Zobacz temat - [ MGZTT] regeneracja wyświetlacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ MGZTT] regeneracja wyświetlacza

alpacino - Wto Sty 26, 2016 12:40
Temat postu: [ MGZTT] regeneracja wyświetlacza
Witam , mam zamiar wysłać zegary do regeneracji wyświetlacza centralnego i stąd moje pytanie ...
Czy autem będzie można normalnie przez ten czas jeżdzić , tzn czy będzie wszystko działać , oświetlenie,kierunkowskazy itd???
Dzięki za odpowiedz

wellman - Wto Sty 26, 2016 18:09

Jeździć się da, tylko jeśli zrobisz zbyt dużo km to przy różnicy > 50km między IKE a LCM wywali Ci ERR w miejscu przebiegu na zegarach.
MaReK - Wto Sty 26, 2016 19:27

wellman napisał/a:
Jeździć się da, tylko jeśli zrobisz zbyt dużo km to przy różnicy > 50km między IKE a LCM wywali Ci ERR w miejscu przebiegu na zegarach.

A skąd Ty masz takie rewelacje ;) ?

ERR wyskoczy na skutek ew. zmiany VINu, a przecież takiej nie będzie.
Poza tym IKE jest taką bramką do komunikacji między modułami. Nie mam pewności, bo nie sprawdzałem, ale czy w module świateł licznik będzie bił? Skąd weźmie info skoro nie będzie zegarów.

Moim zdaniem, może sobie te 2-3 dni pośmigać bez żadnych konsekwencji.
Prócz tego, że tak naprawdę prędkość i obroty będą w sferze wyobraźni ;)

wellman - Wto Sty 26, 2016 21:26

MaReK napisał/a:
A skąd Ty masz takie rewelacje ;) ?


Może już mi się coś rzeczywiście poplątało. Tyle czasu spędziłem z licznikiem, lutownicą i laptopem w zimnym garażu, że już bredzę. :P Chociaż gdy to pisałem dałbym sobie paznokieć uciąć, że jak wrzuciłem swój stary wsad sprzed kilku tygodni (czyli VIN był dobry, ale przebieg niebałdzo) to dostałem ERR. O.o Ten mój Rover to w ogóle jest jakiś INNY chyba. :P

aimp12 - Wto Sty 26, 2016 21:38

wellman nie przejmuj się. Każdy R jest wyjątkowy ^^
wellman - Wto Sty 26, 2016 21:45

aimp12, wyjątkowy, a poza tym ma własną osobowość i charakter. :P Takie czasem odnoszę wrażenie. :-)
aimp12 - Wto Sty 26, 2016 21:51

wellman, jeżeli o charakterze mowa to ująłbym swojego jako wybredny i wiecznie niezadowolony. A Ty jak określiłbyś swojego ? :D haha

A tak na serio, to coś w tym Roverku jest. To mój 3 samochód ,a jeszcze żaden mnie tak nie ujął swoim wdziękiem :)

alpacino - Wto Sty 26, 2016 22:57

Dziękuję na razie za wszystkie odpowiedzi ,spróbuję pośmigać trochę bez zegarów, bo auta potrzebuję :mrgreen:
O ,prędkość się nie martwię ,bo większość jazdy po mieście ,a jeżdżę przepisowo :wink:
Tylko trochę to potrwa , myślę wysyłka ,robocizna i powrót to prawie dwa tygodnie :???:

[ Dodano: Wto Sty 26, 2016 22:57 ]
aimp12 napisał/a:
wellman, jeżeli o charakterze mowa to ująłbym swojego jako wybredny i wiecznie niezadowolony. A Ty jak określiłbyś swojego ? :D haha

A tak na serio, to coś w tym Roverku jest. To mój 3 samochód ,a jeszcze żaden mnie tak nie ujął swoim wdziękiem :)

Wiecznie niezadowolony ?? ?...nie myjesz go , nie pielęgnujesz??? , czy co???
Ja z moim ,jak z dzieckiem ...tu oliwka, tu szamponik, wosku nie załuję i chyba jest zadowolony , bo błyszczy się na zewnątrz i w środku jak psu.....
No i jeżdże nim też delikatnie , choć nie powiem początki były ciekawe... :lol:

aimp12 - Wto Sty 26, 2016 23:03

alpacino napisał/a:
Wiecznie niezadowolony ?...nie myjesz go , nie pielęgnujesz??? , czy co???
Ja z moim ,jak z dzieckiem ...tu oliwka, tu szamponik, wosku nie załuję i chyba jest zadowolony , bo błyszczy się na zewnątrz i w środku jak psu.....
No i jeżdże nim też delikatnie , choć nie powiem początki były ciekawe...


