Zobacz temat - MG ZR 180i - PILNA porada
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - MG ZR 180i - PILNA porada

kejt - Pon Kwi 04, 2016 12:03
Temat postu: MG ZR 180i - PILNA porada
Hej,

jestem absolutnie laikiem nie tylko na forum, ale także w świecie ROVERa.

Jestem zainteresowana kupnem tego egzemplarza ( w załacznikach)

http://moto.gratka.pl/tre...e-18610391.html

Tak... wiem, że Gniezno, ale w okolicy Poznania, nie było nigdzie oferty tak blisko.
Po obejrzeniu auta na żywo i po przejażdżce wnioskuję, że tarcze, zaciski, klocki do wymiany. Na klapie bagażnika oraz przy prawym nadkolu widać bąble lakieru i minimalnie rdzę. Pod maską wydaje się być wszystko ok. Nagrzewa się, ale nie zauważyłam wycieku oleju etc.

Będę wdzięczna za rzucenie okiem na tę ofertę i merytoryczne uwagi na co powinnam jeszcze zwrócić uwagę.

dziękuję!

marcinmarcin - Pon Kwi 04, 2016 12:57

Brudny zbiorniczek płynu chłodzącego - albo HGF albo po zaniedbanym HGF (dużo oleju w płynie) Zaglądałaś tam może?
kejt - Pon Kwi 04, 2016 13:09

niestety tam nie zajrzałam :(

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2016 13:09 ]
http://suchen.mobile.de/f...ml?id=221857586

czaję się jeszcze na to, ale to już misja ze sprowadzeniem, warto?

NoPE - Pon Kwi 04, 2016 21:16

Jak masz możliwość sprowadzenia z własnymi oględzinami to warto się zainteresować ale nie tym modelem.
Ten z Berlina za 11k, a ten z PL za 6900. Pomyśl za ile musiał go kupić polski handlarz, żeby po opłatach sprzedać z zyskiem? Za 5k? Ale po kolei:
Berlin
    •niemiecki miał malowaną maskę albo błotniki. Odcień ewidentnie się odróżnia.
    •wymieniony lewy reflektor czyli była jakaś stłuczka
    •konsola środkowa pęknięta w dziwnym miejscu
    •mimo, że przygotowany do sprzedaży plamy z fotela kierowcy nie usunęli więc może się już nie da.
    •przyhaczył gdzieś końcówką tłumika :)
    •nie ma zdjęć silnika
    •wypłowiały emblemat na klapie bagażnika
    »wg mnie nie warty uwagi jednak wyłącznie z racji odległości
    silnik może być żyleta. W ramach rekreacyjnej wycieczki czemu nie zajrzeć


Z Gniezna:
    •porządnie przygotowany na sprzedaż czyli umyty silnik i wyprane wnętrze, kicha bo coś chcą ukryć
    •trudno się przyczepić do wyglądu - spasowanie elementów rzekłbym fabryczne! z miernikiem lakieru bym pojechał
    •hgf ma na pewno ale po oględzinach zawieszenia, ukł. jezdnego i hamulcowego wydaje mi się, że po pozytywnej ocenie warto pomyśleć na zakupem
    •jest OK ale coś mi w nim nie pasuje. Popowodziowy? Zwróć na to szczególną uwagę.
    •uszczelka uszczelką ale czemu właściciel nie podjął się naprawy? Nie wiem jak sprawdzić pęknięty blok/głowicę na oględzinach ale zalecam koniecznie.
    »warty przeglągu stacji diagn. i opinii dobrego mechanika lub znawcy marki mimo HGF
    za HGF oczywiście negocjujesz drastycznie cenę

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2016 21:16 ]
PS. Jak oni te silniki myją? Też bym chciał :mrgreen: I wyplakowali nawet plastik podszybia szyby czołowej. Dobrzy są. :)

kejt - Pon Kwi 04, 2016 22:33

Myją, myją, aż "pachną" nowością ;)

Dziękuję za opinie.

W takim razie rozglądam się dalej.

Czy jest coś na co szczególnie powinnam zwrócić uwagę przy tym modelu?
Uszczelka pod głowicą, to wiem, czy coś jeszcze?

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2016 22:33 ]
btw, mi też przeszło przez myśl, że Gniezno jest popowodziowy. Miał bardzo zardzewiałe tarcze.

