Zobacz temat - [MG ZS] Wymiana gałki zmiany biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Wymiana gałki zmiany biegów

Kermit - Pią Kwi 01, 2016 15:15
Temat postu: [MG ZS] Wymiana gałki zmiany biegów
Witam.
Udało mi się zdobyć nową gałkę zmiany biegów, ale mam mały problem z jej założeniem. Starą zdjąłem z lekkim użyciem siły, bo była na wcisk. Niestety nowa ma jakby mniejszą średnicę wewnętrzną i nie wchodzi do końca na drążek. Z tego co udało mi się ustalić to były dwa rodzaje mocowań: na wcisk i wkręcane. Teoretycznie wszystko powinno być ok, chyba że czegoś nie wiem?

Przy okazji - demontaż konsoli środkowej, aby wymienić żarówki podświetlenia sterowania nawiewem to wyższa szkoła jazdy czy z użyciem śrubokręta płaskiego/krzyżakowego i nożyka powinienem sobie poradzić?

Dodam, że mam wersję przed liftem.

Pozdrawiam,
Kermit

menov - Pon Kwi 04, 2016 12:04

Ja przy wymianie gałki zmiany biegów rozwierciłem środek gałki i wtedy zszedł bardzo nisko, wiadomo druciarstwo ale siedzi bardzo mocno wręcz będzie problem w przyszłości ze zdjęciem.

Co do demontażu konsoli środkowej, zaczynasz z tyłu za podłokietnikiem (dwie śrubki), potem zaślepka pod ręcznym (dwie śruby), po bokach pod kierownicą i pod schowkiem (dwie śruby) i wszystko elegancko schodzi, potem już analogicznie reszt pod konsolą :)