Zobacz temat - [R75] Czujnik otwartych drzwi/maski/bagaznika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik otwartych drzwi/maski/bagaznika

Adrian75 - Pon Sty 18, 2016 17:31
Temat postu: [R75] Czujnik otwartych drzwi/maski/bagaznika
Witam
Mam pewien problem wczoraj jak przyszły w moim mieście mrozy wszedłem do auta odpaliłem i zauważyłem ze świeci mi się kontrolka ze są drzwi otwarte maska lub bagażnik, poszedłem wszystko zamknąć na nowo lecz kontrolka dalej się paliła. Po godzinie problem zniknął gdy trzasnąłem maską. Na drugi dzień pod domem gdy zamknąłem samochód przytrąbił co oznacza ze coś otwarte zostawiłem. Znowu zamknąłem na nowo wszystko lecz i tak dalej się świeciła kontrolka. Po chwili gdy zamknąłem zaczął wyć alarm. Otworzyłem wsiadłem i pojechałem się przejechać. Wjechałem po kuzyna który trzasnął drzwiami i kontrolka zgasła, lecz dzisiaj na nowo się świeci.
Moje pytanie brzmi czy to wina zamarzniętych czujników czy kończy się ich żywot i gdzie się one znajdują.
PS Światło w kabinie się zapala po otwarciu i zgaszeniu auta lecz nie gaśnie gdy zamknę.
Pozdrawiam

longer86 - Pon Sty 18, 2016 17:37

Jak pociągniesz za klamkę to układ cięgiem przyciska microswitch który znajduje w samym zamku. Widocznie cos gdzies przymarzlo i po wciśnięciu blokuje sie. Jak nagrzejesz auto to puszcza i trzaśnięcie drzwiami powoduje drgania wiec wtedy pewnie wyskakuje i jest wszystko ok
wellman - Pon Sty 18, 2016 17:49

Adrian75, metoda najprostsza. Przejechać się, rozgrzać, żeby kontrolka zgasła, wtedy we wszystkie zamki i pod klamki rozmrażacz do zamków ze smarem, smar silikonowy lub przynajmniej wd-40. Na bogato, nie oszczędzać (ale też bez przesady, nie ma dołem wyciekać). :P

Po takim zabiegu jest szansa, że ani zamek nie przymarznie, ani zworka czujnika zamknięcia drzwi się nie zawiesi.

Adrian75 - Pon Sty 18, 2016 17:52

Hmm a czy to mozliwe ze zamarza w srodku zamka ?
Jest to denerwujące bo alarm wyje gdy zamykam auto :/

wellman - Pon Sty 18, 2016 17:55

Czemu miałoby być niemożliwe? :-) Wilgoć jest wszędzie, a w takich zakamarkach tym bardziej.
Adrian75 - Pon Sty 18, 2016 18:06

Dobra dziekuje za rady biore WD-40 pod pache i ide psikac jutro dokupie najwyzej inne preparaty jak nie zadziala :)
grota10 - Pon Sty 18, 2016 18:19

Nie psikaj wd40. Lepiej dziala silikon w sprayu K2
prebenny - Pon Sty 18, 2016 18:45

grota10 najpierw wypada przepsikać WD. On wytrąca wodę, syf i smar też. Po WD należy psiknąć smarem tak jak piszesz.
AdaskoC - Pon Sty 18, 2016 21:03

Adrian75 napisał/a:
Hmm a czy to mozliwe ze zamarza w srodku zamka ?
Jest to denerwujące bo alarm wyje gdy zamykam auto


Dzieje się niestety tak, ponieważ czujnik zamknięcia/otwarcia drzwi jest na dolnej części zamka. Z powodu różnicy temperatur skrapla się woda na zamku, która później spływa i zazwyczaj zamarza w nieodpowiednim momencie na czujniku :)

Adrian75 - Wto Sty 19, 2016 15:31

Samo WD-40 juz pomogło :) po pracy dokupie inny preparat i tez psikne dziekuje bardzo za rady :)
prebenny - Wto Sty 19, 2016 15:32

WD40 pomoże ale wypłukuje smar i można coś zatrzeć ;)