Zobacz temat - [R75] brak reakcji rozrusznika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] brak reakcji rozrusznika

tmk752 - Pią Lip 29, 2016 07:59
Temat postu: [R75] brak reakcji rozrusznika
Witam. Po przekreceniu kluczyka brak reakcji rozrusznika sprawdzalem dwoma kluczykami ladowalem akumulator rozkrecilem plastiki wokol kolumny kierowniczej i zauwazylem wiszacy kabel. Postaram sie go przeslac w zalaczniku. Czy ktos mi moze powiedziec czy taki stan rzeczy jest ok?
AdaskoC - Pią Lip 29, 2016 08:38

W okolicy stacyjki nie ma żadnego luźnego przewodu fabrycznie. Wiec wrzuć zdjęcie.
tmk752 - Pią Lip 29, 2016 08:41

AdaskoC napisał/a:
W okolicy stacyjki nie ma żadnego luźnego przewodu fabrycznie. Wiec wrzuć zdjęcie.




Przeslalem ale widocznie za duze. Dzieki za pomoc!

Edit

Myslicie ze ten czarny kabel ma wejsc tu od strony stacyjki? Wnioskuje po dlugosci kabla ze to tutaj powinien sie znalezc

longer86 - Pią Lip 29, 2016 09:32

Zmień stronę ze zdjęciami, bo ta jest ciulowa.
Postimg.org i wklejaj tu link bezpośredni do zdjęcia a nie do serwisu hostingowego

tmk752 - Pią Lip 29, 2016 09:35

AdaskoC, od strony plastiku na stacyjce sa dwa kable a miejsca sa 3. Planuje sie tam sprobowac podlaczyc ale dzialam totalnie na slepo. Wnioskuje z dlugosci kabla ze to powinno byc to miejsce. W zalaczniku zdjecie

longer86 - Pią Lip 29, 2016 09:41

nie jest to oryginalny kabel i z samego zdjęcia to nikt Ci nie odpowie dokąd on prowadzi.

Nie jest długi rozbierz osłonę nad pedałami i zobacz czy w promieniu długości tego przewodu nie ma gdzieś drugiego końca lub czegoś gdzie mógł być przyłączony.

Może masz jakieś dodatkowe wynalazki pomontowane

[ Dodano: Pią Lip 29, 2016 09:41 ]
tmk752 napisał/a:
AdaskoC, od strony plastiku na stacyjce sa dwa kable a miejsca sa 3. Planuje sie tam sprobowac podlaczyc ale dzialam totalnie na slepo. Wnioskuje z dlugosci kabla ze to powinno byc to miejsce. W zalaczniku zdjecie


faktycznie działasz na ślepo, nie podpinaj tam. Tam mają być 2 kable i nic więcej.

Nie widzisz że ten który trzymasz jest dolutowany do innego i zaizolowany taśmą?

fabryka tak nie robi.

wellman - Pią Lip 29, 2016 09:56

tmk752, Twój wiszący przewód wygląda tak, jakby ktoś tam wcześniej miał podłączony jakiś wynalazek, który miał dostawać zasilania po zapłonie. Myślę, że nie ma to nic wspólnego z Twoim problemem braku rozruchu.

Już szybciej bym się spodziewał, że spadł przewód z rozrusznika. :P

Najbardziej natomiast obstawiam, że po prostu aku się już poddało definitywnie i ładowanie nic nie da. Trzeba po prostu wymienić.

longer86 - Pią Lip 29, 2016 10:03

wellman napisał/a:
tmk752, Twój wiszący przewód wygląda tak, jakby ktoś tam wcześniej miał podłączony jakiś wynalazek, który miał dostawać zasilania po zapłonie. Myślę, że nie ma to nic wspólnego z Twoim problemem braku rozruchu.


W tym wypadku urządzenie które mogło tam być miało zasilanie na stałe i żarło akumulator, gdyż po zapłonie musiało by zostac podłączone do któregoś z bocznych pinów kostki, środkowe przewody to zasilanie

tmk752 - Pią Lip 29, 2016 15:22

Ok, no poddalem sie odholowalem samochod do mechanika. Ten wyciagnal rozrusznik, spial go na krotko i tylko cykniecie bylo, wiec oddal go do Regenracji. Mam nadzieje ze mnie nie oszuka :-)