Zobacz temat - [R75] pedał sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] pedał sprzęgła

Adrian75 - Wto Mar 29, 2016 08:58
Temat postu: [R75] pedał sprzęgła
Witam.
Mam na wstepie chce powiedziec ze wiem ze jest pelno tematow o pompkach i wysprzeglikach ale nie znalazlem odpowiedzi na moj problem.
Otoż ostatnio zostawal mi pedal sprzegla w podlodze mechanik wymienil pompke sprzegla. Wszystko dzialalo jak nalezy lecz na drugi dzien wciskajac sprzeglo znow mi zostalo lecz gdy odbije i przypompuje reka dziala ale tak jak by sie kleilo łapie juz przy samym poczatku i daje wrazenie jak by sie kleilo, biegi zaraz ciezko wchodza pozniej znow dziala i jest normalnie . Co kazdy ranek tak mi sie dzieje zaraz po odpaleniu albo w trakcie jazdy. Przez co moze byc przyczyna.
Pozdrawiam

christopher7 - Wto Mar 29, 2016 09:11
Temat postu: [R75] pedał sprzęgła
Niestety wrażenie "klejenia" oznacza, ze kończy się płyn w zbiorniczku. Zajrzyj do niego i dolej. Płyn zszedł niestety dosyć szybko.
zalecana procedura:
- uzupełnienie poziomu płynu
- odpowietrzenie układu
- dokładne zakręcenie odpowietrznika! [tu też może się zapowietrzać]
- sprawdzenie gdzie cieknie
Jaką pompke zamontowałeś ?
Może lecieć na pompce przy uszczelnieniach, szybkozłączce pod akumulatorem, odpowietrzniku i niestety ... wysprzęgliku.
Jeśli nie leci w tych miejscach a jest mokro na łączeniu skrzyni/silnika to szykuj się na wymianę wysprzęglika.

sknerko - Wto Mar 29, 2016 09:17

myślę że mechanik to co widać od góry obejrzał i nic tam nie cieknie a prawie pewien jestem że stara pompka zamordowała wysprzęglik
Adrian75 - Wto Mar 29, 2016 10:00

Tez mysle ze wysprzeglik gdyz przy wciskaniu slysze zgrzyt metaliczny. Tylko czy przez wysprzeglik sprzeglo moze zostac w podlodze?

[ Dodano: Wto Mar 29, 2016 10:00 ]
[quote="christopher7"]Niestety wrażenie "klejenia" oznacza, ze kończy się płyn w zbiorniczku. Zajrzyj do niego i dolej. Płyn zszedł niestety dosyć szybko.
zalecana procedura:
- uzupełnienie poziomu płynu
- odpowietrzenie układu
- dokładne zakręcenie odpowietrznika! [tu też może się zapowietrzać]
- sprawdzenie gdzie cieknie

Plyn jest, pelny zbiorniczek nie zauwazylem wyciekow tam gdzie pisales mysle ze tak jak kolega pisal nizej pompka zamordowala wysprzeglik i od tego zaczne. Najlepiej metalowy jak czytalem na innym temacie.
Dziekuje za pomoc

feldbahn75 - Wto Mar 29, 2016 15:41

U mnie był taki objaw, że przy wciśnięciu pedału sprzęgła słychać było metaliczny odgłos, jakby metalowe koła się o siebie obcierały. Trwało to około miesiąca jazdy, przy czym odgłos nasilał się. Następnie pedał został przy podłodze. Padł wysprzęglik.