Zobacz temat - [Rover 75] Auto "dławi się" przy przyspieszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75] Auto "dławi się" przy przyspieszaniu

DeWolf - Pon Mar 07, 2016 05:08
Temat postu: [Rover 75] Auto "dławi się" przy przyspieszaniu
Dzień dobry wszystkim; miło znaleźć się w tak zacnym gronie :)

Mój Rosiek jest w automacie, reszta parametrów jw. Otóż przy zimnym silniku, przy wrzucaniu trzeciego/czwartego biegu, przez ok 0,5-1 s pojawia się "dziura" :/ Auto lekko nawet przyhamowuje (noga na gazie cały czas, ale nie cisnę oczywiście jak wariat do deski). Diagnostyka komputerowa orzekła, że silniczki VIS mają błędy (w zasadzie to jeden). Silniczek wymieniony, ale niewiele to pomogło. Mam wrażenie, że wcześniej ta utrata mocy była też na rozgrzanym silniku, a teraz, po montażu silniczka, objawia się to tylko na zimnym. Nie przeszkadza to jakoś szczególnie, ale nieco drażni i ciekawość pobudza. A także lekki niepokój, czy nie jest to oznaka czegoś poważniejszego.

Czy komuś z Was trafiła się taka przypadłość? A jeśli tak, to co może być przyczyną/jak temu zaradzić?

Z góry wielkie dzięki,

D.W.

sknerko - Pon Mar 07, 2016 09:38

biegi wrzuca przy różnych obrotach zależy jak ciśniesz gaz, napisz lepiej przy jakich obrotach jest ta przypadłość bo to może więcej podpowiedzieć
SeniorA - Pon Mar 07, 2016 16:14

Zresetuj sterownik wyjmując bezpiecznik F4 w skrzynce pod maską , ale musisz wiedzieć, że to nie jest manual i skrzynia automatyczna współpracuje z silnikiem, a na zimnym pozostaje na niższych przełożeniach by silnik szybciej się nagrzał do normalnej temperatury, po prosu broni się i silnik przed przeciążeniem.Opisz dokładniej jak proponuje sknerko.
DeWolf - Pon Mar 07, 2016 18:18
Temat postu: [Rover 75]
Dzięki i za to :)

Jak pisałem, gazu nie "cisnę", delikatnie dodaję i trzymam na niskich obrotach, prawdopodobnie ok. 2 tys. Niestety, nie ma mnie teraz w kraju, ale poproszę moją Panią, by odpaliła Rośka, przejechała się i obadała temat, po czym przytoczę szczegóły możliwie jak najszybciej.

Pozdrowienia,

D.W.

SeniorA - Pon Mar 07, 2016 19:27

DeWolf napisał/a:
gazu nie "cisnę", delikatnie dodaję i trzymam na niskich obrotach,
skoro tak, to po resecie proponuję wyczyścić czujnik MAP/IAT i sprawdzić szczelność dolotu.
DeWolf - Sro Kwi 27, 2016 02:56

Dzięki: )

"Dziura" jest między 2 a 3 biegiem, przy 1900-2000 obrotów. Będę u mecha, zwrócę mu uwagę, żeby rzucił okiem.

Pozdrowienia,

D. W.

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2016 02:56 ]
Niestety, "dziura" nie znikła :sad:

Zrobiony reset, wyjęty sterownik itp. Dolot czysty i szczelny, zresztą był robiony przy okazji wymiany silniczka VIS. Gdzieś mi "zadzwoniło", czy ktoś mi wspomniał, że może być coś nie tak w samym silniku z podawaniem paliwa - ale czy coś jeszcze steruje wtryskiem, poza VIS-ami przy kolektorze?

Przepraszam, ale jestem całkowity lewus do mechaniki, I mogę napisać tu jakąś bzdurę...

Ale chciałem pomóc mechanikowi, bo porządny chłop. I oszczędność też ważna rzecz :-)

Bardzo proszę o kolejne sugestie, z góry dziękuję,

D. W.