Zobacz temat - [R75] Problem z lokalizacją odpowietrznika układu sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z lokalizacją odpowietrznika układu sprzęgła

DrummerBoy - Sro Maj 25, 2016 23:27
Temat postu: [R75] Problem z lokalizacją odpowietrznika układu sprzęgła
Uszanowanko!

Wracając do tematu z mojego powitania na forum, a właściwie problemu. Przeszukałem wszystkie możliwe posty, ba! Cały internet :P jeśli nieskutecznie szukałem i coś mi umknęło to z góry przepraszam. Otóż jak już wspomniałem mój świeży nabytek po dłuższej trasie odmówił posłuszeństwa i utknął daleeekooo od domu… Pedał sprzęgła został w podłodze i po odciągnięciu go z powrotem niestety biegi nadal nie wskakują. Pompka suchutka, więc zgodnie z tutejszą lekturą obstawiam wysprzęglik.. Chcę stanąć przed wyzwaniem i wymienić go samodzielnie z ewentualną pomocą szwagra :lol: jednak, aby to zrobić muszę Roverka przytargać jakoś na garaż i tu pytanie do Was. Dolałem odrobinę płynu i za cholerę nie mogę zlokalizować odpowietrznika. Jest może umiejscowiony podobnie jak w CDT? Jeśli tak to, co muszę wywalić? Podstawę akumulatora czy obudowę filtra powietrza? Pytam, bo nie mam tu zbytnio warunków i narzędzi do szukania w ciemno więc wolałbym się skupić na konkretnych elementach…

sknerko - Sro Maj 25, 2016 23:36

filtr powietrza wywal i będzie odpowietrznik
DrummerBoy - Sro Maj 25, 2016 23:54

sknerko napisał/a:
filtr powietrza wywal i będzie odpowietrznik


A ta obudowa jest jakoś przykręcona np od spodu? Bo stoję właśnie z latarką i zaglądam ale prócz cybanta z tego elastycznego dolotu chyba nic nie widzę..

sknerko - Czw Maj 26, 2016 00:06

jest na wcisk na dwóch gumowych kołkach ale najpierw odkręć wąż co idzie do przepustnicy. Trzeba mocno szarpnac w górę ale najpierw wyjąc filtr i tylko tą dolna czesc obudowy szarpać :)
christopher7 - Czw Maj 26, 2016 08:22

DrummerBoy, tak awaryjnie żeby dojechać do domu do po uzupełnieniu płynu w zbiorniczku pompki pewnie biegi zaczną wskakiwać nawet bez dokładnego odpowietrzania. Dolej płynu, podpompuj pompką parę razy może się uda... Do domu może w ten sposób dojedziesz bez rozbierania wozu na trasie.
DrummerBoy - Czw Maj 26, 2016 15:30

sknerko napisał/a:
jest na wcisk na dwóch gumowych kołkach ale najpierw odkręć wąż co idzie do przepustnicy.


Obawiałem się, że to od spodu będzie przykręcone uff...

christopher7 Istotna sugestia bo do przejechania mam ponad 150km a na autostradzie A4 ciężko byłoby bawić się w odpowietrzanie itp :P

Dzięki panowie za pomoc! Jutro ogarnę temat i... byle do garażu :mrgreen: