Zobacz temat - [R75] Nie działają spryskiwacze. Brak podawanej masy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie działają spryskiwacze. Brak podawanej masy

daniolas - Pią Kwi 01, 2016 21:25
Temat postu: [R75] Nie działają spryskiwacze. Brak podawanej masy
Witam mam problem ze swoimi spryskiwaczami odkąd kupiłem auto nigdy nie działały. Po wyjęciu pompki i podpięciu na krótko pompka działa wiec pomyślałem że coś jest z kablami. Sprawdziłem miernikiem kostkę i na jednym pinie jest 12V czyli stały plus wiec masa podawana jest po przyciśnięciu manetki. Niestety u mnie nic się nie dzieje i tej masy nie podaje. Bezpieczniki i przekaźniki wszystko ok. Teraz pytanie czy coś jest po drodze ? co podaje tą masę czy idzie ona od razu jakoś z manetki i na pompkę czy jakoś inaczej ? Musze jeszcze sprawdzić kabel na którym nie ma napięcia czy jest cały nie przerwany pewnie będzie on szedł do skrzynki albo gdzieś w okolicach czy ktoś wie jak jest sterowana ta masa ? kiedy i co ja steruje ?
marcin.misek - Pią Kwi 01, 2016 21:33

Wszystko jest w RAVE ale jesli nie masz to :
http://chomikuj.pl/daddy8...,5244133409.pdf

Diagram 8, elementy 76,79

daniolas - Pią Kwi 01, 2016 22:03

Tylko ja własnie kiepsko się na schematach znam. Ale postaram się coś tam wyczytać. Mechanicznie sobie świetnie radze proste elektryczne tez, ale już schematy itd to lipa.
marcin.misek - Pią Kwi 01, 2016 22:17

Przewód idzie bezpośrednio z manetki do pompki, oraz do BCU.
Kolor Zielono - czarny.
Sprawdź ciagłośc przewodu miernikiem elektrycznym, bądź podaj na przewód masę i sprawdź czy pompka pompuje .
Potem sprawdź manetkę czy przypadkiem styki gdzieś sie nie wysypały.

Potem pozostaje juz tylko chyba podmianka BCU dla pewności..

daniolas - Nie Kwi 03, 2016 14:44

BCU już podmieniałem bo zakładałem cały nowy zestaw startowy z bcu itd. Na starym tez pompka nie pompowała. Zanim padł zestaw. Po podaniu masy pompa działa. Manetkę muszę zobaczyć i przewód. Teraz już wszystko wiem. Dzięki wielkie .A przy okazji jeszcze raz dzięki Marcin za pomoc. Już u mnie we wrocławiu byłeś podpinałeś mi rovera brak było iskry nie palił. Wyskoczył tylko wtedy błąd krokowca . Okazało się ze sprzedano mi uszkodzony zestaw kompa po kupnie jeszcze jednego zestawu auto zapaliło. Dzięki za zmianę ustawień zamka :)

[ Dodano: Nie Kwi 03, 2016 14:44 ]
No i zrobione :) przerwany był kabel. Dzięki Marcin za pomoc.