Zobacz temat - [R75] Wyświetlacz komputera dziwnie zamazany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyświetlacz komputera dziwnie zamazany

czort - Nie Gru 20, 2015 16:19
Temat postu: [R75] Wyświetlacz komputera dziwnie zamazany
Witam
Zazwyczaj nie używam w czasie jazdy funkcji komputera, korzystając z wyświetlacza.
odzywa się on głównie wtedy, gdy zadziała kontrola trakcji.

Otóż mam pytanie, czasami po tym jak zaświeci się ikonka od trakcji, bo koło straciło przyczepność, wyświetlacz zmieni swoją czytelność z wyraźnej do przeczytania literka nachodzi na literkę, na taką jak na foto, dlaczego, co się dzieje??
Wszystko wróci do normy po jakimś czasie..

christopher7 - Nie Gru 20, 2015 18:44
Temat postu: [R75] Wyświetlacz komputera dziwnie zamazany
Było już o tym sporo na forum zajrzyj tutaj, generalnie wyszukiwarka nie boli...
Pada ci wyświetlacz co jest standardem w R75 a wynika z jakości wykonania połączeń taśmy wyświetlacza LCD/starości
Zajrzyj np. tutaj:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=33628&highlight=wy%C5%9Bwietlacz

czort - Nie Gru 20, 2015 19:22

To że one się psują, dokładnie ta taśma na łączeniu, to wiem, wtedy są te pionowe linie co "dzielą" napisy, też tak mam na co dzień.
Może na zdjęciu tego nie widać, ale to jest jakaś dodatkowa usterka, i wskakuje mi od czasu do czasu, Wtedy napis wygląda całkiem inaczej pokrzywiony, zamazany, nie wiem jak to nazwać.
Jak włączę TC, czy np. Przeciwmgielne, to ikonka od tych funkcji nie układa się w lewym górnym rogu, jak zazwyczaj, tylko na środku wyświetlacza, albo gdzie popadnie..
Wydaje mi się że to nie jest typowa usterka pixeli.
Dlatego pytam..

christopher7 - Nie Gru 20, 2015 20:37
Temat postu: [R75] Wyświetlacz komputera dziwnie zamazany
Ok, na zdjęciu które załączyłeś tak na pierwszy rzut oka widać właśnie pozjadane literki. To faktycznie coś ciekawszego :roll:
pineska - Nie Gru 20, 2015 21:22

czort napisał/a:
Może na zdjęciu tego nie widać, ale to jest jakaś dodatkowa usterka, i wskakuje mi od czasu do czasu, Wtedy napis wygląda całkiem inaczej pokrzywiony, zamazany, nie wiem jak to nazwać.


Wiem o co Ci chodzi. Ja też raz tego doświadczyłem kiedy po podróży wyłączyłem zapłon i otworzyłem drzwi. Wtedy na ekranie wyświetlił się jakby przesunięty obraz, coś jak na starych telewizorach kineskopowych przy strojeniu - najpierw kawałek końcowego fragmentu ikony a za nim dopiero początkowa część. Wyjęcie i włożenie kluczyka rozwiązało sprawę i od tamtej pory się to nie powtórzyło, ale sam fakt zastanawiający..Może awaria karty graficznej he he :-p

czort - Nie Gru 20, 2015 21:56

pineska, właśnie tak, u mnie rozwiązuje sprawę wyjęcie kluczyka na 30 min. Po takim czasie wróciłem do auta i już wróciło do normy.
Komputer suchy, kanały drążone, wody nie mam w grodzi.

Mnie zdarzyło się to już kilka razy.
Oby nic bardziej się nie narobiło..

sknerko - Nie Gru 20, 2015 22:02

gdzieś w tym menu OBD czy jak tam się zwie, jest reset zegarów, może to by trzeba. A jak robicie test zegarów to wszystko Ok wyświetla?
czort - Nie Gru 20, 2015 22:11

Nie robiłem testu zegarów, ani reset.
Ogólnie wszystko działa jak należy, tylko ten wyświetlacz nie wyraźny.
Jeśli będzie następny raz taka sytuacja, spróbuje zrobić test zegarów, zobaczę co po nim wyjdzie, czy się ułoży z powrotem wyświetlacz.
Wydaje mi się, że reset tu nic nie da, tylko skasuje dane...

sknerko - Nie Gru 20, 2015 22:18

reset nie kasuje danych tylko odświeża pamięć o ile pamiętam
pineska - Nie Gru 20, 2015 22:52

U mnie test wychodzi poprawnie, choć dość dawno go robiłem. Moim zdaniem to wina softu, jakiś błąd tylko co go powoduje...?
A jak zrobić reset danych? W opcjach komputera tego nie widzę.

U mnie za to dość często występuje inny problem, choć nie wiem czy jest on związany z zegarami. Otóż po tankowaniu zdarza się że pokazuje mi strasznie wysoki dystans jaki mogę przejechać, nawet kilka tysięcy km :-p Na to włączenie/wyłączenie zapłonu nie pomaga. Wskaźnik analogowy poziomu działa normalnie, ale żeby pokazało dystans poprawnie ponownie muszę wyjechać paliwo do rezerwy i ponownie zatankować - to naprawia błąd...
To jest dopiero dziwne ;-)

sknerko - Pon Gru 21, 2015 08:55

pineska napisał/a:
A jak zrobić reset danych? W opcjach komputera tego nie widzę.
OBC pozycja 21