Zobacz temat - [R45] jakie fotele podejdą?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] jakie fotele podejdą?

osman95 - Czw Lut 18, 2016 20:23
Temat postu: [R45] jakie fotele podejdą?
Chodzi mi o wymianę kpl siedzen i boczków w R45 hb z 2002 roku. Ciężko jest dostac coś ciekawego(jasna tapicerka) z typowego R45 więc chciałbym zapytać o to co podejdzie bez przeróbek,czy z R400, czy z sedana też itp.Wiem że temat już był poruszany,użyłem wyszukiwarki i poczytałem trochę,ale jakoś te wypowiedzi są bardzo różne,dlatego prosiłbym o konkret, może ktoś kto ma to już za sobą i coś doradzi?serdeczne dzięki.
sTERYD - Czw Lut 18, 2016 22:51

Przednie fotele z sedana bez problemu, kanapa, po przełożeniu swoich zawiasów. Od r400 nie będą pasowac, tylko od MG ZS
Excalibue - Pon Lut 22, 2016 22:46

Ostatnio zmieniałem w swojej R45 fotele na takie z MG ZS, podeszły bez problemu.
Mam w domu Hatchbacka jak i sedana więc mogę do woli porównywać.
W Hatchbacku spód siedziska ma prostą blachę ( wiadomo po co ) , natomiast w sedanie jest sama gąbka z haczykami.

Remigiusz - Wto Lut 23, 2016 00:21

Jak do HB pasują tez fotele z MG ZT lub Rovera 75 :D Poszukaj sobie elektrycznych :D
Markzo - Wto Lut 23, 2016 06:43

Remigiusz napisał/a:

Jak do HB pasują tez fotele z MG ZT lub Rovera 75 Poszukaj sobie elektrycznych

Do każdego 45/ZS pasują przednie fotele z 75/ZT. Tył jest zupełnie inny.

lesny81 - Wto Lut 23, 2016 09:12

Fotele w MG ZT i ZS wyglądają tylko tak samo, ale różnią się przede wszystkim rozmiarami. W ZT są o około 5 cm szersze. Siedzi się w nich wygodniej. Fotele w ZS są dość ciasne, a i tak upchane "na styk" i przy max przesunięciu do przodu kleszczą się boczkami o środkowy tunel, a do tyłu o podłokietnik. Co do ogrzewania foteli w ZS to nie spotkałem się z takimi fotelami z oryginalnym ogrzewaniem. Można przełożyć z R45, w gąbkach są nawet otwory na przewody. Ja zrobiłem to taniej i wyprułem maty z takich uniwersalnych mat nakładanych na fotel (25 zł sztuka). Maty przykleiłem do gąbki i złożyłem w całość. Jedną zimę przeżyły i grzeją jak oryginały w ZT-T.