Zobacz temat - [R75] Silnik nie nagrzewa się a temperatura na desce -30.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik nie nagrzewa się a temperatura na desce -30.

Motson - Sob Lut 06, 2016 20:04
Temat postu: [R75] Silnik nie nagrzewa się a temperatura na desce -30.
Witam.
Na wstępie dodam, że dość dokładnie przejrzałem forum i nie rozwiązałem problemu.
Dzisiaj stałem się posiadaczem Rovera 2.0 CDTI 131km 2003r.
Wszystko byłoby super gdyby nie fakt, który zobaczyłem dopiero podczas wracania do domu (400km). Po połowie drogi zauważyłem, że wskazówka temperatury silnika jest praktycznie na 0 (czasami lekko pójdzie w góre) ale przez całą drogę nie pokazał, że silnik jest w optymalnej temperaturze. Wskazówka nie kłamie bo po przejechanych 250km, gdy otworzyłem maskę to faktycznie, silnik był mało co nagrzany. Ogólnie nie było kompletnie żadnych problemów podczas jazdy, zupełnie żadnych. To jest problem numer 1. Teraz problem numer 2.
Deska rozdzielcza pokazuje mi temperature -30C, nie patrzyłem jeszcze za co to odpowiada bo tak na prawdę dopiero co dotarłem do domu i chciałem się Was zapytać o zdanie.
Prosiłbym o pomoc, pozdrawiam.

PS. Dodam, że jeden kabel z "wejściem" wisi odpięty pod silnikiem, nie mam bladego pojęcia za co on odpowiada.

longer86 - Sob Lut 06, 2016 20:11

Pierwsze primo wstaw zdjęcie tego co wisi i w ktorym miejscu.

Za -30 najprawdopodobniej odpowiedzialny bedzie uszkodzony czujnik temp na zewnątrz, który powinien być przed chlodnicą, za przednim zderzakiem. Jesli go nie ma to powinno dać do myślenia dlaczego?

Jesli auto sie nie nagrzewa to na 99% termostat do wymiany, pewnie jest zacięty w pozycji otwartej i plyn krąży przez chłodnicę co przy niskich temperaturach da podobne efekty.

Dla formalności spytam, czy w obiegu jest odpowiednia ilość płynu?

Motson - Sob Lut 06, 2016 20:15

Przepraszam, że tak nagle w pośpiechu ale tak jak napisałem. Dopiero co wróciłem do domu. Chciałem zapytać o podstawową diagnozę co mu może dolegać. Jutro porobię zdjęcia i edytuje post. Chodziło mi o Wasze nakierowanie mnie bo nie ukrywam, że bardzo słabo się znam na rzeczy.
Dominoz - Sob Lut 06, 2016 20:48

Jak kupiłem swojego R75, to też miałem problemy z czujnikiem temperatury.
Wymieniłem na nowy- przez 3 miesiące było ok. Teraz znowu szaleje.

Koledzy z forum mówili, że w moim przypadku jakieś kabelki pod zderzakiem mogą być przetarte...
Co do niedogrzania silnika- kup termostat i zmień. ;)

Motson - Sob Lut 06, 2016 20:50

Dzięki za wskazówkę.
W tym tygodniu jadę oddać auto w zaufane ręce i zobaczymy co tam wyjdzie. Dam znać.