Harry - Pon Kwi 04, 2016 23:09

Cytat:
btw, mi też przeszło przez myśl, że Gniezno jest popowodziowy. Miał bardzo zardzewiałe tarcze.

skorodowane tarcze nie zawsze świadczą o zalaniu. jeżeli był zalany to warto spr. jak wyglądają sruby np, za radiem itd. lub jak są skorodowane śruby przy fotelach,

christopher7 - Pon Kwi 04, 2016 23:09

Nie no tak wypucowanej komory silnika to dawno nie widziałem :P
Wirtuozi Plaka :mrgreen:
kejt Jak będziesz oglądać kolejne ZR-y zaglądaj zawsze do zbiorniczka płynu chłodzącego. HGF to nie problem, ale będzie się to wiązało z niemałym wydatkiem zaraz po zakupie, więc jest to oczywisty powód do negocjacji ceny. Ciekaw jestem po czym jest ten żółty ZR z Gniezna. Po dzwonie czy faktycznie pływał gdzieś. Idealne spasowanie może świadczyć, że trafił do dobrego artysty blacharza. Tarcze mogą świadczyć po prostu o tym że gdzieś długo stał. Może kanał+miernik lakieru rozwiałyby wątpliwości. Nigdzie nie widzę skąd jest ściągany.
Berlin to królestwo tureckich szroto-druciarzy którzy niestety nauczyli się już od naszych paru sztuczek i bywa, że np licznik cofany jest 2 razy:
przez turka a potem jeszcze przez handlarza targającego szrot do Polski. I tak z 400 000 może się zrobić 120 000. :mrgreen: Każdy z nich musi zarobić przy czym handlarz w Polsce ze 2000-4000 po odliczeniu kosztów.

Harry - Pon Kwi 04, 2016 23:11

http://moto.gratka.pl/tre...c-20365043.html
Dominoz - Pon Kwi 04, 2016 23:15

Harry napisał/a:
http://moto.gratka.pl/tresc/mg-zr-160-vvc-20365043.html

Cena niezła... :lol:
Szkoda, że w ogłoszeniu nie pokazał tych drzwi, które niby to źle polakierowane.

christopher7 - Pon Kwi 04, 2016 23:19

Harry napisał/a:
http://moto.gratka.pl/tresc/mg-zr-160-vvc-20365043.html

Naklejki miał bardzo oryginalne :wink:

Dominoz - Pon Kwi 04, 2016 23:21

Dobrego MG ZR sam bym kupił, jako drugi samochód.
Ale jak tam aukcje przeglądam nic ciekawego nie ma...

kejt - Wto Kwi 05, 2016 09:27

Harry napisał/a:
http://moto.gratka.pl/tresc/mg-zr-160-vvc-20365043.html


właśnie, ten z Legionowa. Wczoraj go obczailam na gratce. Cena dość atrakcyjna.

marcinmarcin - Wto Kwi 05, 2016 13:32

Dominoz napisał/a:
Dobrego MG ZR sam bym kupił, jako drugi samochód.
Ale jak tam aukcje przeglądam nic ciekawego nie ma...
Wypraszam sobie :mrgreen: :P
Dominoz - Wto Kwi 05, 2016 13:35

marcinmarcin, czemu sprzedajesz? ;)
NoPE - Wto Kwi 05, 2016 15:44

Harry napisał/a:
jeżeli był zalany to warto spr. jak wyglądają sruby np, za radiem itd.

Racja.
Dla mnie podejrzenie zalania, bo całą wykładzinę miał wymienioną poza tą w bagażniku, która też jest podejrzanie zabrudzona. W dodatku niemalże wszystkie śruby w komorze silnika są skorodowane.
Śruby foteli mi też skorodowały, a zalany nie był.

marcinmarcin - Wto Kwi 05, 2016 16:30

Dominoz napisał/a:
marcinmarcin, czemu sprzedajesz?
a czemu się sprzedaje auta? tym tokiem rozumowania zostaje Ci tylko i wyłącznie zakup w salonie :roll:

takie pytanie warto raczej zadać komuś kto sprzedaje auto po pół roku a nie po 8 latach

a tak naprawdę to kupiłem rodzinne kombi i nie zamierzam utrzymywać 3 aut

Dominoz - Wto Kwi 05, 2016 16:31

W moim pytaniu nie było nic złośliwego.
Pytałem z czystej ciekawości ;)

NoPE - Wto Kwi 05, 2016 17:04

Dominoz, kolega marcinmarcin, na mnie też warczał kiedy, zdziwiłem się jak mało kmów zrobił przez 8 lat ;) Ten typ chyba tak ma :ok:
bociannielot - Wto Kwi 05, 2016 18:04

Dobra chłopaki koniec off-topów skupcie się na pomocy koleżance ;-)
marcinmarcin - Wto Kwi 05, 2016 18:11

