Zobacz temat - [MG zt190]Problem z obrotami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG zt190]Problem z obrotami

kaoka52 - Sob Sty 02, 2016 18:49
Temat postu: [MG zt190]Problem z obrotami
Witam , mam problem w moim zt190 z obrotami , często podczas jazdy przy wyższych obrotach blokują się i dopiero po którymś kopniaku w pedał gazu spadają i wszystko wraca do normy ,ale na chwilkę przy mniejszych obrotach zdarza się to o wiele rzadziej . Wykręciłem przepustnicę wyczyściłem i jest to samo z linką gazu też wszystko ok więc nie mam pojęcia co się dzieje . jeżeli ktoś wie co się może dziać to bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję .
emerka - Sob Sty 02, 2016 20:28

Dobrze, ze wyczysciles. A nasmarowales sprężynę przy przepustnicy?
kaoka52 - Sob Sty 02, 2016 20:35

Tak, wszystko działa płynnie linka jak i sprężyna w przepustnicy nie widać żadnego problemu . zaczęło mi się tak dziać jak przyszły temperatury minusowe, ale nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to ma jakiś związek .
emerka - Sob Sty 02, 2016 20:40

przeczysc ta rurke czarna ktora jest podlaczona do przeputnicy - tam czesto zbiera sie woda z olejem i przy minusie lubi zamarznac - a ze jest wrowadzona w przepustnice to ja blokuje.
kaoka52 - Sob Sty 02, 2016 21:22

czyściłem tam wszystko łącznie z czujnikami :/

[ Dodano: Sob Sty 02, 2016 21:22 ]
a co tu zastępuje przepływomierz ??

rafalmis1 - Nie Sty 03, 2016 11:05

A krokowca myłeś?
sknerko - Nie Sty 03, 2016 11:12

rafalmis1 napisał/a:
A krokowca myłeś?
krokowy przy wysokich obrotach jest zamknięty i nie pracuje dopiero na wolnych obrotach bez gazu zaczyna się otwierać.

Jak sprawdzałeś linkę gazu? całą miałeś w rękach? kiedyś mi sie zdarzyło w innym aucie że miałem przetarty pancerz w jednym miejscu i tam zardzewiał i puki jechałem w miare powoli to nic sie nie działao a jak tylko depłem w podłogę to mi linkę blokowało. Spróbuj na postoju osiągnąć obroty przy których ci blokuje linkę i jak puścisz pedał zobacz czy linka cofnie i czy przepustnica wróci na zero

kaoka52 - Nie Sty 03, 2016 23:01

Naprawiłem w sumie to przez przypadek ale dzieła jak na razie ok i mam wrażenie że jest mocniejszy . Przy odpalonym silniku otwarłem przepustnice zatkałem dłonią i wypluł sporo czegoś konsystencji masła z wodą wyczyściłem to i pojechałem trochę go przepalić powkręcałem na obroty i wszystko gra mam tylko nadzieje że mi żadna uszczelka pod głowicą nie puszcza . dzięki wszystkim za podpowiedzi ;-)
sknerko - Pon Sty 04, 2016 09:14

To jest to co zbiera się w odmach i dolocie jak jeździsz krótkie odcinki i auto nie zdąży się dobrze rozgrzać
Robert75 - Wto Sty 05, 2016 20:13

Mialem podobnie. Tylko u mnie jakby linka od przepustnicy sie zacinała. W 2 trasy tak mialem. Ale 2.5k obrotów sie ustawiło i tempomat gratis:) rozkminiam czy zrobić taka blokadę na przepustnicę żeby utrzymywało stale obroty hmm... Chce wd40 wstrzelić sie w osłony linek i linki jak sie troche ociepli. Pomoże?
sknerko - Wto Sty 05, 2016 20:22

Powinno pomóc
dj_darco - Sob Sty 09, 2016 15:31

Znany problem w 2.5 v6 sam tak miałem jak kupiłem mojego mruczka (u poprzedniego właściciela samochód jeździł na krótkich trasach) U mnie jeździ tylko trasy min 300 km i problem ustąpił sam :)