Bardziej mi chodzi o jego nieprzewidziane humory. Czasem to mu paliwo z listwy ciekło, to mi biegi na autostradzie się wysypały, to mi silnik szlag trafił, to wentylator śmiga cały czas ^^

Ale to bardziej wina poprzednich właścicieli. Teraz u mnie powinien być zadowolony jak nigdy wcześniej :D

[ Dodano: Wto Sty 26, 2016 23:03 ]
Pomału staram się go doprowadzić do stanu używalności :>

pieknyiro - Nie Kwi 03, 2016 08:03

Cześć,
Mam ten sam problem.
Gdzie chcesz dać do regeneracji? Jaki to jest koszt?
Długo się czeka?

MaReK - Nie Kwi 03, 2016 10:51

Pewnie było już na forum poruszana ta kwestia, ale:

http://www.aceef.pl/kontakt.htm

Pozdrawiam,

christopher7 - Nie Kwi 03, 2016 12:59

Problem od dawna znany. Jak ktoś regenerował w Zielonej Górze kilka lat temu niech się pochwali na ile trwały jest u niego efekt regeneracji
pieknyiro - Czw Kwi 07, 2016 13:15

Dzięki za pomoc.
hetmanlbn - Czw Kwi 07, 2016 14:14

Ja u siebie w Lublinie znalazłem regeneracje wyświetlaczy. Przymierzam się żeby swój oddać. Jak będę wiedział co i jak to dam znać ;-)
karolj - Czw Kwi 07, 2016 14:26

A nie próbował nikt rozkleić tych tasiemek od wyświetlacza i skleić ponownie taśmą anizotropową? 10cm kosztuje 10zł. Przy okazji można poprawić luty. Mam w planach taką operację, taśma już leży i czeka :-)
christopher7 - Czw Kwi 07, 2016 14:29

karolj napisał/a:
A nie próbował nikt rozkleić tych tasiemek od wyświetlacza i skleić ponownie taśmą anizotropową? 10cm kosztuje 10zł. Przy okazji można poprawić luty. Mam w planach taką operację, taśma już leży i czeka :-)

Daj koniecznie znać o wyniku tej operacji ;-)

karolj - Czw Kwi 07, 2016 14:31

Dam, dam :-) Na wszelki wypadek drugi licznik też już leży i czeka :-)
dawidd - Czw Kwi 07, 2016 14:41

tez czekam na efekty z taśmą anizotropową - własnie miałem wysyłać wyświetlacz, ale sie wstrzymam
karolj - Czw Kwi 07, 2016 15:51

Spoko, to porobię fotki ;)
adam_26 - Czw Kwi 07, 2016 16:25

ciekawe się zapowiada czekamy na efekty :lol:
pieknyiro - Pią Kwi 08, 2016 09:21

Kontynuując temat napraw wyświetlacza. Natrafiłem na coś takiego. Może się przyda.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1353187.html

Marcin84 - Pią Kwi 08, 2016 09:38

alpacino napisał/a:

Tylko trochę to potrwa , myślę wysyłka ,robocizna i powrót to prawie dwa tygodnie :???:


Ja wysyłałem 3 tygodnie wstecz licznik od mojego R75 do firmy "ACEEF", miałem przekładkę wyświetlacza z jednego do drugiego (mój był wylany). Liczniki (mój i dawce części) wysłałem we wtorek kurierem, w piątek kurier już był u mnie z licznikiem. Zapłaciłem 180zł - pisemna gwarancja na rok. Na razie jest ok.

