Zobacz temat - [R200SDi 1999] nie mogę odpalić auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200SDi 1999] nie mogę odpalić auta

m166 - Pon Maj 23, 2016 07:31
Temat postu: [R200SDi 1999] nie mogę odpalić auta
Witam
Proszę o rady , jaka może być przyczyna że nie mogę odpalić swojego Rovera 200SDi rocznik 1999 ?
Wczoraj podjechałem pod market , normalnie zgasiłem auto , pilotem zamknąłem drzwi po półgodzinie chce wrócić do domu a tu nie miła niespodzianka, pilotem nie mogę otworzyć drzwi, otwieram kluczykiem próbuje uruchomić auto a tu tylko pipczenie i mrugająca dioda na pulpicie. Napięcie w baterii w pilocie 2,98 V jednak zmieniam baterie na nową 3,33V i dalej to samo , odłączyłem akumulator na godzinę i dalej ten sam efekt - brak jest komunikacji po miedzy pilotem a samochodem. Poprzedni właściciel miał dwa razy tak samo jednak na drugi dzień jak przyszedł sholować auto to po prostu Rover odpalił. Teraz u mnie to się powtórzyło
- bezpieczniki sprawdziłem wszystkie są Ok. w tej skrzynce przy akumulatorze, wiązka tylnej klapy naprawiana w kwietniu, - na obecną chwile sprawdzę u elektryka samochodowego na testerze czy pilot prawidłowo funkcjonuje wtedy chyba będzie wiadomo czy usterka jest w pilocie czy w aucie

Dalej brak pomysłów proszę o jakieś wskazówki bo jedynie pozostaje holowanie auta do elektryka

sknerko - Pon Maj 23, 2016 10:45

Najprawdopodobniej musisz przelutować wszystko w pilocie bo tak stara cyna zapewne przestała łączyć,przerobiem to w R200SDI i w Freelanderze (takie same piloty)
m166 - Pon Maj 23, 2016 11:41

Doradź mi , a może lepiej wyciąć immo , elektryk za 300 to zrobi , bo pilot środek jest już po kilku naprawach i nie jest pewny
bociannielot - Pon Maj 23, 2016 12:01

300 ?? k#$@# mac, toż to kupę kasy
sknerko - Pon Maj 23, 2016 12:39

m166 napisał/a:
Doradź mi , a może lepiej wyciąć immo
Po co? zbędny wydatek. Daj polutować pilota jakiemuś elektronikowi co RTV naprawia i będziesz miał spokój na zawsze. Ja jestem akurat elektronikiem to sobie sam robię takie rzeczy. Najczęściej jest tak że nie trzyma lutowanie blaszki od baterii a ono przy okazji zapewnia połączenie jednej z druga strony płytki i to tak się objawia jak u ciebie. U mnie po upadku pilota to zauważyłem i jak poprawiłem porządnie wymieniając lutowie to już nigdy nawet jak upadł nic się ie działo i jak w Freelanderze pierwszy raz mnie to spotkało to wymiana lutowia na całej płytce i spokój.
m166 - Pon Maj 23, 2016 12:51

Panowie dziękuje za zainteresowaniem się moim tematem
Wróciłem teraz od elektryka samochodowego
Pilot jest sprawny tak pokazuje tester do pilotów wysyła sygnał
elektryk powiedział że sprawdzi teraz bardzo dokładnie wiązkę tylnej klapy bo pamięta jak wcześniej ją naprawiał / przerwanych było kilka przewodów/ to była w nie zaciekawym stanie ponieważ przewody były już bardzo sztywne twarde nie miały swojej elastyczności i być może to jest tu przyczyna , no i faktycznie otwierałem bagażnik i może urwał się znowu jakiś przewód , a następnym krokiem będzie sprawdzenie immo i ewentualne wycięcie

sknerko - Pon Maj 23, 2016 12:56

m166 napisał/a:
powiedział że sprawdzi teraz bardzo dokładnie wiązkę tylnej klapy bo pamięta jak wcześniej ją naprawiał / przerwanych było kilka przewodów/ to była w nie zaciekawym stanie ponieważ przewody były już bardzo sztywne twarde nie miały swojej elastyczności i być może to jest tu przyczyna ,
To jest przyczyna, zadziwia mnie ze naprawiał i nie wstawił kawałka miękkich przewodów w ten gumowy przelot. Dla mnie to partactwo. u syna w R200 mam wiązkę do naprawy kiedyś połączył to tam na aby aby żeby tylko jeździł ale trzeba to zrobić porządnie i wymienić kable. Ja zawsze jak to naprawiałem to robiłem kostki po dwuch stronach i nowy kawałek wstawiałem w przelot.
m166 napisał/a:
a następnym krokiem będzie sprawdzenie immo i ewentualne wycięcie
Naprawdę daj sobie z tym spokój bo często to generuje więcej kłopotów niż się spodziewasz.
m166 - Pon Maj 23, 2016 13:57

