Zobacz temat - [MG ZR 2.0 IDT] Dopasowanie chlodonicy oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 2.0 IDT] Dopasowanie chlodonicy oleju

mentos - Sob Lut 20, 2016 17:38
Temat postu: [MG ZR 2.0 IDT] Dopasowanie chlodonicy oleju
Witajcie

Dzis dowiedzialem sie, ze moj mechanik uszkodzil chlodnice oleju podczas wymiany termostatu. Pękla na ponad 2cm podczas odkrecania sruby obudowy termostatu.
Zmuszony jestem znalezc nowa i tutaj pojawia sie moje pytanie.
Czy chlodnica z 220, 420 i 620 bedzie pasowala? Przegladajac ogloszenia roznice (wzgledem 25, 45) jaka dostrzegam to jedno kolano wodne ma 2 odejscia. Moze wystarczy je podmienic, a chlodnica jest taka sama?
Moze ktos posiada taka chlodnice na sprzedaz?

Remigiusz - Sob Lut 20, 2016 17:55

mentos, Chlodnica z starszych modeli SD czy SDI nie ma w sobie wbudowanego termostatu wiec musial bys weze chlodnicze tez dorwac oraz zewnetrzny termostat. Koszty sa wieksze poszukaj chlodnicy z TD mniej klopotliwe.

[ Dodano: Sob Lut 20, 2016 17:55 ]
Chodnica z SDI czy SD nie ma odkręcanych kroczy na wodę jest to jednolita forma aluminium.

mentos - Nie Lut 21, 2016 10:52

Przeróbka faktyczni bez sensu. Tym bardziej ze mam juz termostat kupiony nowy. Poprzegladalem wiecej zdjec i sama obudowa faktycznie rozni sie ksztaltem. Nie liczac kolan wodnych (ktore wygladaja na przykrecone srubami ale moze to nity)

Jedyna aukcja ktora znalazlem obecnie mimo ze zatytuowana rover 45 SDi ale chyba bedzie pasowac. Wrzucam zdjecie do zalacznika. Mozecie potwierdzic ze podejdzie do mojego ZRa?

Remigiusz - Pon Lut 22, 2016 01:34

mentos, To jest chlodnica od IDT, jak masz czarne te kolanka i sa sruby to na bank z IDT. W SDI czy SD jest to jednolity z aluminium. Mam w domu chlodnice z SD gdzie luźno :D
mentos - Wto Lut 23, 2016 18:06

Szlag by trafił. Przyszła paczka z chlodnica. Nie mozna ruszyc 2 srub obudowy termostatu ani przewodu olejowego. Kompletnie nie wiem co z tym zrobic. Boje sie ze peknie druga chlodnica, a z drugiej strony strach czy wsadzony do niej termostat sie otworzy po nagrzaniu.
Poradzcie cos prosze.

Remigiusz - Wto Lut 23, 2016 23:46

mentos, Odkręć śruby i tyle pójdzie to pójdzie nie to nie :neutral: Napuść na noc dobrym olejem penetrującym .
mentos - Pią Lut 26, 2016 09:21

Zamontowalem ta chlodnice jak przyszla. Wyczerpal mi sie limit milosci do auta na tamtą chwile ;) Szczegolnie ze ja mu od siebie dalem nowy rozrzad i pompe wody, a termostatu juz nie przyjal. No trudno - zrobi sie drugie podejscie na wiosne.

Ten co byl z chlodnica chyba jest minimalnie gorszy od tego co mialem. Wiec zostalo po staremu. Na wylaczonym ogrzewaniu wskazowke mam na polowie po 6km przy temperaturach w okolicy zera.
Dzieki za wsparcie ;)