Zobacz temat - [R214, 97r, 75KM] Uszczelka pod aparatem zapłonowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214, 97r, 75KM] Uszczelka pod aparatem zapłonowym

sawicz25 - Nie Maj 15, 2016 12:34
Temat postu: [R214, 97r, 75KM] Uszczelka pod aparatem zapłonowym
Witam,
mam taki problem otóż moja uszczelka pod aparatem zapłonowym zaczęła przepuszczać olej. I mam taki problem ponieważ nie mogę znaleźć jej nigdzie w internecie, aby ją kupić.
Jej wymiary to 32x47x10. I mam do was następujące pytania:

- Czy pomoglibyście mi ją znaleźć na jakiś aukcjach w internecie bądź na jakiś sklepach internetowych, aby zgadzał się wymiar 32x47x10?

- Czy przy wymianie wystarczy zdjąć pokrywę od zaworów i tą uszczelkę bez problemu "wybije", czy też jest to większy problem potrzebujący interwencji mechanika?

pozdrawiam :)

sTERYD - Nie Maj 15, 2016 12:45

chodzi Ci o uszczelniacz wałka rozrządu tylny.
Choćby tu:
http://allegro.pl/uszczel...5716086772.html
tylko poproś o tylny, bo jak założysz tam przedni, to dalej będzie sikał...
albo lepiej podejdź do pierwszego lepszego motoryzacyjnego i będziesz miał prawie od ręki.
Nie musisz ściągać pokrywy zaworów, tylko rozdzielacz. Wydłubiesz go śrubokrętem, nowy wciśniesz palcami.

sawicz25 - Pon Maj 16, 2016 11:19

Ten uszczelniacz na aukcji a ten na walku w roverze mają inne wymiary. Skąd ta roznica?
sTERYD - Pon Maj 16, 2016 13:20

nie wiem, na wałku rozrządu na pewno powinien być uszczelniacz 30x40x7. Innej uszczelki tam nie ma.
Jeśli jesteś pewny, że masz takie wymiary jak podałeś, to podejdź do sklepu z hydrauliką siłowa, albo z częściami do maszyn rolniczych, i poproś o pierścień uszczelniający o takich wymiarach i dostaniesz na 99% od ręki.

zacekpl - Pon Maj 16, 2016 13:52

Tylko pamiętaj, że jak to tylny uszczelniacz to powinien być kierunkowy lewoskrętny. Od strony rozrządu jest prawoskrętny. Od biedy może być niekierunkowy, ale nie wytrzyma tyle co kierunkowy.