Zobacz temat - [416] Auto gaśnie podczas zatrzymywania się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Auto gaśnie podczas zatrzymywania się

kosmo520 - Pią Maj 27, 2016 13:25
Temat postu: [416] Auto gaśnie podczas zatrzymywania się
Witam mój roverek gaśnie podczas gdy na wciśniętym sprzęgle dojeżdżam do skrzyżowania i się zatrzymuję. Jak było zimno to problem występował tylko po przejechaniu około 30km w miastowych dystansach tego problemu nie było. Teraz gdy na dworze jest czasem ponad 20* problem występuje częściej i zdarza się czasami w mieście. Nie ukrywam, że czasami jednak rzadko jest też tak ,że po 40km nie zgaśnie ani razu.. ;/ Z moich obserwacji wynika, że wskazówka od obrotów podczas zatrzymywania bardzo często się waha. Np spadnie na 500-700obr i wróci na normalne obroty. Czasami spadnie naprawdę blisko zera około 200 i potrafi zatrząść silnikiem i wrócić na normalne obroty. W innych przypadka opadnie na 200-500 i silnik się zdusi=lipa ;( Wtedy odpalam ponownie i jadę dalej jednak boję sie pojechać gdzieś na weekendowy wypad 300-400km ;/ Macie jakieś pomysły co to może być ?
Problem występuje na gazie bo tylko na gazie jeżdżę ;p Ostatnio specjalnie dolałem benzyny pojechał 45km na działkę nie zgasł ani razu. Wróciłem i też ani razu nie zgasł. Więcej razy na benzynie nie próbowałem.