Ok dziękuje
ukierunkuje elektryka na wiązkę tylnej klapy , zresztą on sam powiedział że od tego zacznie usunie te twarde przewody i założy nowe. Jutro po 10-tej mam być u niego będę już wiedział coś więcej to się odezwę
pozdrawiam

NoPE - Pon Maj 23, 2016 21:04

sknerko napisał/a:
na aby aby

Użyj ABY ABY - zawodny sposób łączenia! Gwarancja usterki już po kilku dniach!
Nie zwlekaj, ABY ABY zawsze zawiedzie!
Kup teraz! Jedyne pisiont groszy.
ABY ABY - droga do łez.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Remigiusz - Pon Maj 23, 2016 23:53

m166, Molgo zwarcie rozkodowac immo w aucie i nie widzi teraz pilota. Najlatwiej dokodowac sobie od nowa pilota lub zobaczyc czy wpisanie kodu EKA przez kluczyk odblokuje immo. Jezeli brak daj sobie odczytac :-)
m166 - Wto Maj 24, 2016 10:27

Wróciłem od elektryka samochodowego i sprawa nie ciekawa :(
- pilot sprawny wysyła sygnał / tester /
- wiązka tylnej klapy sprawna / cała /
Brak komunikacji po miedzy pilotem a immo
Drzwi można otwierać i zamykać tylko kluczykiem , wtedy kierunkowskazy mrugają
Elektryk drąży dalej temat i powiedział że jak problemu nie rozwiąże, to wycina immo , ponoć robi to bardzo często w różnych markach samochodów również w Roverach i żadnych negatywnych skutków tego nie ma , no jedynie to że trzeba drzwi /centralny zamek/ otwierać i zamykać kluczykiem , ewentualnie mówi że może wstawić nowe „ustrojstwo” nie wiem chyba centralkę - alarm i dostanę nowy pilot i wtedy będzie można otwierać i zamykać drzwi z pilota.
Ewentualne wycięcie immo 300 + wstawienie centralki alarmu 250 no to już nie ciekawie 550
No zobaczymy jak to się potoczy :)

Remigiusz - Wto Maj 24, 2016 10:37

Pompa wtryskiwaczy brzeczy po kluczyku ? Czemu nie uzyjeSZ kodu eka żeby immo włączyć i nie za programujesz pilota od nowa. Wystarczy warsztat z autocom.

Zapłacisz max 100zl a jak chcesz auto odpalić zapodaj 12v na cewkę na pompie która paliwo odcina i powinien zapalić.

sknerko - Wto Maj 24, 2016 10:43

Elektryk ewidentnie chce ci zdrenować kieszeń :/ może odbiornik pilota zardzewiałe styki ma i nie chodzi?
m166 - Wto Maj 24, 2016 10:48

Remigiusz Ty się na tym znasz a ja jestem zielony

pompa wtryskiwaczy brzęczy po kluczyku to słyszę
Cyt" Czemu nie uzyjeSZ kodu eka żeby immo włączyć i nie za programujesz pilota od nowa"
nawet nie wiem skąd ten kod się bierze ;(
ten elektryk o tym chyba wie bo naprawdę różniste tam auta stoją pewno jak to możliwe to to zrobi

[ Dodano: Wto Maj 24, 2016 10:48 ]
a słuchajcie jak to się stało to półgodziny wcześniej byłem na myjni samoobsługowej a może karcherem coś zalałem ? :)

sknerko - Wto Maj 24, 2016 10:49

zalałeś pewnie moduł immo lub odbiornik pilota
m166 - Wto Maj 24, 2016 10:51

no Qurcze muszę mu o tym powiedziedź
a w tym przypadku to co dalej ?

sknerko - Wto Maj 24, 2016 10:55

wymienić moduły najlepiej bo pewnie wymiana zestawu startowego (stacyjka immo i komp silnika)będzie tańsza niż to co on ci proponuje

[ Dodano: Wto Maj 24, 2016 10:55 ]
swoja droga moduły po zalaniu można naprawić

Remigiusz - Wto Maj 24, 2016 11:03

Jak brzeczy to zapodaj 12v na pompę i odpali :-)
m166 - Wto Maj 24, 2016 11:10

Ok Dziękuje :)
bociannielot - Wto Maj 24, 2016 11:46

m166 napisał/a:
a słuchajcie jak to się stało to półgodziny wcześniej byłem na myjni samoobsługowej a może karcherem coś zalałem ?
ja tak mialem w niedziele, po myjni immo sie uzbroił i nawet pilot nie chciał zadziałac nie wiadomo czemu, jedank +/- 20 minut i mu przeszło samo :-)
robsson78 - Sro Maj 25, 2016 18:42

