Zobacz temat - [Rover 45] Stukanie przy skręcie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45] Stukanie przy skręcie

luk7 - Wto Kwi 05, 2016 08:05
Temat postu: [Rover 45] Stukanie przy skręcie
Witam,

Kolejny problem z moim Roverkiem tym razem "stukanie" lub "trukanie" przy ostrym skręcie w lewo i w prawo chyba też.
Czy to przeguby ?
Jak z częściami na allegro czy te zamienniki są w porządku ?

Pozdrawiam

piotrek1000 - Wto Kwi 05, 2016 10:51

Łożyska na kolumnach do sprawdzenia.
iktorn73 - Wto Kwi 05, 2016 20:36

Przeguby zapewne,mój syn w R45 ma to samo. Zamienniki są ok,ja kupuję zwykle przeguby Pascal w InterCars. Pozdrawiam
-_Zielarz_- - Sro Kwi 06, 2016 18:54

U mnie zaś tak stukało jak poszedł mi łącznik stabilizatora na końcu przy wahaczu i przy skręcie właśnie stukał w wahacz a właściwie to chyba na odwrót :)
iktorn73 - Sro Kwi 06, 2016 20:58

Kolega napisał "trukanie" objaw charakterystyczny przy wyeksploatowanych przegubach.
-_Zielarz_- - Sro Kwi 06, 2016 21:00

Stukanie też napisał ... ale ten jak i powyższy post nic nie wnosi do dyskusji ;)
kamilos747 - Pon Kwi 11, 2016 08:16

Ja miałem takie trukanie/stukanie to były przeguby.
Znalazłem części na e-katalogu firmy inter-cars. Fajnie można wszystko dopasować. Tylko musisz policzyć ilość ząbków na zębatce przegubu (są chyba 2 rodzaje - mniej lub więcej ząbków).
U mnie są chyba te:
http://e-katalog.intercar...b-napedowy.html
PS. jak masz znajomego kto ma konto w systemie inter cars (mechanik, kierowca zawodowy itp.) to ci to weźmie ze zniżkami na siebie.. Na tych zaoszczędzisz jakieś 40 zł

luk7 - Wto Kwi 26, 2016 07:36

okazał się przegub.
Pozdrawiam ;)

Gonzo - Nie Maj 15, 2016 14:35

U mnie (Rover 416 Si 5DR) czasem słychać takie stukanie/trukanie przy skręcie zwłaszcza w lewo, rzadziej w prawo ale tylko przy minimalnej prędkości np jak włączam się do ruchu, wyjeżdżam z parkingu itd i tylko przy maksymalnym skręcie kierownicy. W trakcie normalnej jazdy, skrętu w lewo "z marszu" itd nie ma tego problemu. Jak myślicie co to może być?
kamilos747 - Pon Cze 20, 2016 11:42

Gonzo napisał/a:
U mnie (Rover 416 Si 5DR) czasem słychać takie stukanie/trukanie przy skręcie zwłaszcza w lewo, rzadziej w prawo ale tylko przy minimalnej prędkości np jak włączam się do ruchu, wyjeżdżam z parkingu itd i tylko przy maksymalnym skręcie kierownicy. W trakcie normalnej jazdy, skrętu w lewo "z marszu" itd nie ma tego problemu. Jak myślicie co to może być?

zapewne to samo, najbardziej słychać na maksymalnym skręcie i przyspieszaniu. Przeguby pewnie.