Zobacz temat - [R75] POMOCY....Smród benzyny z nawiewu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] POMOCY....Smród benzyny z nawiewu

Tubek - Wto Lut 23, 2016 22:31
Temat postu: [R75] POMOCY....Smród benzyny z nawiewu
Witam wszystkich forumowiczów. Mianowicie mój problem polega na tym ze czy w czasie jazdy czy na postoju, czy cieply czy zimny, z włączoną i wyłączoną klimą czuc smród benzyny..Troche się boje żeby samochod się nie zapalil. Czy ktoś z drogich forumowiczow jest w stanie mi powiedzieć gdzie szukac przyczyny..co to może być.. czy ktoś się już z tym spotkal i czy to cos poważnego...z Góry dziekuje za pomoc
Dominoz - Wto Lut 23, 2016 22:34

Popraw nazwę tematu, bo modzi Ci wywalą ;)
Poczytaj regulamin.

Motson - Wto Lut 23, 2016 23:09

W moim poprzednim samochodzie zapach benzyny, który można było odczuć w kabinie pojazdu był spowodowany nieszczelnością układu wydechowego. Praktycznie na środku długości auta miałem "małą" dziurę w układzie, przez którą wszystko co powinno wyjść przez tłumik, uciekało tamtędy.
christopher7 - Wto Lut 23, 2016 23:38

Tubek, Jak wspomniał Dominoz popraw nazwę tematu i (nie wiem czy tak ma być w profilu użytkownika ? model Rovera:brak). Ułatwi to znacznie forumowiczom rozeznanie jakiego wozu dotyczy problem. Zaglądałeś pod maskę, przy przewodach paliwowych, filtrze paliwa jest OK?
Tubek - Sro Lut 24, 2016 17:14

czy teraz będzie dobrze ??
prebenny - Sro Lut 24, 2016 17:53

Teraz będzie bardzo dobrze ;)

Pytanie 1: czy pod samochodem jest mokro? Jak tak to oczywiste, że cieknie.

Jak nie to sprawdź tak jak koledzy pisali wydech.

adam_26 - Sro Lut 24, 2016 18:00
Temat postu: Re: [R75] POMOCY....Smród benzyny z nawiewu
Tubek napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów. Mianowicie mój problem polega na tym ze czy w czasie jazdy czy na postoju, czy cieply czy zimny, z włączoną i wyłączoną klimą czuc smród benzyny..Troche się boje żeby samochod się nie zapalil. Czy ktoś z drogich forumowiczow jest w stanie mi powiedzieć gdzie szukac przyczyny..co to może być.. czy ktoś się już z tym spotkal i czy to cos poważnego...z Góry dziekuje za pomoc
Mogła pęknąć listwa wtryskowa zdejm osłonę silnika i zobacz :idea:
Tubek - Sro Lut 24, 2016 21:51

Od spodu jest właśnie sucho...po otwarciu maski śmierdziało najbardziej w okolicy lewej strony silnika koło chyba alternatora...słaby ze mnie mechanik :( więc z pewnością cieknie. Teraz pytanie czy może to coś być poważnego z silnikiem czy też błaha sprawa w stylu pękniętego przewodu lub uszczelki czy nie dokręconej śrubki
cin1391 - Czw Lut 25, 2016 09:19

Tubek napisał/a:
Od spodu jest właśnie sucho...po otwarciu maski śmierdziało najbardziej w okolicy lewej strony silnika koło chyba alternatora...słaby ze mnie mechanik :( więc z pewnością cieknie. Teraz pytanie czy może to coś być poważnego z silnikiem czy też błaha sprawa w stylu pękniętego przewodu lub uszczelki czy nie dokręconej śrubki


Raczej błaha.
1. sprawdź szczelność wydechu
2. sprawdź listwę wtryskową
3. szukaj gdzie jest mokro od benzynki

Tubek - Wto Mar 01, 2016 17:12

Problem naraize rozwiązany...mechanik powiedział mi ze ciekł jeden wtrysk i jakiś przewód...dzięki wielkie za pomoc...powiedział mi tez ze jest jakiś problem z ktoras z 2 "przepustnic" w piątek postawie go z powrotem...niestety jestem zielony w tym temacie i tak się zastanawiam teraz czy mnie gość nie na ciąga :P jesteście w stanie mi powiedzieć jakie bylyby objawy takiej uszkodzonej przepustnicy ??
arleta90 - Pią Mar 04, 2016 10:17

Przy uszkodzonej przepustnicy falują obroty, są zbyt wysokie na luzie.
Tubek - Pią Mar 04, 2016 15:19

ok dzięki...był spalony jakiś czujnik przy tej przepustnicy wymionione załatwione...smiga