Zobacz temat - [R75] Rozrusznik nie kręci, nie cyka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rozrusznik nie kręci, nie cyka

_pX_ - Czw Cze 02, 2016 14:42
Temat postu: [R75] Rozrusznik nie kręci, nie cyka
Witam,
dziś taki problem mi się urodził - w drodze z city podjechałem pod sklep i jak postanowiłem wracać do domku to nie odpalił. Kompletna cisza, zero cykania. Kontrolki świecą, nie przygasają.
Co sprawdzić? Gdzie jest rozrusznik? Czy jest jakiś bezpiecznik, przekaźnik, który pośredniczy w procesie kręcenia rozrusznika?
Czy jest dostęp do kabli, aby sprawdzić czy jest na nich napięcie?

Aha, z szarpnięcia odpalił od razu.

Dzięki z góry za każdą pomoc.

sknerko - Czw Cze 02, 2016 14:53

jak próbujesz kręcić rozrusznikiem to czasem światła ci nie mrugają? jak tak to naładuj/wymień akumulator
_pX_ - Czw Cze 02, 2016 17:00

W sensie włączonych świateł mijania - to nie.
Ale lepszy numer ... Poszedłem sprawdzić te światła, a ponieważ wyłączyłem wszystko, była cisza ... W momencie przekręcenie stacyjki słyszę cyknięcie jakby tam, gdzie komputer od świateł (choć może to idzie z jakichś przekaźników) i drugie jakby w przełączniku, gdzie się otwiera okna i blokuje drzwi (na drzwiach). I tak sobie przekręcałem, aż zobaczyłem że mam wciśniętą blokadę tylnych okiem - wyłączyłem i w tym momencie samochód zaskoczył :/

Podejrzewam przypadek, ale teraz pali - blokadę przełączałem kilka razy i to nie wpływa.

Czy przy zawieszonych szczotkach powinno "cykać" przy przekręceniu?

Zastanawiam się jeszcze nad akumulatorem - jest dość leciwy. Bez obciążenia pokazuje 12.56V na multimetrze - wiem, że to w sumie niewiele znaczy. Tyle, że jak jest słaby to chyba powinien "cykać"- czy nie?

Jakieś pomysły jeszcze?

christopher7 - Czw Cze 02, 2016 17:45

Przy słabym akumulatorze różne ciekawe rzeczy się w R75 dzieją..
W wielu przypadkach wymiana akumulatora na nowy czyni cuda :wink:
Jak aku już leciwy to (po sprawdzeniu) jednak bym wymieniał. Problem powróci w najmniej oczekiwanym momencie np. na wakacjach jak wóz postoi parę dni lub zimą.

prebenny - Czw Cze 02, 2016 18:54

_pX_ nie do końca. U Sandmana nie cykał ale pompki paliwa nie chodziły (ani pod maską ani w baku).
sknerko - Czw Cze 02, 2016 19:51

Jak jest kiepski aku to rover sie broni i nie kręci a miga światłami ale jak już mu na światła brakuje prądu to przestaje dawać sygnały. Aku w innym aucie jeszcze podziała a w 75 już nie. Na twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie aku, klemy i kostkę stacyjki. Mi aku odmówił posłuszeństwa na ślubie Zukowatego pod kościołem i na lince do domu, wymieniłem aku i palił od strzała