Zobacz temat - [R200] dziwne wskazania temperatury po wymianie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] dziwne wskazania temperatury po wymianie silnika

Ludwik88888 - Sob Sty 30, 2016 15:41
Temat postu: [R200] dziwne wskazania temperatury po wymianie silnika
Witam od kiedy wymienilem silnik na inny mój roverek pokazuje dość wysoką temperaturę a wiatraki zalaczaja się dopiero kiedy wskaźnik znajdzie się w krańcowym położeniu pola oznaczonego jako norma a zaczyna wchodzić na czerwone Pytanie jak to u was wygląda przerobilem już forum z tego zagadnienia i myślę że u mnie coś jest nie tak dodam że od powietrzny podrecznikowo a boje się przegrzania jednostki
robsson78 - Sob Sty 30, 2016 18:21

Wskazówka temperatury w pełni nagrzanego silnika powinna znajdować się max. w połowie skali. Każde wskazanie powyżej połowy należy traktować jako ostrzeżenie a jeśli dochodzi pod czerwone pole to jest już alarm.
Często włączają się te wentylatory ?
Może czujnik źle wskazuje. Na początek sprawdź, przeczyść połączenie masy z akumulatora do nadwozia.

Ludwik88888 - Nie Sty 31, 2016 14:20

Wentylatory zalaczaja zalaczaja się niby normalnie po długim postoju na jałowym biegu ale jeszcze sprawdze wszystkie połączenia wyplucze układ chłodzenia i sprawdze czujnik temperatury
leszczu - Nie Sty 31, 2016 15:04

Sprawdź działanie termostatu. dobrze odpowietrz układ chłodzenia. Wymień korek od zbiorniczka wyrobniczego.
gbuli - Nie Sty 31, 2016 17:09

Sprawdź po prostu opór czujnika temperatury na deske rozdzielczą np. w temperaturze otoczenia pomiędzy stykiem a jego obudową, będziesz wiedział czy działa właściwie.