Zobacz temat - [R216] Zawieszanie się obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Zawieszanie się obrotów

wieczek00 - Sro Sty 06, 2016 20:01
Temat postu: [R216] Zawieszanie się obrotów
Witam,

Ma pewien problem z obrotami w moim Roverze, szykałem odpowiedzi w inych wątkach ale nic podobnego nie znalałem.

Problem polega na tym, że po przejechaniu dłuższego odcinka ze stałą prędkością i np. zatrzymaniu się obrotu po wciśnięciu sprzęgła pozostają na 1500-2000. Czasami jest tak, że po chwili spadną i jest ok a czasami utrzymują się przez dłuższy czas. Są też momenty że jest wszystko wporzadku.

Z góry dzięki za pomoc

robsson78 - Czw Sty 07, 2016 20:27

W roverkach tak bywa. Winowajcą jest zawieszający się silniczek krokowy odpowiedzialny za utrzymywanie wolnych obrotów, czasem winna jest przepustnica.
Na początek sprawdź ręcznie czy przepustnica pracuje bez zacięć i sprężyna dobrze działa. Jeśli linka jest napięta poluzuj ją.

wieczek00 - Pon Sty 11, 2016 21:07

Jeżeli chodzi o przepustnice to poruszając ją palcami zawsze wraca bez problemu na swoje miejsce. Silniczek krokowy czyściłem, czy problemem może byc uzycie złego smaru do nasmarowania silniczka?
Z tym że to musi chwilowo poczekać, rover wylądował u mechanika z brakiem kompresji na ostatnim cylindrze i ucieczką oleju, aż boje się pomyśleć co się tam zadziało.