Zobacz temat - [Freelander 1.8] Zakup z uszkodzoną uszczelką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander 1.8] Zakup z uszkodzoną uszczelką

lauda - Nie Sty 03, 2016 11:25
Temat postu: [Freelander 1.8] Zakup z uszkodzoną uszczelką
Witam

Proszę o informacje, ponieważ przymierzam się do zakupu freelandera i będzie to mój pierwszy samochód tego typu. Zastanawiam się nad tym

http://otomoto.pl/oferta/...r-ID6ydUfP.html

Stosunkowo niska cena nawet jakby doliczyć koszty naprawy, tylko czy warto go brać ze względu na uszkodzoną uszczelkę.

Proszę o wasze opinie ponieważ macie już swoje doświadczenie z tymi samochodami.
Z góry dzięki za pomoc.

piokow01 - Nie Sty 03, 2016 11:39

Ja bym nie kupił.
1.Uszczelka a może głowica.
2. Kto zdejmuje wal przy napędzie 4x4. Ten kto ma zatartą wiskozę i/lub uszkodzone IRD.
Znajdź kogoś kto ma takie auto i się na nim zna i z nim pojedź na oględziny.

sknerko - Nie Sty 03, 2016 11:55

Ja też bym nie kupił oprócz wału i HGFu to jeszcze przedni zderzak po wymianie bo jest czarny a powinien być szary, tylne szyby na korbę, i ew. naprawy napędu plus zawieszenia wyjdą w okolicy 10tys pln to się nie kalkuluje. Jeżeli przebieg jest prawdziwy to wyjdą za chwile kolejne kwiatki i kolejne wydatki, a jak jest skręcony co obstawiam to już są i ktoś kto to sprzedaje dobrze o tym wie tyle że nie wspomni.
lauda - Nie Sty 03, 2016 12:39

Dzięki nawet nie zauważyłem że zderzak się różni kolorem.
Winu - Nie Sty 03, 2016 14:04

W takiej cenie to się szuka dawcy części, a nie samochodu do jazdy.
Cokolwiek poniżej +/- dychy sponiewiera niemiłosiernie po kieszeni, o ile dojedzie do nowego właściciela.

sknerko - Nie Sty 03, 2016 14:06

Winu napisał/a:
Cokolwiek poniżej +/- dychy sponiewiera niemiłosiernie po kieszeni.
bez przesady mój poszedł za 9000 i nikogo nie sponiewierał :P i jeszcze długo tego nie zrobi :mrgreen: Ale muszę sie niestety zgodzić z Winu,
Winu - Nie Sty 03, 2016 14:10

Napisałem +/- ;)

Należy też pamiętać że najstarsze i najtańsze roczniki 98-00 mają pełno chorób wieku dziecięcego które w 8 przypadkach na 100 nie były usuwane.

-Nagrzewnica
-tylna szyba
-wózek tylnego zawieszenia
-Termostat, magistrala w pierwszych 1.8

To takie tam główniejsze

lauda - Nie Sty 03, 2016 19:25

Dzięki już nie będę jechał go oglądać.
sknerko - Nie Sty 03, 2016 19:50

Winu napisał/a:
Należy też pamiętać że najstarsze i najtańsze roczniki 98-00 mają pełno chorób wieku dziecięcego które w 8 przypadkach na 100 nie były usuwane.

-Nagrzewnica
-tylna szyba
-wózek tylnego zawieszenia
-Termostat, magistrala w pierwszych 1.8

Ciekawi mnie co z nagrzewnicą bo w moim nic jej nie dolegało a nawet uważam że działała wzorowo i nie wyglądała na ruszaną
Wózek u mnie albo był zrobiony wcześniej, albo poprostu nie zgnił, bo też nie miałem z nim kłopotu ale że miałem IRD z nowszego rocznika to może wózek też był ruszany
Termostat wstawiłem PRT na 82stC, a o co chodzi z magistralą? bo w nowsza wcale lepsza nie była (mniemam że chodzi o olejową)