Zobacz temat - [R-75 2.0 V6] Nie działający prędkościomierz a nabijanie KM
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R-75 2.0 V6] Nie działający prędkościomierz a nabijanie KM

estern - Sro Sie 24, 2016 22:04
Temat postu: [R-75 2.0 V6] Nie działający prędkościomierz a nabijanie KM
Witam

Panowie mam pytanie nie działa prędkościomierz i nie nabija kilometrów. Auto wróciło od mechanika stało tydzień bo nie miałem potrzeby jeździć nim (wymiana łożysk amortyzatorów, oleju w skrzyni, czujnika cofania, regeneracja zacisku lewy tył) i mam zonka. I teraz mam pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi pytanie

czy jeśli zrobię trasę 500-1000 kilometrów z prawdopodobnie tak zakładam uszkodzonym czujnikiem prędkości kół to później nie wywali błędów na zegarach ERRRRRR ?

Robiłem test zegarów wszystko jest ok,dodatkowo wcześniej jakieś 3 tyg temu wywaliło mi abs i trakcję

longer86 - Sro Sie 24, 2016 22:26

Err zalezy od spójności vin a nie przebiegu.

Jak nie działa prędkościomierz to nie działa prawy przedni sensor abs:

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=33532

estern - Sro Sie 24, 2016 22:55

Ok dzięki. W sumie jestem ciekaw to jak to jest załóżmy czujnik pada przy 163 tysiącach km robię na uszkodzonym 2 tyś km wymieniam czujnik na sprawny to co się dzieje z różnicą która zrobiłem? Ona się nie wyświetla w ogólnym przebiegu potem ?

PS. czyli rozumiem że na ten czujnik nie miała wpływu naprawa podzespołów ktore naprawiłem w sensie mechanik nie mógł raczej go uszkodzić ?

longer86 - Sro Sie 24, 2016 23:40

Jak wymianial lozyska amortyzatorów to moze przy skladaniu rozpiela sie wtyczka, moze nie docisnueta, a może się kabel przerwał lub uszkodzil sam czujnik. ABS sie świeci?
pawelbanan - Sro Sie 24, 2016 23:43

Miałem podobną sytuacje ale u mnie w czasie jazdy po kilku kilometrach przestawał pokazywać prędkości, nie liczył km i wyświetlał ABS.

Kupiłem czujnik, chodź nie zamieniłem bo był taki zapieczony że nie szło go wydłubać bez jego uszkodzenia, ale coś mnie pokusiło wymienić prawe przednie łożysko.
Łożysko już siedziało po lekkim nagrzaniu opaska magnetyczna lub czujnik się gubił. Po wymianie łożyska poprawie styków we wtyczce czujnika ABS problem znikł.

estern - Czw Sie 25, 2016 08:29

ABS zapalił się jakieś 3 tyg temu jeszcze jak obrotomierz działał, tyle że olałem to bo już mi się tak działo nie jednokrotnie a potem gaśnie i wszystko działa

ps. za ABS i trakcję pewnie inny czujnik jeśli tak to w którym kole ?

prebenny - Czw Sie 25, 2016 08:39

estern jak olewasz to potem tak się dzieje. 75 to nie Laguna II żeby mieć ciągle choinkę - jak coś się zapala to jest coś nie tak - czy to poluzowana/zaśniedziała wtyczka (mi się przez to ABS zapalał i tempomat nie działał - przednie lewe koło), złamany/przetarty przewód czy uszkodzony czujnik. Macie super narzędzie do diagnozowania Roverka w postaci TOAFa więc w czym problem żeby podłączyć i sprawdzić co się dzieje?
longer86 - Czw Sie 25, 2016 08:59

Estern... Ty to się zastanów bo raz piszesz prędkościomierz, raz obrotomierz i za chwile bedzie ze nic nie działa
estern - Czw Sie 25, 2016 10:06

Przepraszam chodzi cały czas o prędkościomierz :) pisałem post jeszcze przed wypitą kawą... :P A olałem dlatego ponieważ paliły się jak go kupiłem przez 2 tygodnie a potem zgasły kontrolki na 2 lata i temat wrócił do mnie bumerangiem teraz akurat przed dzień wyjazdu. Dlatego postanowiłem zasięgnąć waszej bezcennej wiedzy i porady bo byłem niepewny tymi różnicami w przebiegu.

dobra wstawie auto jak wrócę do mechanika. i w razie co odświeżę post

czyli reasumując prawy przód czujnik licznika kilometrów a lewy przód ABS i trakcja

w tylnych kołach też są czujniki za co odpowiadają ?

prebenny - Czw Sie 25, 2016 10:23

W każdym kole jest czujnik ABSu i jak, którykolwiek z nich nawali to zaświeci się lampka.

Wszystkie odpowiadają za to żeby się koła nie blokowały przy hamowaniu. Dodatkowo przedni lewy odpowiada za utrzymanie prędkości przez tempomat a przedni prawy za prędkościomierz.

estern - Pon Sie 29, 2016 12:34

Temat ogarnięty uszkodzona kostka na samochodzie dlatego czujnik przestał działać, natomiast wywaliło mi że mam uszkodzony przekaźnik pompy ABS dlatego się świecą kontrolki, ciężko dostać samą elektronikę wiem że muszę szukać takiej pompy z trakcją. Ogólnie można je rozpoznać widziałem fotki, pytanko mam jedno tylko czy numery (lub jakaś część numerów) na pompie muszą się zgadzać z tymi na mojej w samochodzie ?
longer86 - Pon Sie 29, 2016 13:12

pompę z trakcją znaleźć od diesla to fart... a sprawdziłeś przekaźnik przekaźniki i bezpieczniki pod maską?
prebenny - Pon Sie 29, 2016 13:31

Do diesla sterownik musi mieć numer 0 265 900 004 a pompa 0 265 224 009 lub 0 265 224 010.
estern - Pon Sie 29, 2016 14:37

To jest benzyna 2.0 V6 tak sprawdzane były wszystko ok
prebenny - Pon Sie 29, 2016 15:16

A to sorry. Longer mnie zmylił. Do benzyny łatwiej myślę pompę znaleźć ale lepiej żeby miała numery takie jak Twoja (nie wiem czy 2.0 i 2.5 są takie same ale z 1.8 bym nie ryzykował a diesla na pewno nie podejdzie).
estern - Czw Wrz 15, 2016 15:40

Uszkodzona była nie kostka czujnika a ta w którą wpina się czujnik. Zamykam temat