MaReK - Sob Kwi 09, 2016 16:17

Gdyby to był problem lutowania taśmy do PCB, to lutownica i trochę pasty lutowniczej załatwiłoby sprawę. Jednak to problem bardziej złożony - kleju pomiędzy wyświetlaczem a taśmą. Trzeba odkleić wyświetlacz od reszty, następnie z taśmy i wyświetlacza usunąć resztki starego kleju, potem nałożyć nowy i odpowiednio precyzyjnie skleić ze sobą połączenia.
dawidd - Wto Kwi 26, 2016 14:38

karolj, wyszło coś z regeneracji?
karolj - Wto Kwi 26, 2016 15:54

dawidd, brak mi chwilowo czasu :/
bienias - Sro Maj 18, 2016 15:57

Odgrzewam. Mam 2 liczniki z wyświetlaczami - w jednym jest niezły matrix ale za to drugi działa jak nówka. Można to jakoś podmienić? Widzę, że są miejsca klejone i tych bym nie tykał ale z płytą licznika to połączenie lutowane które raczej powinno bezproblemowo się podnieść.
Nie próbował nikt kombinować w ten sposób?

wellman - Sro Maj 18, 2016 17:18

bienias, chcesz przelutować wyświetlacz z jednego licznika do drugiego? Ale... w jakim celu? Prościej już przelutować Twój eeprom do licznika ze sprawnym wyświetlaczem, uaktywnić wyświetlacz TOAF-em i po sprawie.
dawidd - Sro Maj 18, 2016 18:20

wellman napisał/a:
bienias, chcesz przelutować wyświetlacz z jednego licznika do drugiego? Ale... w jakim celu? Prościej już przelutować Twój eeprom do licznika ze sprawnym wyświetlaczem, uaktywnić wyświetlacz TOAF-em i po sprawie

Zgadza się, jeśli liczniki sa takie same. Jeśli przełoży z nowszego do starszego to kontrolka od przeciwmgielnych nie będzie działać, ale w takim wypadku można uaktywnić w toafem przeciwmgielne na wyświetlaczu

bienias - Sro Maj 18, 2016 23:35

To tylko wsadem eproma się różnią? Stary z sieczką mam od przedlifta a nowy mam od polifta i tylko przelut eproma?? LUX! Więc jeszcze zmiana tarczek by wchodziła w rachubę (podniesienie wskazówek).
dawidd - Czw Maj 19, 2016 08:19

na stronie klubowej masz instrukcje jak wszystko zrobic
bienias - Czw Maj 19, 2016 21:44

Eprom podmieniony. Zegary działają lux. Wyświetlacz jak nówka. Przeszkadza mi troche kolor podświetlenia - jest taki zielonkawo niebieski - inny niż pomarańcz zegarka.
Po włączeniu miałem ERR w liczniku Distance 1 ale powalczyłem TOAFem i zniknęło.
Poza tym wyświetla mi się coś czego nie było w starym liczniku -błąd autopoziomowania (autoleveling) auta. Wie ktoś jak to wyłączyć w TOAFie?

MaReK - Pią Maj 20, 2016 07:56

W module IPK masz taką opcję zdaje się w informacjach. Wyłącz ją i tyle.
Po zamianie eepromów miałeś ERR? Dziwne.

bienias - Pią Maj 20, 2016 11:35

No jednak miałem:)
MaReK - Pią Maj 20, 2016 13:43

Za każdym odpaleniem stacyjki? Czy akurat losowe zdarzenie to sprawiło?
Chyba, że ten eeprom nie należał do tego auta, a Ty skopiowałeś VIN z modułu zegarów do modułu świateł. Inaczej tego błędu nie naprawisz.

bienias - Sob Maj 21, 2016 08:16

...no! pewnie tak właśnie zrobiłem, że error zniknął :mrgreen: ECU,EWS i IKE był od zestawu reszta miała inny VIN co zmieniłem potem.
MaReK - Nie Maj 22, 2016 09:03

bienias napisał/a:
Eprom podmieniony. Zegary działają lux. Wyświetlacz jak nówka. Przeszkadza mi troche kolor podświetlenia - jest taki zielonkawo niebieski - inny niż pomarańcz zegarka.


To co w końcu podmieniłeś? Gdybyś podmienił eeprom z oryginalnych zegarów od całości auta, to nie byłoby ERR. Przez podmianę rozumie się fizyczne wylutowanie kości 93S56.

bienias napisał/a:
ECU,EWS i IKE był od zestawu reszta miała inny VIN co zmieniłem potem.

