Zobacz temat - [R 214] Problem z rozruchem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214] Problem z rozruchem

danielos930205 - Czw Lip 21, 2016 17:56
Temat postu: [R 214] Problem z rozruchem
Witajcie koledzy.

Jesteście ostatnia nadzieją.

Jakis miesiac temu moje auto padło.

Do tamtej pory odpalał normalnie. Pewnego dnia będąc w drodze nagle z niewyjasnioonych przyczyn stracil moc. Usłyszałem głuche uderzenie, cos jak odglos zatrzymujacego się w momencie wału np, po czym przestał reagować na gaz, a po calkowitym wyhamowaniu zgasł i od tamtego momentu nie odpalił. Kręci,kręci ale nie odpala.

Stał tydzień u mechanika. Pierwsza diagnoza to czujnik polozenia wału, niestety okazala się błędna. Zaprowadziłem go wiec do elektromechanika ktory podłączył pod komputer i nie wykazał żadnych błędów , poza dosc dziwnie brzmiącym parametrem "Obwód paliwa - zamknięty". Sprawdzili rozrzad - w porzadku. Iskrę daje choć jak stwierdzili jest dość słaba. Dodam tylko że kable, swiece, palec i kopulka maja nie wiecej jak pol roku, moze 7 miesiecy. Obstawiają cewkę zapłonową lub sterownik instalacji gazu. Immobilizer jest odłączony całkowicie. Bezpieczniki sprawne. Z rury wydechowej pachnie benzyną. Ciśnienie sprawdzali i trzyma 10 za kazdym razem.

Kilka dni temu wykręciłem świece i jedna była cała jakby zamoczona w oleju. Wyczyscilismy wszystkie ale nic to nie dało.

Dzis znow wykrecilem swiece, wyczyscilem je po czym odłączyłem czujnik temperatury płynu na ECU, silnik krokowy oraz instalację gazową. I po przekreceniu kluczyka kręci kręci by po chwili strzelić w wydech, zwlaszcza po nacisnieciu lekkim gazu.

Jestem w kropce. Prosilbym o pomoc, moze ktos coś doradzi.

Pozdrawiam.

robsson78 - Czw Lip 21, 2016 20:49

Podczas jazdy pewnie zasilany był z LPG. jeśli by padł sterownik gazu to po spadku ciśnienia gazu auto przełączyłoby się na benzynę i bez problemu by na niej odpalało.
Nie wiem czy te 10 to trochę nie za mało :|
Co do strzelania z tłumika...... do zapłonu nie dochodzi w cylindrze a mieszanka pal/pow wypchnięta jest do wydechu, złapie jakąś iskrę i buuummm.
Wygląda na brak lub słabą iskrę.

danielos930205 - Nie Lip 24, 2016 10:33

Dzieki za odpowiedź.

Czyli może to byc padnieta cewka?

robsson78 - Nie Lip 24, 2016 19:28

Nie chciałbym tu stawiać diagnozy ale może.
AndrewS - Nie Lip 24, 2016 21:24

Ja miałem taki przypadek że nowy palec rozdzielacza padł po 150 km :-)
Skąd jesteś ??

Żeby nie tracić kasy dobrze by było pozamieniać z kimś cały układ zapłonowy.

toksyn - Pon Lip 25, 2016 16:00

Miałem kiedyś podobny przypadek z tym, że u mnie nie odpalał gdy było wilgotno, po najechaniu w kałużę po prostu auto gasło.. winna była cewka zapłonowa i pęknięty na niej kominek :) Tak jak wyżej pisał kolega instalacja LPG nie ma z tym żadnego związku bo auto odrazu na PB się przełącza.
danielos930205 - Sob Sie 13, 2016 10:56

Ogólnie to wymieniony miałem cały układ WN poza cewka bo wymieniłem z powodu przebicia na kablu. Na tych starych częściach też nie pali:/

Ja jestem ogólnie z Pyzdr, większe miasto niedaleko to Września.

[ Dodano: Pią Sie 12, 2016 17:14 ]
Witam.

Diagnoza to padnięty komputer. Nieprawidłowo steruje wytryskami. Elektryk stwierdził że skoro auto ma gaz to on się naprawy tego nie podejmuje.

Pytanie, co teraz? Da radę to naprawić, wymienić?

[ Dodano: Sob Sie 13, 2016 10:56 ]
Odświeżam.