Zobacz temat - [R 75 2.0 V6] problem ze skrzynia automatyczna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75 2.0 V6] problem ze skrzynia automatyczna

ddobry - Wto Sty 26, 2016 20:36
Temat postu: [R 75 2.0 V6] problem ze skrzynia automatyczna
Witam, zakładam nowy temat bo nigdzie gdyż na forum takich objawow usterki jaka mam niema.
Sprawa wyglada następująco : skrzynia pracuje w trybie awaryjnym czyli startuje z 3 biegu , nie redukuje nizej. Przy wlaczaniu na D mocno szarpie , często chaotycznie zmienia biegi , szarpie przy redukcji podczas zatrzymywania się, czasami wysokie biegi tak jakby niechcialy się wbic . Auto kupiłem z taka usterka i z info od sprzedającego skrzynia zaczela wariować po stłuczce ( przetarte drzwi i błotnik ).
Po podpięciu pod kompa wyskoczyly bledy : blad komunikacji z silnikiem kontroli trakcji ( swieci mi się na licznikach - niedziala , abs działa) blad komunikacji ze sterownikiem silnika / skrzyni ( niepamietam ) , blad czujnika uderzeniowego prawego ( poduszki się swieca ).
Na dzień dzisieszy zrobiłem już czyszczenie wszystkich wtyczek elektrycznych pod maska, wymieniony olej w skrzyni , resetowanie skrzyni przez wyjecie na noc bezpiecznika "F4 ".
Gdzie mogę jeszcze szukac przyczyny tych wariacji skrzyni?

rafalmis1 - Sro Sty 27, 2016 18:17

ddobry, sądzę że problem będzie mechaniczny, ale najtaniej na początek będzie wymiana sterownika który znajduje się nad schowkiem. Tylko musisz kupić o identycznych, no prawie identycznych oznaczeniach co masz na swoim. Wiesz, sądzę że wina skrzyni ujawniła się wcześniej niż podaje sprzedawca
AdaskoC - Sro Sty 27, 2016 21:57

rafalmis1 napisał/a:
Wiesz, sądzę że wina skrzyni ujawniła się wcześniej niż podaje sprzedawca


Ja też tak sądzę i myślę że będzie do elektrozawór lub kilka ich. Może być to sprzęgło hydrokinetyczne i inne podzespoły. Jeśli auto ma spory przebieg to szukał bym skrzyni z mniejszym przebiegiem.

ddobry - Czw Sty 28, 2016 22:01

Przebieg to 187 tys, w weekend postram se dostać do tego sterownika i zobaczę co się okaze..
AdaskoC - Czw Sty 28, 2016 22:32

ddobry napisał/a:
Przebieg to 187 tys


Jeśli faktyczny to nie ma tragedii. Zależy jeszcze jak była skrzynia serwisowana i użytkowana.

rafalmis1 - Pią Sty 29, 2016 04:19

Ale jak wymieniłeś olej to w jakim stanie był, kolor, zapach
ddobry - Sob Sty 30, 2016 13:43

Olej był lekko ciemniejszy niż nowy z tym ze zleciało go az 4,5 l . Dzis zajrzalem do tego sterownikai był suchutki i czyściutki jednak widocznie to jego sprawka bo teraz skrzynia dziala jak należy :) .
Dla wszystkich majaych problemy ze skrzynia doradzam najpierw sprawdzić wszystkie najbardziej banalne możliwości usterek żeby się na koszty nie narażać. umnie naszczescie skonczylo się tylko na niepotrzebnej wymianie oleju. Dzieki wszystkim za podpowiedzi. pozdro.

rafalmis1 - Nie Sty 31, 2016 06:57

ddobry, czyli co zrobiłeś? Odpioles sterownik i podłączyłes? Przez to wszystko wróciło do normy?
AdaskoC - Nie Sty 31, 2016 11:44

ddobry napisał/a:
umnie naszczescie skonczylo się tylko na niepotrzebnej wymianie oleju


Wymiana oleju o ile zalałeś dobry, to nie można jej nazwać jako niepotrzebną :) Dla skrzyni wyjdzie to na dobre :)