Zobacz temat - [R75 1.8] Ciemniejsze, mniej jasne kontrolnki i nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 1.8] Ciemniejsze, mniej jasne kontrolnki i nie odpala

GrzesiekM - Wto Sie 16, 2016 10:14
Temat postu: [R75 1.8] Ciemniejsze, mniej jasne kontrolnki i nie odpala
Witam

Mam dziwny problem a dokładniej od czasu do czasu zdarza się, że kontrolki na desce przy przekręceniu kluczyka świeca o połowę słabiej niż zwykle i samochód nie odpala mimo, że normalnie rozrusznik kręci. Do tej pory pomaga wyłączenie zapłonu (od 2 do 4 razy) i ponowne przekręcenie kluczyka i kontrolki normalnie święcą a samochód odpala pięknie ale boję się, że kiedyś może już nie odpalić. Miał może ktoś z Was podobny problem? Co to może być?

Z góry dzięki za pomoc:)

longer86 - Wto Sie 16, 2016 10:33

Sprawdziles klemy na akumulatorze?, polaczenie masy do karoserii?
GrzesiekM - Nie Sie 28, 2016 16:10

Dzięki za podpowiedź, faktycznie przewód masy przy silniku słabo się trzymał. Wyczyszczone i dokręcone porządnie, klemy od akumulatora też, wydaje mi się, że pomogło ale chyba nie do końca bo zdarzyło się jeszcze raz, że te kontrolki słabiej świeciły. Przetestuję parę dni i napiszę czy wszystko ok :)
MD - Nie Sie 28, 2016 16:53

GrzesiekM, miernik w łapki i sprawdź prąd - także podczas odpalania. U mnie był ten sam problem, akumulator się kończył i jego cela powiedziała dość. Niby na postoju miał 12.3V na spokojnie, ale przy odpalaniu lub włączeniu jakiegoś odbiornika nawet 6V.
GrzesiekM - Pią Wrz 09, 2016 20:15

Dziękuję Panowie za pomoc :) Problem jest rozwiązany po wyczyszczeniu i dokręceniu masy problem już nie występuje. Akumulator jest ok. Pozdrawiam