Nic nie wspominasz o synchronizacji pilota z centralką po wymianie barterii, robiłeś ?
Przypomina mi się jeszcze jedno.
Gdzieś na forum jest post jak roverek odmówił posłuszeństwa w okolicach stacji paliw, immo nie chciało sie odblokować. Odholowali auto i okazało się że po opuszczeniu rejonu stacji paliw immo sie naprawiło i działa jak dawniej. O ile dobrze pamiętam autor tego postu wspomiał że coś na stacji paliw zakłócało pracę pilota.

Oooo... znalazłem link poczytajcie sami https://forum.roverki.eu/printview.php?t=85061&start=0

seraph - Sro Maj 25, 2016 19:08

Mi w lutym tak właśnie pilot odmówił na stacji. Wyłączyłem immo kodem i pojechałem poirytowany. Sprawdziłem baterię w pilocie i jak się okazało, że działa odpiąłem akumulator na parę minut i immo ożył i zaczął reagować na piloty.

Od tej pory na tamtej stacji już nie byłem, bo strach :|

m166 - Sro Maj 25, 2016 20:00

oczywiście podstawa synchronizacja robiłem kilkukrotnie , eeeetam...... ;)
no nie Panowie chodzę twardo po ziemi :) qurcze może coś w tym jest , no ale w warsztacie u niego to samo

[ Dodano: Sro Maj 25, 2016 20:00 ]
No jest problem dość trudny :( , to jeden z najlepszych elektryków w mojej mieścinie :)
Sam dzisiaj przyznał że benzynę dużo prościej się robi /wycięcie inno – nawet Rover , niż Rover SDi /, auto jeszcze nie zrobione, byłem u niego ,komputer wypięty na biurku, następnie jakaś płytka elektroniczna na której jest dość dużo cewek, widać na nich cienkie druciki nawinięte znajduje się to obok akumulatora też na wierzchu , jakaś duża skrzynia elektryczna obok od której grube przewody są podpięte pod akumulator. Widziałem jak korzystał ze schematów oraz z dokumentacji technicznej z netu chyba nawet ze strony „roverków”. Z kostki bardzo szerokiej wiele wiele pinów odliczył jakieś pole i przeciął NIEBIESKI przewód , podłączył komputer z Rovera i po przekręceniu kluczyka samochód – silnik zaczął kręcić jednak nie zapalił .Powiedział że to dobry znak – dalej już tam nie byłem bo wiem z doświadczenia że nikt nie lubi jak ktoś go obserwuje . Acha żadne podzespoły elektroniczne nie były zalane po myciu tak elektryk powiedział
sknerko
Cyt” wymienić moduły najlepiej bo pewnie wymiana zestawu startowego (stacyjka immo i komp silnika)będzie tańsza niż to co on ci proponuje”
Gdzie to mogę kupić i ile to może kosztować - to tak profilaktycznie :)
Pozdrawiam

Remigiusz - Sro Maj 25, 2016 21:35

m166, Pisalem tobie jak zrobic zeby obejsc immo podajcie napiecie na cewke i tyle musi odpalic.
sknerko - Sro Maj 25, 2016 22:15

m166 napisał/a:
Gdzie to mogę kupić i ile to może kosztować - to tak profilaktycznie
Pozdrawiam
Tu http://allegro.pl/kompute...6098265731.html
m166 - Sro Maj 25, 2016 22:18

Remigiusz napisał/a:
m166, Pisalem tobie jak zrobic zeby obejsc immo podajcie napiecie na cewke i tyle musi odpalic.

Dzięki serdeczne
jutro co prawda Święto skontaktuje się z nim i przypomnę mu o Twojej wskazówce czy się do niej zastosował i jakie są efekty
pozdrawiam

[ Dodano: Sro Maj 25, 2016 22:18 ]
sknerko napisał/a:
m166 napisał/a:
Gdzie to mogę kupić i ile to może kosztować - to tak profilaktycznie
Pozdrawiam
Tu http://allegro.pl/kompute...6098265731.html


Dzięki :)

sknerko - Sro Maj 25, 2016 22:20

http://allegro.pl/rover-2...5382713009.html
m166 - Sro Maj 25, 2016 22:44

Dzięki i pozdrawiam

[ Dodano: Sro Maj 25, 2016 22:44 ]
Remigiusz wysłałem mu zapytanie odnośnie Twojej sugestii

