Zobacz temat - [R75]Kasowanie inspekcji oleju licznikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Kasowanie inspekcji oleju licznikiem

roverr - Pon Gru 28, 2015 01:40
Temat postu: [R75]Kasowanie inspekcji oleju licznikiem
Witam jak skasować inspekcje licznikiem?Jak ostatnio wymienialem olej to mechanik mi tak kasowal inspekcje oleju ,ale nie pamietam ile trzeba trzymac guzik kasowania kilometrów i na jakiej pozycji kluczyk.Szukałem na forum ,ale nigdzie nie ma, a to istotna sprawa...
zedziczek - Pon Gru 28, 2015 03:13

Kasowania można dokonać przez zmostkowanie odpowiednich pinów na odpowiedni czas w gnieździe obd lub bardziej cywilizowany sposób, poprzez oprogramowanie diagnostyczne podłączając się do komputera samochodu.
Padzer - Pon Gru 28, 2015 04:35

Polecam przeczytać ten temat https://www.roverki.eu/zr...u-rover-75.html
Użycie szukajki lub zobaczenie kącika manual naprawdę nie boli

roverr - Pon Gru 28, 2015 14:25

Przecież wyraznie napisałem ze szukałem na forum i nigdzie nie ma!To co mi wysłałeś też czytałem ,ale czy jest tam gdzieś sposób o który pytam??Czyli kasowanie licznikiem??bez zwierania kabli,ani podłączania komputera?Czytanie ze zrozumieniem nie boli....
sTERYD - Pon Gru 28, 2015 14:37

To może spytaj mechanika, bo my takiego sposobu nie znamy.
MD - Pon Gru 28, 2015 14:44

roverr, nie denerwuj się, chcemy pomóc. Mówisz o przytrzymaniu przycisku od licznika dobowego przez określoną ilość sekund na I lub II pozycji? Taka procedura jest np. w E46, ale niestety, nie u nas. A uwierz mi, próbowałem tego klikania chyba na każdy możliwy sposób, na każdą instrukcję, jaka mi się nawinęła.

Nie trudź się tylko rób zworkę, ja dal swojej wygody zrobiłem sobie taką na miękkim kabelku ze spinaczami na jego końcach. Wtykasz w jeden punkt na zapłonie, a następnie w drugi i czekasz określony czas.