Zobacz temat - [R25] Pytanko związane z wentylatorem chłodnicy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Pytanko związane z wentylatorem chłodnicy.

Kamil97 - Pon Lip 11, 2016 21:26
Temat postu: [R25] Pytanko związane z wentylatorem chłodnicy.
Witam. przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, otóż przy jakiej temperaturze powinien się włączyć wentylator na chłodnicy ? chodzi o to że obawiam się że nie działa :) co prawda wskaźnik temperatury nie przekracza nigdy 3/4 . Po przejechaniu około 100 kilometrów z prędkością około 100 km/h bez mocnego ciśnięcia w gaz ze świateł wentylator nie włączył się a temperatura na zewnątrz wynosiła około 30 stopni. Istnieje jakiś prosty sposób aby sprawdzić jego działanie? lub ktoś posiada taką wiedzę i podzieli się od jakiej temperatury włącza się wentylator?
sknerko - Pon Lip 11, 2016 22:09

odepnij wtyczkę od czujnika temperatury płynu(jest na trójniku przed silnikiem po stronie kierowcy) powinien wystartować wentylator.
robsson78 - Wto Lip 12, 2016 20:38

Dokładnie jak kolega wyżej radzi.
Masz w aucie jakieś dokładne, cyfrowe wskazanie temperatury płynu chłodniczego ?

Kamil97 - Sro Lip 13, 2016 21:35

sknerko, dzięki za odpowiedź, sprawdziłem działa :) leci borwarek (pomógł) robsson78, tak tak kolego mam zamontowany interfejs ELM327 na bluetooth i przez aplikację torque PRO jestem w stanie odczytać każdy parametr z czujnika, między innymi tak jak napisałeś temperatury płynu chłodniczego :) polecam każdemu dodatkowo oblicza spalanie i takie tam. ogólnie przydatny bajer.

Pozdrawiam :>