Zobacz temat - [214Si] Pęknięta skrzynia biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si] Pęknięta skrzynia biegów

damian4213 - Wto Maj 10, 2016 09:48
Temat postu: [214Si] Pęknięta skrzynia biegów
Witam, jako że jest to mój pierwszy post (chodź forum obserwuje od jakiegoś czasu) to prosiłbym o ewentualne poprawki, ruszając wczoraj samochodem dość dynamicznie uderzyłem w jakiś kamień, sytuacja była by normalną gdyby nie fakt że opadła mi dźwignia od sprzęgła, zauważyłem też że "nie mam biegów" po holowaniu samochodu do domu i dokładnym obejrzeniu skrzyni okazało się że jest ona pęknięta! Czy jest możliwość spawania tego typu rzeczy? Czy jest to opłacalne? I przede wszystkim czy kupować drugą skrzynię czy samą obudowę? Spotkał się ktoś z was z tego typu wypadkiem?
slax - Wto Maj 10, 2016 11:03

Nie ma się co bawić, kupuj druga za 200zł, tak czy siak skrzynie trzeba zwalić :D
flapjck1 - Wto Maj 10, 2016 11:46

nie uderzyes o kamien tylko rozsadziles obudowe rozwalonym dyferencjalem, sciales oske satelit
typowa rzecz w skrzynii r65 niestety


kupuj nowa :)

damian4213 - Wto Maj 10, 2016 13:12

W takim razie czy istnieje możliwość włożenia innej skrzyni niż tak r65? bo jeśli za x kilometrów ma mi się ona po raz kolejny rozłożyć to wolę dopłacić i włożyć inną ;)
flapjck1 - Wto Maj 10, 2016 14:16

bez grubej rzezby nie
slax - Wto Maj 10, 2016 16:26

Ładuj inna r65 i tyle, aż tak bardzo to one nie padają :D Jak chcesz to mam r65 z uszkodzonym synchro 2 drugiego biegu, możesz poskładać z 2 jedną
flapjck1 - Wto Maj 10, 2016 22:30

W kanciaku kabrio wypadl mi dyfer na asfalt
W okraglym 416 2x wymienialem skrzynie

W 218vi i w mgf nie musialem bo tam pg1 :)

slax - Wto Maj 10, 2016 22:56

flapjck1, eee :d Z r65 mialem kanta, okraglaka, cupejke, i r400 i wszystkie trzymały, poza jedną gdzie padł synchronizator

Ciekawostka

w okraglaku, jak kupiłem to skrzynia się zatarła okazało się ze była suchutka bez oleju a smigałem tak tydzień :d zablokowana na amen nie dało się ruszyc z miejsca, ani wbić/zbic zadnego biegu :d autko postało 3 dni, zalałem olej a skrzynai zaczęła dzialac jakby nigdy nic, auto sprzedałem po 2 miesiacach normalnego uzytkowania, nie hałasowała ani trochę, nowy własciciel smigal jeszcze 1,5 roku i potem sprzedał. Także nie sa te skrzynie takie złe :d

flapjck1 - Sro Maj 11, 2016 09:15

no to albo mialem pecha ( w kabrio to byla po prostu wyeksploatowana ) albo zarzynalem :D


moje 416 to bylo szybko jezdzace auto :) odcinke widzial codziennie :)