Sorry Dominoz po prostu odebrałem że jak typowy użytkownik forum stwierdziłeś - zajechał i zarżnął przez 8 lat i sprzedaje tera padło - lepiej zapłacić wincyj i kupić w komisie. Bo taki mniej więcej był odbiór na forum jak ktoś zapytał o moje auto :)

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2016 18:11 ]
NoPE napisał/a:
Dominoz, kolega marcinmarcin, na mnie też warczał kiedy, zdziwiłem się jak mało kmów zrobił przez 8 lat ;) Ten typ chyba tak ma :ok:
taka drobna sugestia że pewnie jestem oszustem - miłe
NoPE - Wto Kwi 05, 2016 21:02

marcinmarcin napisał/a:
taka drobna sugestia że pewnie jestem oszustem - miłe

jasne, że nie jest miłe. Tyle, że mi nawet na myśl to nie przeszło. Ta emotikona wprowadziła zamieszanie.
A tak w ogóle to dziś wchodząc do hypermarkietu z automatu jesteś złodziejem. Sprzedajesz auto - jesteś oszustem. Stereotypy nawet z pokoleniem nie chcą wyginąć:)
Ok, koniec off-topa.

kejt - Sro Kwi 06, 2016 12:18

bociannielot napisał/a:
Dobra chłopaki koniec off-topów skupcie się na pomocy koleżance ;-)


dokładnie, proszę skupić się na pomocy koleżance ;)

Może macie info o MG ZR do sprzedaży w stanie akceptowalnym z naciskiem na kolor żółty, ostatecznie czarny...

ploomy - Sro Kwi 06, 2016 12:34

Jeśli ZR-ek ma być koniecznie żółty to ja bym się jeszcze zainteresował tym http://sprzedajemy.pl/mg-...zedam,23057127, o ile jeszcze nie jest sprzedany. Widywałem go bardzo często w drodze do pracy (sprzedająca nim jeździła) i sprawiał dobre wrażenie. W razie potrzeby mogę podskoczyć i obejrzeć.
kejt - Sro Kwi 06, 2016 12:42

ploomy napisał/a:
Jeśli ZR-ek ma być koniecznie żółty to ja bym się jeszcze zainteresował tym http://sprzedajemy.pl/mg-...zedam,23057127, o ile jeszcze nie jest sprzedany. Widywałem go bardzo często w drodze do pracy (sprzedająca nim jeździła) i sprawiał dobre wrażenie. W razie potrzeby mogę podskoczyć i obejrzeć.



Nie znaleziono strony (404)

On był z Sierakowa?
Jesli tak, to jest nieaktualne :(

ploomy - Sro Kwi 06, 2016 12:51

Sorki, link się schrzanił. Na końcu jest przecinek który trzeba usunąć. Ogłoszenie z Legionowa
kejt - Sro Kwi 06, 2016 12:52

ploomy napisał/a:
Sorki, link się schrzanił. Na końcu jest przecinek który trzeba usunąć. Ogłoszenie z Legionowa


ten z Legionowa był omawiamy we wcześniejszych postach :)
ale pomyślę, dam znać, jeśli będzie potrzeba obejrzenia
Dziękuję!

ploomy - Sro Kwi 06, 2016 12:56

Z tego co widziałem to nie był ten ;)
kejt - Sro Kwi 06, 2016 13:03

ploomy napisał/a:
Z tego co widziałem to nie był ten ;)



Tak, to byl inny. Tak czy inaczej ten od tej Pani jest już nieaktualny ;(

ploomy - Sro Kwi 06, 2016 13:10

Szkoda, bo wyglądał naprawdę nieźle. Tego drugiego z Legionowa bym odpuścił, bo to auto które raczej służyło do zabawy niż jeżdżenia w niedzielę do kościoła :) Powodzenia w dalszych poszukiwaniach życzę :)
bociannielot - Sro Kwi 06, 2016 13:20

Bez obrazy ale jak kobieta nim jezdziła to i moze lepiej że juz poszedł
kejt - Sro Kwi 06, 2016 13:28

bociannielot napisał/a:
Bez obrazy ale jak kobieta nim jezdziła to i moze lepiej że juz poszedł


Bez obrazy, ale nie rozumiem aluzji.

prebenny - Sro Kwi 06, 2016 13:32

kejt niestety 'ludowa' prawda (jeszcze bardziej niestety w 95% przypadków to się sprawdza) jest taka, że jak kupujesz auto od kobiety to masz do wymiany przedni zderzak i sprzęgło ;)
MD - Sro Kwi 06, 2016 15:33

prebenny, kupiłem auto od kobiety - zderzak do malowania, sprzęgło do wymiany od szarpania (rozleciała się tarcza krótko po kupnie), choć było nieco przypalone. :D
prebenny - Sro Kwi 06, 2016 15:35

