napisał/a:
dzięki longer86, za konkret. A orientuje się ktoś jakie ciśnienie ma ta pompka w baku?


Ciśnienie tutaj jest Malo istotne bo to tylko pompka przelewowa

dawidd - Pon Gru 07, 2015 11:06

dostałem od audi a4 2,5 tdi identyczna jak stara, firmy energy czy jakoś tak. 3 bary ma ciśnienia. Cena 128zl, a z rabatem 121 :)
prebenny - Pon Gru 07, 2015 11:17

dawidd to daj znać czy będzie dobrze pracować, czy kostka taka sama itp itd.

Warto by się do jakiegoś moda uśmiechnąć żeby temat z częściami zamiennymi i workshop uaktualniać.

dawidd - Pon Gru 07, 2015 17:08

pompka działa i pasuje P&P, jest identyczna
sTERYD - Pon Gru 07, 2015 21:38

a masz pompkę przy aku?
dawidd - Wto Gru 08, 2015 06:46

sTERYD, tak, auto jest z końca 2002r

[ Dodano: Wto Gru 08, 2015 06:46 ]
nawet sie zastanawiałem czy nie przerobić go na wersje poliftowa bez pompki kolo akumulatora, ale jak auto stoi unieruchomione to jakoś nie mam chęci na przeróbki. Swoja droga jakie jest rozwiązanie tych poliftowych ? Co tam siedzi w baku?

sTERYD - Wto Gru 08, 2015 09:52

no właśnie nie wiem. Wygląda tak samo, ale jest dwa razy droższe w Rimmerbros. To właśnie ja się zastanawiam czy nie dodać tej pompki przy akumulatorze w razie awarii.
dawidd - Wto Gru 08, 2015 11:08

ja bym usuną a Ty byś dodał, to może się zamienimy :)
A tak poważnie, to pompkę w baku mam, która robi 3 bary, z kolei przy akumulatorze bez pompki ropa ledwo leciała, na pewno nie z ciśnieniem 3 barów. Nie wybebeszałem całego osprzętu baku, bo mi sie nie chciało i nie wiem jak to tam jest rozwiązanie. Niby pompka ma przelewać z jednej strony baku paliwo na druga, ale jednak cos tam pompuje skoro przy akumulatorze (oczywiście pompa przy aku była odpięta) paliwo tez leci. Moze longer86, coś podpowie jak to tam jest wszystko rozwiązane

longer86 - Sro Gru 09, 2015 23:13

dawidd napisał/a:
Moze longer86, coś podpowie jak to tam jest wszystko rozwiązane


a podpowie z tego co wyczytał w RAVE.

pompa w baku wg RAVE nazywana jest główną pompą niskiego ciśnienia i znajduje się w baku po stronie wlewu paliwa // z tej jednostki pobierane jest paliwo do pompki webasto i tutaj znajduje się powrót paliwa od silnika.

w drugiej części baku jest jednostka z drugim pływakiem i jak to rave nazywa adapter który zawiera w sobie regulator paliwa kalibrowany na 3,6 bara który podczas normalnej pracy układu pozostaje zamknięty, przy wzroście ciśnienia otwiera się i paliwo z jednostki wraca do baku.

A więc co następuje, niezależnie jaka pompka znajdzie się koło akumulatora pompa z baku pompuje max 3,6 i wyższego ciśnienia nie da się użyskać

dawidd - Nie Kwi 22, 2018 22:47

pompa śmigała niecałe 2,5 roku i padła. Co prawda jak ja dzis wybebeszyłem i wsadziłem spowrotem to znów chodzi, ale to juz pewnie jej koniec. Czyli szalu pompa energy nie ma. Macie może jakieś lepsze zamienniki?
dukat11 - Pon Kwi 23, 2018 08:54

dawidd, ja u siebie przerobiłem 2 zamienniki (każdy poniżej 2lat) i kupiłem używany oryginał. Działa już od 5 lat.
dawidd - Pon Kwi 23, 2018 12:14

kupiłem teraz magneti marell, może ta będzie lepsza