Zobacz temat - [416 Si] Zgrzyt podczas wrzucania biegu wstecznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416 Si] Zgrzyt podczas wrzucania biegu wstecznego

Mevisto93 - Sob Sty 23, 2016 16:50
Temat postu: [416 Si] Zgrzyt podczas wrzucania biegu wstecznego
Witam, żeby nie zanudzać przejdę od razu do rzeczy. Otóż od jakiegoś czasu miałem problemy z wrzuceniem 1-go biegu, a przy biegu wstecznym pojawiał się charakterystyczny "zgrzyt". Z 2-gim biegiem był też lekki problem, ale reszta wchodziła bez problemu. Wczoraj po odpaleniu silnika nie dało się wrzucić ani 1 ani wstecznego, stało się to na małym parkingu pod marketem. Aby wyjechać musiałem wrzucać biegi na wyłączonym silniku ( wchodza bez problemu ). Po uruchomieniu silnika na biegu pomimo nogi na sprzęgle samochód ruszał. Warto również zaznaczyć w tym miejscu, że pedał sprzęgła "podskoczył" dość mocno. Udało mi się dojechać do domu ( biegi 3, 4 , 5 wchodziły ciężko, ale dało się je zmieniać ). Po powrocie zajrzałem pod maskę i zauważyłem wyciek na skrzyni biegów. W najbliższym czasie zamierzam uzupełnić płyn i sprawdzić źródło wycieku. Pytanie czy owy wyciek mógłby być przyczyną takiego stanu rzeczy, czy może kończy ( skończyło ) się sprzęgło? Gadałem dziś z kumplem który zajmuje się amatorsko naprawą samochodów i stwierdził, że problemem może być wysprzęglik lub pompa sprzęgła. Powiedziałem mu o wycieku który zauważyłem na skrzyni, ale powiedział że mogło to "sparować" z silnika. Chciałem spytać o opinie Was, może ktoś miał w przeszłości podobny problem i mógłby mi podpowiedzieć co może być przyczyną? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
wooy11 - Sob Sty 23, 2016 17:18

Pewnie za bardzo Ci nie pomoge ale miałem cos podobnego w poprzedniej 4-ry setce, tzn problem z właczeniem biegów przy właczonym silniku ....... winny był luz na tgz wodzikach przy skrzyni a właściwie na jednym, niestety nie potrafie Ci teraz dokładnie wyjaśnić która to była część bo mineło od tamtej chwili kilka lat ;) .... chyba to było na elemencie który wchodził do skrzyni, mój znajomy, który to zdiagnozował na męczył sie troche zeby to zdemontować i zamontowac nowy ale udało i problem zniknał.......u Ciebie jeszcze pojawił sie wyciek oleju. Olej ma bardzo duze znaczenie na łatwośc "wbicia" biegu.
krzychuuu1992 - Sob Sty 23, 2016 21:12

Na 99 % wysprzęglik padł, pojawił się wyciek, brak ciśnienia i nie wysprzęgla Ci do końca.
sTERYD - Sob Sty 23, 2016 22:58

Nawet na 100 procent wysprzeglik. Zbiorniczek z płynem znajdziesz pod skrzynka z bezpiecznikami. Pewnie bedzie juz pusto. Kup zestaw od freelandera, jest sporo tańszy niz od r400