MD przerabiałem identycznie to samo w mojej 75 ;) Zderzak cały potrzaskany a sprzęgło łapało 'w podłodze' :p
adam_26 - Sro Kwi 06, 2016 16:34

Moim jeździła żona byłego właściciela przedni zderzak był na pewno zapunktowany bo jest takie małe pęknięcie pod grilem. Sprzęgło się nie popsuło bo automat :mrgreen:
kejt - Czw Kwi 07, 2016 10:11

Do rzeczy proszę.

http://allegro.pl/show_it...8029#7d503748f3 pojawił się na dniach... co sądzicie? (tak wiem, LPG)

bociannielot - Czw Kwi 07, 2016 10:13

zderzak od 25, wyglada na padło w ...
ploomy - Czw Kwi 07, 2016 15:42

I z przodu i z tyłu wygląda jak lepiony z tego co było pod ręką. Poza tym auto z LPG i 112 tys przebiegu - dziwnie to wygląda. Jak masz blisko to podjedź, ale na zbyt wiele bym nie liczył.
Markzo - Czw Kwi 07, 2016 15:53

przednia lampa jedna od 25 druga od ZR ;)
Harry - Czw Kwi 07, 2016 16:13

zr z gazem bym nie kupił, większa temp spalania mieszanki i możliwe częstszy HGF
bociannielot - Czw Kwi 07, 2016 16:34

Markzo, z tyłu też, ogólnie padaka na fotach, przebieg z d... omijac raczej
toksyn - Czw Kwi 07, 2016 17:59

Harry napisał/a:
zr z gazem bym nie kupił, większa temp spalania mieszanki i możliwe częstszy HGF


A tam takie gadanie, każdy się tego hgfa boi jak nie wiadomo czego.. Mało to k-serii jeździ z lpg i żyje? Proszę mi tu dzela nie przytaczać bo to szczególny przypadek. Nie kręcimy silnika na zimnym, zwracamy uwagę na poziom płynu chłodniczego i nie ma się czego obawiać.

Za żółtego ZRa propsy bo to jedyny pasujący kolor do 160 :) Gdy będziesz oglądać 1.8VVC zajrzyj w ten zbiorniczek, ale też koniecznie poczekaj aż silnik się nagrzeje i bez żadnego pytania depnij w pedał gazu do samej odcinki. Jeżeli odetnie Ci przy okolicach 5800 to od razu daruj sobie dany egzemplarz gdyż zmienne fazy nie są sprawne a naprawa tego może okazać się kłopotliwa i pochłonąć sporo $

Powodzenia w szukaniu!

marcinmarcin - Czw Kwi 07, 2016 23:19

kejt a skąd Ty w ogóle jesteś? wpadnij do mnie, przejedziesz się moją 160 i będziesz miała porównanie do innych ;) :mrgreen:
bociannielot - Pią Kwi 08, 2016 09:30

toksyn, lepiej kupic bez gazu i zalozyc jak sie pchac w takiego z gazem, bo po 1) nie wiesz czy ktos nie palowal na zimnym + gaz = duze przebiegi, a jak kupisz bez gazu to tylko nie wiesz czy ktos nie palowal na zimnym i mozesz dobra swieza intsalke wrzucic, tylko tyle i aż tyle ;-)
prebenny - Pią Kwi 08, 2016 09:33

bociannielot druga sprawa nie wiesz jaką i jak ktoś instalację założył...
bociannielot - Pią Kwi 08, 2016 09:41

prebenny, dokładnie :ok:
Harry - Sob Kwi 09, 2016 23:01

no własnie oto mi wszystko chodziło
kejt - Nie Kwi 10, 2016 18:40

Gniezno odpada. Byłam jeszcze raz oglądać. Pucuś glancuś przygotowany pod sprzedaż. Cieknie coś pod podwoziem, będzie gnił. Mam nadzieję, że nikt się na niego nie natknie. Handlarz od razu zaproponował o 9 stów mniej.
Nawet śrubki były pomalowane farbką, by wyglądał na igła stan.

Co sądzicie o tym:

http://olx.pl/oferta/mg-z...html#81264dac8e

kawał drogi ode mnie, więc będę wdzięczna za opinię, czy warto się tyle km fatygować.
Dziękuję

bociannielot - Nie Kwi 10, 2016 19:57

no powaliło kogoś z ceną :ok:
robsson78 - Pon Kwi 11, 2016 20:12

Samo nazwisko Pana M. podbiło cenę o kilka tysi. :mrgreen:
kejt - Pon Kwi 11, 2016 21:35

Nie prosiłam o komentarz ceny, tylko auta.
Nie ma takiej ceny, której nie można zbić.

