Zobacz temat - [R75] Lekki dymek spod puszki bezpieczników.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lekki dymek spod puszki bezpieczników.

MokraWoda - Sro Sty 20, 2016 09:40
Temat postu: [R75] Lekki dymek spod puszki bezpieczników.
Dziś po podłączeniu klemy od akumulatora (na noc rozłączam), zobaczyłem lekki dymek jakby spod puszki z bezpiecznikami. Ale na pewno nie z niej. Chyba, że gdzieś z dołu webasta? Na szybko zerknąłem na przewody pod nią, ale nic podejrzanego nie zauważyłem. Może ktoś miał podobnie? Może to przez odłączaną 6pinową kostkę z webasta?
prebenny - Sro Sty 20, 2016 10:05

Jeżeli chodziło webasto to pewnie z webasto. Jego wydech to prosta rura idąca w dół więc spaliny siłą rzeczy i tak idą w górę (przez co czasami wygląda jakby Ci się spod maski kopciło).
MokraWoda - Sro Sty 20, 2016 11:01

Webasto mam odłączone całkiem. Jedną wtyczke 6 pinową. Ta druga mniejsza cały czas siedzi wpięta. W momencie jak dodtykam klemą ( - ) do aku, gdzieś z dołu leci leciutki dymek tylko przez moment (jedna malutka smuga) która leci spod skrzynki z bezpiecznikami od strony tego zatrzasku. No i słychać jakby syczenie czy coś.
SeniorA - Sro Sty 20, 2016 15:35

otwórz skrzynkę i dokręć śruby mocujące kabeloczka od 2 przewodów zasilających ( są po stronie zawiasu pokrywy ).
MokraWoda - Sro Sty 20, 2016 17:07

Ok. Jutro się za to zabiorę. A jeszcze może ktoś się spotkał z takim przypadkiem. Po odpaleniu na wyświetlaczu pokazuje mi błąd abs (przez czujnik) i przepaloną żarówkę. Ale dziś to był już któryś raz z kolei, jak podczas jazdy (dziś przy parkowaniu) od tak drugi raz wyświetliło abs i żarówkę.
adam_26 - Sro Sty 20, 2016 17:39

pewnie zaczyna brakować gdzieś kontaktu, albo masy.
MokraWoda - Sro Sty 20, 2016 19:35

Brakuje kontaktu? A dokładniej? :roll:
Dawidovs - Pią Sty 22, 2016 08:45

Kolego kręcisz oczami na odpowiedź adam_26, czego oczekujesz?
Syczy ci coś pod skrzynką bezpieczników, nie kontaktują tam przewody albo pali się jakiś przekaźnik/bezpiecznik a ty kręcisz oczami? No proszę cię..
Sprawdź najpierw skrzynkę, uporaj się z problemem bo może ma on wpływ na całe auto.
W normalnym zdrowym aucie nic nie syczy i dymek nie leci, chyba że z rury wydechowej.. :roll:

MokraWoda - Pią Sty 22, 2016 10:15

Nie kręcę oczami, tylko wszystkie przewody sprawdzałem, bezpieczniki też. Poza tym po odłączeniu drugiej kostki od webasta nic nie dymi.
prebenny - Pią Sty 22, 2016 10:18

Pamiętaj, że webasto to całkiem duży odbiornik. Może jego przewód jest poluzowany albo ma zaśniedziałą masę?