Zobacz temat - [75]Radio które szumi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75]Radio które szumi

qiver77 - Czw Lip 14, 2016 21:27
Temat postu: [75]Radio które szumi
Witam, mam problem z radiem, kiedy kupiłem rovera w lutym temperatura bywała poniżej 10 stopni i kiedy odpaliłem samochód załaczało się grzanie tylnej szyby i radio zaczynało szumieć, wyłączałem podgrzewanie szyby radio grało normalnie. Wymieniłem wzmacniacz na lewym słupku C nic to nie dało, wymieniłem też sterownik podgrzewania tylnej szyby i też nic to nie dało jak radio szumiało przy wyłączonym podgrzewaniu tak szumi do dziś. Proszę o pomoc jeśli ktoś się spotkał z taką awarią.
pablo - Pią Lip 15, 2016 10:03

Spróbuj zastosować filtr przeciwzakłóceniowy ale przyczyn może być więcej, poczytaj http://www.auto-swiat.pl/...trzeszczy/d0990
qiver77 - Pią Lip 15, 2016 16:40

Ostatnią rzeczą którą muszę sprawdzić to panel klimatronika może tam jakieś zwarcie jest???
sknerko - Pią Lip 15, 2016 18:05

ostatnią rzaczą którą powinieneś sprawdzić, a nawet pierwszą a nie ostatnią jest wtyk antenowy przy radiu (oba wtyki na grubym i cienkim kablu) i wtyki anteny przy wzmacniaczu z tyłu, potem sprawdzić styki do pasków na szybie bo czasem przestają przewodzić jak trzeba.
mocu - Nie Lip 17, 2016 13:29

Może to kwestia podpięcia masy do ekranu kabla antenowego. Sprawdz czy masz na ekranowaniu kabla minus (wystarczy miernik, omomierz lub nawet żaróweczka)
sknerko - Nie Lip 17, 2016 21:08

No i oczywiście czy ta masa na ekranie jest po obu stronach kabla
qiver77 - Nie Lip 17, 2016 23:16

Jeśli będę mierzył masę to na jaka wartość ustawić miernik?? I jaka wartość ma pokazywać??
sknerko - Pon Lip 18, 2016 08:01

ma pokazyważ zwarcie do masy czyli 0 lub 0,3 ohma maksymalnie, na obu końcach kabla. miernik ustawić na najmniejszy zakres