Zobacz temat - [MG ZR] problem z alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] problem z alarmem

maldini - Czw Sie 04, 2016 17:48
Temat postu: [MG ZR] problem z alarmem
witam.jeden problem to to ze sporadycznie nie otwieraja mi sie drzwi pasazera, obojetne czy otwieram z pilota czy z kluczyka.elektryk powiedzial ze silownik centralnego zamka, ale na allegro itd nie umiem takiego dostac.problem trwa juz sporo czasu 6miesiecy.a ostatnio doszedl mi tez taki problem i zastanawiam sie czy nie jest zwiazany z tymi nie otwerajacymi sie drzwiami.otwieram dwa dni temu i wczoraj i dzis drzwi kierowcy z kluczyka i zaczyna wyc alarm ,pilotem go da sie wylaczyc,czasem odrazu po otwarciu drzwi a czasem po wlozenmiu klucza w stacyjke zaczyna wyc.naciskam na pilot i przestaje i odpalam.ale budze rano o 4.30 miszkancow jak wyjezdzam do pracy, co robic? dzis jeden elektryk zapropponowal mi usuniecie alarmu,czy to dobry pomysl?? czy nie bedzie potem komplikacji? chcialem zeby mi jakos odlaczyl dzis ten alarm zeby nie budzic ludzi.ale powiedzial ze to jest fabryczny alarm i sie nieda, bo jest polaczony z centralnym w komputerze itd
m166 - Czw Sie 04, 2016 18:23

niech elektryk sprawdzi wiązkę tylnej klapy pewno przewody są poprzecierane lub nawet urwane w moim R200 tak było i po połączeniu przewodów i zaizolowaniu problem znikł , ja na allegro w cenie 30 zł dostałem mechanizm przednich prawych drzwi
http://allegro.pl/zamek-d...5980183960.html

pozdrawiam

Masaj - Pią Sie 05, 2016 22:01

U mnie było to samo. Wiązka tylnej klapy. Fabrycznie twarde kable montowali. Miałem poprzecierane dwa kabelki a dwa całkiem urwane. Centralny czasami wariował. Otwieranie bagażnika i inne dziwne rzeczy.
maldini - Sob Sie 06, 2016 13:06
Temat postu: [MG ZR] problem z alarmem
aha ok, umnie wiazka jest ok sprawdzona w tylnej klapie. a mam takie pytanie ?czy jak otwieram drzwi z klucza i alarm wyje to normalne? a jak z pilota nie wyje? czy ma to jakies znaczenie? bo teraz otwieram tylko z pilota i alarm przestal wyc ale podwarunkiem ze otworza mi sie oboje drzwi, bo czasem szwnkuja drzwi pasazera i sie nie otwiera ten cypel i wtedy alarm rowniez wyje i musze go wylaczyc na pilocie. a zas przy otwieraniu drzwi z kluczyka wyje caly czas