NoPE - Pon Kwi 11, 2016 22:40

Konkret babka!

Jak nie przeszkadzają Ci mody wewnątrz (dla mnie kicha) to poproś o film z pracą silnika. Powiedz, że jesteś bardzo zainteresowana i chcesz utwierdzić się czy warto pojechać.
Zielona blenda na klapie bardzo mi się podoba. Grill z przodu już nie ale zieleń przy kierunkach mogła by fajnie wyglądać.
OK. Nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Być może był lakierowany albo jest dobrze nawoskowany lub prze-polerowany. Troszkę uciorane wnętrze i najprawdopodobniej przetarty fotel kierowcy (nie ma zdjęcia ale można wywnioskować).
Sam się nim zainteresowałem tydzień temu ale brakuje mi czasu na wycieczkę do KR. Kolega Tuners jest z KR. Może on by się zadeklarował (broń boże nikomu nie organizuję czasu)? I aż dziw, ze takich aut na forum nie ma.
Przełącznik HypaTurbo pod radiem? Już kilka razy się z tym spotkałem. Co je to?

[ Dodano: Pon Kwi 11, 2016 22:40 ]
kejt napisał/a:
Nie ma takiej ceny, której nie można zbić.

To spróbuj ze mną negocjować cenę P106

longer86 - Pon Kwi 11, 2016 23:48

NoPE napisał/a:
Przełącznik HypaTurbo pod radiem? Już kilka razy się z tym spotkałem. Co je to?

Główny wyłącznik prądu.

kejt - Sro Cze 01, 2016 22:08

hej ho, wróciłam, nadal bez kupionego auta ;/

poproszę o opinię w spr. tego:
http://olx.pl/oferta/sprz...html#21670771e3

(oferta jest aktualna, dzwoniłam, pytałam)

ploomy - Czw Cze 02, 2016 10:38

Bezwypadkowy to on raczej nie jest (przód słabo spasowany, poducha w kierownicy zmieniana), brak fotek silnika na minus. Egzemplarz do dokładnej analizy. Jak dobrze zejdzie z ceny to może warto go sprawdzić.
kejt - Czw Cze 02, 2016 21:18

http://olx.pl/oferta/piek...html#e070257cf5

a ten?

(tak wiem, lpg)

j0zek - Czw Cze 02, 2016 22:27

Lampy z przodu od R25, zderzak też jakiś jaśniejszy trochę, brak zdjęć silnika, cena dość wysoka.
Dominoz - Czw Cze 02, 2016 22:45

j0zek napisał/a:
Lampy z przodu od R25, zderzak też jakiś jaśniejszy trochę

Sugerujesz małego dzwona? ;)

j0zek - Czw Cze 02, 2016 23:48

Dominoz napisał/a:
j0zek napisał/a:
Lampy z przodu od R25, zderzak też jakiś jaśniejszy trochę

Sugerujesz małego dzwona? ;)


Powiem tak - lampy od R25 są tańsze:)

A nawet jeśli był dzwonek to pytanie jak zrobione auto, jeśli wszystko dobrze to nie ma sensu wymyślać.

marcinmarcin - Pią Cze 03, 2016 14:48

hehe śmiać mi się chcę, bo jak sprzedawałem naprawdę idealne auto z prawdziwym przebiegiem, pewną historią i praktycznie bezwypadkowe za rozsądną cenę... to go w końcu kupiła osoba która nawet nie słyszała o forum :mrgreen:
NoPE - Pią Cze 03, 2016 18:16

marcinmarcin, miałeś polifta, a nie każdemu się on podoba. Poza tym auto to nie bułka i trudno sprzedać z dnia na dzień. Ja P106 sprzedałem po niespełna 2 miesiącach. Podobnie był/jest w świetnym stanie jak na 20-latka i tylko 116 tyś. prawdziwego przebiegu i to z gazem, gdzie 400km robisz za 60zł. A 106-ki są bardziej chodliwe niż ZR'y.
j0zek - Pią Cze 03, 2016 19:58

Całe szczęście, że sprzedał - nie będzie już spamować jaki to ideał był :D :P
longer86 - Sob Cze 04, 2016 09:29

NoPE, ma racje... ZR polift wygląda jak kupa, i dlatego wybralbym pierwszy model. Nawet pomimo wieku