Zobacz temat - [R214] Przestał działać pilot
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Przestał działać pilot

violinerpl - Sob Lut 27, 2016 17:33
Temat postu: [R214] Przestał działać pilot
Witam. Z nienacka przestał mi działać pilot to auta. Wcześniej normalnie , bez żadnych problemów zdalnie otworzyłem auto i bez problemu odpaliłem. Niestety po 2 godzinach sytuacja się zmieniła. Myślałem, że to kwestia baterii, kupiłem nową-nadal nic. Nie działa ani centralny zamek, ani nie wyłącza się immo. Próbowałem synchronizować klikając czterokrotnie zamknięcie, ale nic to nie dało.Co robić? Auto czeka pod uczelnią na drugim końcu miasta.
Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi. Dziękuję

sTERYD - Sob Lut 27, 2016 17:48

przyjrzyj się lutom na płytce pilota.
violinerpl - Sob Lut 27, 2016 17:50

Patrzyłem. Wszystko na płytce wygląda ok
m166 - Sob Lut 27, 2016 18:14

Mialem podobnie zanioslem do zakladu elektryki samochodowej maja tester do pilotow wymienili mi przy okazji mikro wlacznik bo slabo dzialal i malutka lutownica po dogrzewal punkty lutownicze i pilocik odzyl ,mysle ze w kazdym zakladzie RTV to zrobia jak nie posiadasz odpowiedniej malej lutownicy
Sory za pytanie ale synchronizacje zrobiles zgodnie z procedura ?
u mnie jest tak otwieram drzwi kluczykiem i potem naciskam na pilocie przyciski na przemian otworz zamknij , tak cztero krotnie , dosc szybko

robsson78 - Sob Lut 27, 2016 20:07

Synchronizacja pilota. Przy aucie lub w aucie pięciokrotnie naciskasz przycisk otwierania.
m166 - Sob Lut 27, 2016 20:25

robsson78 napisał/a:
Synchronizacja pilota. Przy aucie lub w aucie pięciokrotnie naciskasz przycisk otwierania.


to z tego widać że może być różnie w naszych Roverkach , bo w moim
Rover 200 SDi 2,0 rocznik 1999 synchronizacja tylko w ten sposób, oczywiście już kilka razy przeprowadzana
otwieram drzwi kluczykiem / ręcznie/ następnie naciskam na pilocie przyciski na przemian otwórz zamknij , tak cztero krotnie , dość szybko i zazwyczaj po trzy krotnym powtórzeniu drzwi automatycznie się zamykają i wszystko działa poprawnie

no ale ciekawe jak sobie poradził z problemem @violinerpl

BigBoyPL - Sob Lut 27, 2016 20:33

Naciśnięcie przycisku otwórz lub zamknij przy synchronizacji zależy od tego czy immo jest zazbrojone czy nie, dlatego najlepiej naciskać oba ;]
NoPE - Sob Lut 27, 2016 23:54

m166 napisał/a:
no ale ciekawe jak sobie poradził z problemem @violinerpl

Poczekajmy - jeszcze naciska te knefle :mrgreen:

seraph - Nie Lut 28, 2016 14:40

Można spróbować czy pilot zadziała bez obudowy - u mnie czasem tak łapał zanim go naprawiłem u elektronika tak jak koledzy radzą.

A nie masz kodu żeby wyłączyć tymczasowo immo?

violinerpl - Nie Lut 28, 2016 21:30

A na ile Cię skasowali? I czy to było może w Wawie?
m166 - Pon Lut 29, 2016 08:30

w moim przypadku to były trzy dyszki
mała mieścina 20 tys mieszkańców , na pewno w W-wie spokojnie to zrobią nawet najzwyklejszy zakład naprawy rtv

seraph - Pon Lut 29, 2016 11:34

30 zł w Kielcach w sierpniu i wczoraj mi na stacji benzynowej znów padł :mrgreen:

Jak się nie zna kodu do immo to moim zdaniem jest nie jazda tymi Roverami. Wystarczy, że bateria się skończy i samochód stoi :sad:

bociannielot - Pon Lut 29, 2016 14:49

seraph napisał/a:
Jak się nie zna kodu do immo to moim zdaniem jest nie jazda tymi Roverami.
tylko Twoim na szczescie, mi sie 1 raz skonczyla bateria tylko :ok: na 3 rovery to dobry wynik :P a co do stacji to na niektorych immo roverkowe szaleje :O i to powaznie, trzeba wypchac i dopiero poza stacją załapuje :D dotyczyło chyba neste
seraph - Pon Lut 29, 2016 18:53

A to Ci dopiero cuda. To muszę włączyć immo teraz i sprawdzę czy działa, ale baterię też wymienię na wszelki wypadek.
Zdziwiło mnie właśnie, że dzień wcześniej działał właśnie a tu jak nożem odciął już nie...

robsson78 - Wto Mar 01, 2016 17:02

Roverek sygnalizuje że kończy się bateria. Objawia się to szybkim pulsowaniem diody na zegarach.