Do wymiany zegarów, wymieniłeś też dwa pozostałe (ECU/EWS)?

bienias - Nie Maj 22, 2016 22:32

Nie do zegarów tylko razem ze swapem z 2.0 na 2.5 podmieniłem wszystko:) w zegarkach (nowszym komplecie z polifta ze sprawnym LCD) podmieniłem samego eproma z zegarów z uszkodzonym LCD i po podłączeniu miałem ERR. Nadal mam to poziomowanie auta którego nie mogę się pozbyć i to jest core problemu!
MD - Nie Maj 22, 2016 22:35

bienias napisał/a:
Przeszkadza mi troche kolor podświetlenia - jest taki zielonkawo niebieski - inny niż pomarańcz zegarka.


Też wolałbym pomarańcz jak na wyświetlaczu radia. Jeżeli miałbyś dostęp do jakichś filtrów o pomarańczowym zabarwieniu, chętnie też pokombinowałbym z ich umocowaniem u siebie. ;)

karolj - Wto Cze 21, 2016 21:19

dawidd napisał/a:
karolj, wyszło coś z regeneracji?


Nie wyszło ;) Nie polecam, strata czasu.

Tzn... może i dałoby radę, może kwestia wprawy. Ale ja swój uwaliłem ;)

dawidek126 - Nie Lip 03, 2016 12:24

Witam. Czy każdy moduł musi mieć ten sam VIN jak odczytuje toafem? Mi też świeci się err a w zegarach niema błędów przy odczycie autocomem....
marcin.misek - Nie Lip 03, 2016 23:34

dawidek126 napisał/a:
Czy każdy moduł musi mieć ten sam VIN jak odczytuje toafem? Mi też świeci się err a w zegarach

VIN musi byc taki sam w liczniku i module swiateł.

dawidek126 - Pon Lip 04, 2016 21:24

w liczniku cały czas mam błąd wewnętrzny eprrom... światła to lcm a licznik to ike a własnie tu mam inne numery vin....prubowałem kopiować niby zakończone pomyslnie ale nie zmienia sie vin... czy to przez ten błąd czy może z różnicy przebiegu około 40tyś km między modułami??????
marcin.misek - Pon Lip 04, 2016 22:16

Zakoduj poprawny vin w lsm.
Kopiowanie VIN w dziale VIN

dawidek126 - Wto Lip 05, 2016 21:23

a jeśli ike ( licznik) i lsm ( moduł świateł ) są z innych aut..... to jak mam to po kopiować....

[ Dodano: Wto Lip 05, 2016 21:23 ]
lcm:)

longer86 - Sro Lip 06, 2016 00:30

w LCM/LSM możesz skopiować VIN z innego modułu, w IKE nie zmienisz - przyroda
dawidek126 - Sro Lip 06, 2016 10:41

rozumiem że jak w ike nie zmienie to err nadal zostanie?? a jak to zrobić żeby nie było err... kupić ike i lcm z jednego auta??
marcin.misek - Sro Lip 06, 2016 10:54

Chyba nie rozumiesz o co chodzi...
W lcm i ike musi byc ten sam vin aby nie bylo err...
Jako ze zmiana vin w uzywanym ike poprzez obd nie jest mozliwa zmien vin w module lcm na taki jaki jest w ike
VIN->wybierz zrodlo (ike) i wybierz cel (lcm) i wcisniej przycisk kopiujj.
Poczekaj chwile. Dostaniesz komunikat ze kopiowanie jest pomysle badz nie. Sproboj wtedy ponownie.
Wylacz i wlacz zaplon.
Jesli dalej nie rozumiesz jak to zrobic uznam ze nie dorosles do aplikacji tego typu i daj to zrobic komus kto ogarnia obsluge paru przyciskow.

longer86 - Sro Lip 06, 2016 13:26

wg opisu marcin.misek, wszystko będzie działać, zniknie Err jedyny minus tego zabiegu to vin inny niż w DR ale to tylko dla Twojej świadomóści potrzebne
dawidek126 - Sro Lip 06, 2016 21:11

udało się:) wielkie dzięki. to może nie zaczynając nowego tematu spytam czy gdzies w warszawie naprawi ktoś wyświetlacz od zegarów ??bo mój jest rozmazany....