Sknerko również przesłałem mu teraz linki do zestawu startowego
http://allegro.pl/kompute...6098265731.html
http://allegro.pl/rover-2...5382713009.html
pozdrawiam

Remigiusz - Sro Maj 25, 2016 23:10

m166, Ja i tak mysle ze ludzie ciebie naciagaj bo nie masz pojecia o tym za bardzo :/

Jak widze ze ktos juz tak kombinuje, mozna tez kosc immo w ecu auta przeprogramowac i odcinasz w tedy tylko linie do immo a ECU i tez smiga. Naprawde te imma w nawet nowych TD sa jeszcze bardziej proste do obejscia jak SD czy SDI :-)

m166 - Wto Maj 31, 2016 17:10

sądzę że nie robi co może :( niestety nie wiedza kosztuje
dzięki

[ Dodano: Wto Maj 31, 2016 17:00 ]
Witam mam remont w domu i brak dostempu do netu , pisze obecnie z androida :)
Rover nie naprawiony podejrzewaja uszkodzenie komputera
Panowie pokazałem panu elektrykowi te linki odnośnie zestawu startowego ,powiedział że to sa inne komputery inie beda pasować bo w moim Roverze jest komputer Boscha ( boszowski )

sknerko - Wto Maj 31, 2016 20:08

niech ci poda numery kompa to poszukasz na allegro zestawu startowego ale i tak podejrzewam że cie na kasę chce porobić bo jak Remigiusz pisze że trzeba +12 dać na pompę i odpali to na bank tak jest. Kto jak kto ale Remigiuszi ogarnia ten silnik w każdej śrubce. Wątpię żeby komp padł prędzej gdzieś styki zardzewiały a on nie potrafi zlokalizować albo wiązka pompy trafiona i też nie zauważył.
Pytanie jest następujące: pisałeś że robiłeś synchronizację pilota i co? jak nacisnąłeś to zamek zadziałał i auto zamknął/otworzył? lampka na środku zegarów przestała migać/swiecić? Lampka w zegarach wogule reaguje na pilot? jeśli nie to albo pilot niesprawny (i to obstawiam bo sam to miałem u siebie) lub zardzewiał padł lub stracił kontakt moduł co odbiera pilota lub coś z immo choć twierdzę że to najmniej prawdopodobne. Jak to dobry elektryk to powinien mieć kompa Autocom niech podłączy i odczyta kod EKA(immobilizera) wbijesz kod kluczykiem i musi zapalić. albo poszukaj kogoś z Autocomem niech podjedzie i odczyta kod wtedy możesz deaktywować immo.

[ Dodano: Wto Maj 31, 2016 20:08 ]
właśnie przyszło mi do głowy a sprawdziliście czujnik bezwładnościowy? może odskoczył lub stracił kontakt/zepsuł się, znam jeden taki przypadek a u mnie potrafił odskoczyć po zjechaniu z krawężnika

m166 - Wto Maj 31, 2016 21:09

Dziękuję za info
Właśnie miałem telefon że na jutro będzie zrobiony .Podałem link dla pana elektryka od tego mojego tematu może przeanalizował go , zobaczymy odezwę się po wszystkim
Sory za ewentualne błędy pisze z komórki

Remigiusz - Wto Maj 31, 2016 22:51

Jeżeli pompa brzeczy a kręci silnikiem i nie odpala to 12v na cewkę paliwa musi odpalić.

Ja bym od najprostszych rzeczy zaczął i potem kogoś z autocom szukał i w tedy można wyłączyć immobiliser żeby śmigać i potem na spokojnie szukać przyczyny.

sknerko - Sro Cze 01, 2016 08:09

Remigiusz, :brawa: :brawa:
m166 - Sro Cze 01, 2016 19:21

Rover zrobiony :) immo wyciente i na razie wszystko śmiga , no tylko centralny zamek - wszystkie drzwi otwierane i zamykane kluczykiem , ale w poźniejszym czasie dostawiam centralke i bedzie pilot :) , dostałem gwarancje i zapewniał że nie bedzie nic złego działo z powodu wyciecia immo
Dziekuje wszystkim za rady i wskazowki
Pozdrawiam

sknerko - Czw Cze 02, 2016 09:00

a jak będzie się działo to oczywiście za friko naprawi? :P czy powie że to nie wina wyciętego immo? :P
m166 - Czw Cze 02, 2016 17:48

Nie wiem to sie zobaczy , dzisiaj zdrowo śmigałem i niby ok :) jakby coś sie działo to dam znać ,aby wiadomo było czy warto usuwać immo czy też nie po prostu wskazowka dla innych
Pozdrawiam