Zobacz temat - [R75 sedan] Całkowity (chyba) brak prądu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 sedan] Całkowity (chyba) brak prądu

DeWolf - Sob Mar 19, 2016 21:29
Temat postu: [R75 sedan] Całkowity (chyba) brak prądu
Dzień dobry wszystkim,

Temat był wałkowany oczywiście wielokrotnie; przeglądałem trochę forum, ale trafień ponad 1000, i niczego podobnego do mojego problemu nie znalazłem.

Rosiek stał 3 dni nie jeżdżony. Aku nóweczka na gwarancji, zaciski na klemach siedzą. Nie mam na razie centralnego, więc otwieram/zamykam na dwa przekręcenia. Jak podszedłem do autka, zdziwił mnie brak kontrolki alarmu. Przekręciłem dwa razy, światło w środku się nie zapala. Stacyjka martwa, nic nie kręci, nic nawet nie pyka. Świateł żadnych nie ma, śladu elektryki, jakby wyjęto aku.

Ale - z jednym wyjątkiem:

Po przekręceniu kluczyka rozległo się jedno "czknięcie" alarmu, dosłownie ćwierć sekundy i nie powtórzyło się więcej.

I to wszystko :/

Co to może być? Bezpiecznik jakiś? Ktoś się zetknął?

Z góry thx za pomoc,

D.W.

0L0 - Sob Mar 19, 2016 21:33

Napięcie na akumulatorze mierzyłeś?
sknerko - Sob Mar 19, 2016 21:36

Pewnie złodziej prądu sie pojawił albo jakimś cudem główny bezpiecznik padł
christopher7 - Sob Mar 19, 2016 21:41

DeWolf, zacznij od sprawdzenia akumulatora. Jak go doładujesz do pełna, sprawdzisz napięcie, zapakujesz do auta i będzie bez zmian to możesz sprawdzać inne warianty. Możesz mieć złodzieja w wozie :mrgreen:
DeWolf - Sob Mar 19, 2016 22:05

0L0 napisał/a:
Napięcie na akumulatorze mierzyłeś?


Dzięki. Nie mam niestety woltomierza :/

[ Dodano: Sob Mar 19, 2016 22:05 ]
Dzięki za szybkie reakcje, Panowie :)

W jaki sposób może "uciekać" prąd? Co bywa najczęstszą przyczyną i jak temu zaradzić?

Kumpel może jutro podjedzie, zmierzymy napięcie i sprawdzimy bezpieczniki.

Pozdro,

D.W.

sknerko - Sob Mar 19, 2016 22:07

multimetr w byle jakim markecie kosztuje kilkanaście pln

[ Dodano: Sob Mar 19, 2016 22:07 ]
np duża navi potrafi kraść prąd lub jakaś zmieniarka na karty SD, może być masa przyczyn. Złodziej jak to złodziej zwykle bywa zamaskowany :mrgreen:

DeWolf - Nie Mar 20, 2016 08:41

sknerko napisał/a:
multimetr w byle jakim markecie kosztuje kilkanaście pln

[ Dodano: Sob Mar 19, 2016 22:07 ]
np duża navi potrafi kraść prąd lub jakaś zmieniarka na karty SD, może być masa przyczyn. Złodziej jak to złodziej zwykle bywa zamaskowany :mrgreen:


Tak, spoko, to nie problem :)

Natomiast nie mam ŻADNEGO podzespołu "ekstra" (choć planuję multinavi na tablecie, ale już zaczynam się w takim razie bać :D ). No nic, zobaczymy. Chyba jednak lepiej, by był to bezpiecznik :)

Jeszcze raz dzięki Wszystkim, pozdro.

D.W.